"Hovínkové" téma

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

"Hovínkové" téma

Příspěvekod Katka » 27 pro 2005, 18:10

Já vím, já vím. Doba vánoc a já tady začínám "hovínkové" téma. Ale nedá mi to. Koho jiného, než vás, spolubojovníků, se mám zeptat?
Děcka, jak to máte se stolicí v klidovém stádiu? Já už nevím, co je to tuhá stolice. Když mi zjistili UC, po zaléčení jsem měla 4 roky pohody, tuhá stolice 1x denně ráno. Poslední rok mám jen mírné zhoršení nemoci (dle krve a rektoskopie), přesto mám pořád skoro vodnatou stolici. Chodím tak 5-6x denně (křeč, odchod stolice, klid). Prostě, co sním, to jde do 6ti hodin ven? Máte taky někdo podobné starosti?
Katka
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 27 pro 2005, 18:14

To já zase nevim, co je klidový stádium:-)
Výsledky krve v pohodě, ale koloskopie katastrofa...
Když jdu 3x mám depku (tak to mám radost, že jsou na tom jiní hůř) - ne, promiň:-)
A jak s tim žiješ, když furt ... (dyť víš!)
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 27 pro 2005, 19:54

Žiju s tím naprosto normálně. Na světě jsou horší věci. sice to trápí, ale nedá se s tím asi nic dělat. Naštěstí WC je při při ruce, nebo se odskočí ke smrčkům. Jak dlouho máš crohna?
Katka
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 29 pro 2005, 11:34

V létě budeme mít 5leté výročí. Teda co mi ho zjistili... Bohužel další víc než 3 roky předtím jsem se snažila lékařům (?) vysvětlit, že nejsem anorektička, ale že to břicho mi opravdu bolí a stolice není jako bývala. Dost jsem se natrápila a obávám se, že to ještě zdaleka není u konce (třeba teď v zimě mi to vůbec nesedí... + k tomu stres = bojim bojim!).
Co ty?
oliv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oliv » 03 led 2006, 13:41

Taky mě to otravuje. 1x - 5x denně, nevyzpytatelné, nepředvídatelné. Trochu to závisí na jídle, ale ne úplně. Teď beru jenom Pentázu.
mmaarrttaa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mmaarrttaa » 03 led 2006, 15:37

...mě čím dál víc začíná vadit změna teploty..jak přijdu z venku do vnitř je to strašný...já už se bojím jít i na nákup...jak mě to prohání...máte někdo něco podobného? beru pentasu,prednison a na noc asacol
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 04 led 2006, 14:51

Hovínkové téma je nejlepší odbýt na začátku roku. V klidovém stádiu UC ma na formování stolice vliv dietní strava a kouření. Když nekouřím, tak mám sračku. Protože nikotín ve střevech vyrábí nějakou uklidňující látku (na netu jsem našel i jakou). Gastroenterolog říkal, že jako lékař mi kouření schválit nemůže, ale ať dělám dle své úvahy a že kouření je významný protektivní faktor. Takže pokud nekouříte, tak kuřte a stolice bude lepší. Strava má vliv taky a psychika a únava taky. Suma: kouření + dietní strava + pohoda = formovaná stolice max. 2x denně.
:|


TRENER
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 05 led 2006, 20:32

Tak já se pomalu lepším. Moc mi pomohla klyzmata Salofalk. Už nechodím v noci a konečně spím. Přes den chodím sice 4-5x, ale konečně bez velkých křečí. Docela problémy mám s ležením. Jak ležím na zádech a přetočím se na bok nebo prostě měním spací polohy, začne to probublávat a už letím. To je strašný. O rodinném intimním životě radši nemluvit. Chtělo by to použít nějaký špunt. Nebo tam mít kouhoutek a pustit to, jak si člověk přeje, že? Ale na světě jsou horší věci, že jo? Taky se tím tak uklidňujete?
K.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 05 led 2006, 20:36

Maarrtoo, se změnou teploty nemám problémy, ani jsem o tom neslyšela. Jen mě prožene horká vana. Jak se střívka nahřejí, ale to je asi logické. Stejně si horkou vanu neodepřu. V akutní fázi se taky bojím skoro vyrazit na nákupy, nebo jen sednout do tramvaje a jet do práce. K.
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 06 led 2006, 08:10

[quote]
Já vím, já vím. Doba vánoc a já tady začínám "hovínkové" téma. Ale nedá mi to. Koho jiného, než vás, spolubojovníků, se mám zeptat?
Děcka, jak to máte se stolicí v klidovém stádiu? Já už nevím, co je to tuhá stolice. Když mi zjistili UC, po zaléčení jsem měla 4 roky pohody, tuhá stolice 1x denně ráno. Poslední rok mám jen mírné zhoršení nemoci (dle krve a rektoskopie), přesto mám pořád skoro vodnatou stolici. Chodím tak 5-6x denně (křeč, odchod stolice, klid). Prostě, co sním, to jde do 6ti hodin ven? Máte taky někdo podobné starosti?
Katka

Ahoj Katko, ahoj všem. Já mám už delší dobu stolici formovanou a tuhou. Když mi nesedne nějaké jídlo, jdu na záchod vícekrát denně, než normálně. Cítím se i docela dobře, přesto mám pořád CRP 29. Nevím, co s tím dělat, aby to šlo dolu. Řekla jsem si, že se začnu více hlídat s jídlem, ale pořád tak nějak nevím jak.
Keksička
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 06 led 2006, 18:13

Já mám CRP do 20, ale přesto tolik stolic a řídkých. Ty naše tělíčka si dělají, co chtějí. Ale je fakt, že s jídlem se nějak neomezuju. Jen nejím nadýmavé (zelí, luštěniny apod.), ale jinak jím cokoli.
K.
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 10 led 2006, 11:05

No senzace, tema sice ponekud choulostive, ale je super ze to mame s kym probrat, ze? Tkaze ja mam v klidovem stadiu kolem ctyr stolic denne (z toho rano musim stravit na zachode vic casu, abych si to vsechno odbyla najednou) a vzdycky mam stolici ridkou. Ne uplne vodovou, ale do formovane ma jiste daleko...doufam ze tento popis staci:-) Takze plne souhlasim s tim, ze uz si nepamatuju, jak vypada normalni stolice. Pri zhorseni se pocet stolic zvysi, pridaji se bolesti a unava a hlavne musim chodit i v noci, to spolehlive poznam ze zacina byt zle. Crohna mam sest let a pevnou stolici jsem mela jen kdzy jsem brala Prednizon. Takze tomuto tematu zdar a pistem jestli v tom nejsme samy!
oliv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oliv » 12 led 2006, 12:40

Nezkoušel jste někdo jíst jogurt Activia?
Teď ho jím asi týden (jeden denně), stolice se zahustila, četnost zmenšila, ale mám takový divný pocit plnosti v břiše. Vzhledem k proměnlivosti mého stavu nemůžu říci, jestli to souvisí s jogurtem. Bohužel nikdy nevydržím jíst Activii delší dobu.
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 12 led 2006, 15:21

Já mám crohna už 8 let a hustota se střídá. Teď momentálně mám skóre 4-5x denně tekuto (ale bez křečí). Stejně jako Katka se v jídle moc neomezuju a to bude možná jeden z problémů...
Ivča
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 12 led 2006, 15:38

Povedzte mi, drahe spolupacientky, co si predstavujete pod takym tym slovom CRP?


TRENER

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů