hemeroidy

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

hemeroidy

Příspěvekod Klarka H. » 17 úno 2005, 15:46

Ahoj vsem,
je to trochu trapne, ale koneckoncu s kym se o tom ma clovek bavit nez s Vami, ze?
Mam ted dlouhodobe prujmy (MC) a zacalö me dost bolet jedno misto u ritniho otvoru. Je to bolestive na dotek, boli me to i kdyz sedim. Uz drive me bolel pri prujmech konecnik, doktorka mi napsala mast AVIRIL a to hodne pomohlo, docetla jsem se ze je to na hemeroidy. Tak ted nevim, jestli tento muj novy problem jsou hemeroidy, mam strach, jestli to neni abces nebo pistel, cetla jsem ze to pri MC muze byt, ale nevim jak se to projevuje, jestli bych to poznala.
Asi bych mela jit k doktorce, ale rikala jsem si, ze mi mozna nekdo poradite. Mate hemeroidy z tešch vecnejch prujmu? A jak se to projevuje?
Diky moc, ze v tom nejsem sama.
Klara
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 18 úno 2005, 09:34

Mě zlobí řídké stolice (průjem je to, když je 5x a více denně) asi 4 měsíce. Poslední týdny mě pálil po stolici konečník. Kontrolní rektoskopií bylo zjištěno, že mám trošku hemeroidy, ale nic jsem na to nedostala a upravilo se to samo. Teď se to zase vrátilo, při stolici asi 5 minut pálení v konečníku a současně mě při tom píchá v levém podbřišku, takže jdu za 3 týdny na koloskopii. Ach jo. A tam se uvidí, to tam je a není. Jo, ale já mám UC.
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 18 úno 2005, 10:36

Ahoj Katko,
ja mam skutecne prujem (5 stolic minimalne, nekdy 10). Krome paleni konecniku po stolici me zlobi prave to jedno bolestive misto. Ach jo. Kazdopadne ti preju hodne sily na kolono a at to ¨dobre dopadne! Jo a rektoskopie: jake to bylo? Ja byla jednou, a byla to nocni mura, bolelo to a bylo to hrozne ponizujici. Ale v te nemocnici co mi to delali, byli vseobecne dost hrozni.
K.
Mě zlobí řídké stolice (průjem je to, když je 5x a více denně) asi 4 měsíce. Poslední týdny mě pálil po stolici konečník. Kontrolní rektoskopií bylo zjištěno, že mám trošku hemeroidy, ale nic jsem na to nedostala a upravilo se to samo. Teď se to zase vrátilo, při stolici asi 5 minut pálení v konečníku a současně mě při tom píchá v levém podbřišku, takže jdu za 3 týdny na koloskopii. Ach jo. A tam se uvidí, to tam je a není. Jo, ale já mám UC.

Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 18 úno 2005, 14:00

Já jsem kvůli přestěhování změnila lékaře, a u nového jsem jen měsíc a zatím jsem neabsolvovala žádná vyšetření. Koloskopie bude první. Rektoskopie i koloskopie u starého lékaře nebyla tak hrozná. Pro mě je nejhorší to vyprazdňování před vyšetřením. Rekroskopie byla v pohodě. Cítila jsem jen trochu tlak. Máš pravdu, že je to ponižující, když jsi v tak hloupé pozici, ale co třeba mají říkat muži, že :-)))
U té rektoskopie i u vyšetření konečníku prstem je hodně důležité pořádně se uvolnit, nebýt křečovitá a myslet na něco hezkého. Když se člověk nestáhne a uvolní se, skoro nic necítíš, ale nebýt nervozní je hodně těžké. Něco musíme vytrpět, nedá se nic dělat, jsou horší věci na světě.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 20 úno 2005, 17:51

Ahoj holky,to máte pravdu,že je to trapný a proto je to lepší provést to vyšetření v analgosedaci.Já mám crohna,zatím poslední dobou se cítím dobře.Strašně rád bych vám pomohl,ale kdybych to tu uveřejnil,tak by jste se asi hodně divili.Napište mi mail a poradím vám,jak vám bude lépe.Nevymýšlím si,ale nevím jestli to pomůže taky někomu jinému s crohnem nebo UC.Mějte se hezky
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 23 úno 2005, 22:34

Ahoj Klárko, vůbec Ti nemusí být trapně, jestli Ti někdo poradí cö je na ty bolestivé hemeroidy nejlepší, tak to bude jedině dobře.
Já mám UC a je to zvláštní, ale trpím ukrutnou zácpou, nemám ani reflex na stolici a když ho mám, tak vím, že je zle a pak začnou průjmy, takže jdu z extrému do extrému.
A jak tam tak sedím a tlačím:-), tak si mi taky občas něco objeví, naposledy to bylo skoro podobné jak jsi psala Ty, objevil se hemeroid a bolelo to přo sezení, připadalo mi, jako by mi vylezlo kousek konečníku a trvalo skoro týden než se to srovnalo a každá stolice byla utrpení, nejvíc mi na to pomohl Tea tree krém a Tea tree olej a pak ještě jedna věc - koupila jsem si bioptronovou lampu a tím jsem to svítila.
Opatruj se, H.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 25 úno 2005, 09:04

Ahoj ja jsem si myslela dlouho, ze mam taky hemerouidy. Makali mi taky do konecniku. Dokonce se mi stala jedna vec ze mi udelaly narustky kolem konecniku. Kdyz jsem mela casto prujmy hrozne me to bolelo, doktor mi dal cipky pentazu, hrozne to bolelo. Jednou jsem jela na kole a malem jsem vykrvacela, porad ze me tekla krev. Jinak mi krev netekla. Nakonec jsem se dozvedela, ze to co me boli nejsou hemeroidy, ktere jsem tam teda taky mela, ale jen malinko, ale trhlina ve streve. Je to dost nebezpecne a muze se stat, ze z toho vyroste i pistel. Jinak ted z toho mam jizvu a musim pit obcas laktulozu, abych nemela trvdou stolici, aby mi ta jizva nepraskla.
Vylecili me to tak, ze me zbavili prujmu a ono se to zahojilo a uz to vubec neboli.
Predtim me to trapilo asi 2 roky a nevydrzele jsem stat ani pul hodky, musela jsem si jit sednout a sedet jsem taky dlooho nevydrzela.
Tak bacha na to ,ja to taky brala na lehkou vahu
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 28 úno 2005, 08:25

Ahoj Klárko, vůbec Ti nemusí být trapně, jestli Ti někdo poradí cö je na ty bolestivé hemeroidy nejlepší, tak to bude jedině dobře.
Já mám UC a je to zvláštní, ale trpím ukrutnou zácpou, nemám ani reflex na stolici a když ho mám, tak vím, že je zle a pak začnou průjmy, takže jdu z extrému do extrému.
A jak tam tak sedím a tlačím:-), tak si mi taky občas něco objeví, naposledy to bylo skoro podobné jak jsi psala Ty, objevil se hemeroid a bolelo to přo sezení, připadalo mi, jako by mi vylezlo kousek konečníku a trvalo skoro týden než se to srovnalo a každá stolice byla utrpení, nejvíc mi na to pomohl Tea tree krém a Tea tree olej a pak ještě jedna věc - koupila jsem si bioptronovou lampu a tím jsem to svítila.
Opatruj se, H.

Ahoj Sydney,
diky moc za typ. Ted je to trochu lepsi, nejvic mi asi pomohlo, ze jsem si misto obycejneho toaletaku koupila detske vlhcene ubrousky, takze telo si trochu oddechlo. Ten tea tree oil urcite zkusim, jsem moc vdecna za typ!
Je to skutecne ponekud uleva ze v tom clovek neni sam!

Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 03 bře 2005, 23:55

Klárko, to že v tom člověk není sám, je fakt důležité, jsou tady lidi, kteří mě už mockrát povzbudili.
Ještě mě napadlo udělat si sedací koupel z šalvějě - stačí čaj, to stahuje rány, ale zase je olejnatá, ten olejíček fakt zkus, stačí kapka na kousek vaty, potřít to postižené místečko a čekat:-)), měj se hezky.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 04 bře 2005, 20:44

Ahoj Klarko,
taky jsem mela tento problem. Hemeroidy jsem mela jeste pred diagnostikou crohna, byla jsem i na operaci (mela jsem vnitrni hemeroidy). To strasne bolelo, kdyz jsem byla na stolici. (tenkrat jsem mela zacpy)
Po nekolika letech me ale zacalo bolet u ritniho otvoru, presne jak rikas - bolelo to na dotek, i kdyz jsem sla.
(to uz jsem mela prujmy) Doktor mi porat rikal, ze tam nic nevidi - no a nakonec to byl abces a pistel...dost hruza. Urcite si to nech vysetrit, protoze ty komplikace pak nestoji zato. Ja jsem kvuli tomu chodila i na Remicade, a pred tim jsem absolvovala i dost hroznou operaci, po ktere mam poradnou jizvu a hlavne poskozene sverace.
Takze doufam, ze jsem te dost vystrasila a neco s tim udelas. A nenech se od doktoru odbyt!
Mej se! Andrea
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 08 bře 2005, 13:01

Ahoj vsem,
diky moc za vase rady. Me se ted upravou diety a klidovym rezimem vyrazne snizil pocet stolic, a s tim ty problemy uplne prestaly, takze predpokladam ze to bylo skutecne jen tim. kdyby se to nekdy jakkoli vratilo, tak urcite pujdu za doktorkou, vystrasili jste me s tema abcesama a pistelama radne, ale ja to asi potrebuju, asi tu nemoc jeste porad trochu podcenuju, protoze nemam zadne komplikace. Takze diky vsem a salvej vedu v patrnosti pro pripad dalsich komplikaci!
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 08 bře 2005, 13:04

[quote]
Ahoj Klarko,
taky jsem mela tento problem. Hemeroidy jsem mela jeste pred diagnostikou crohna, byla jsem i na operaci (mela jsem vnitrni hemeroidy). To strasne bolelo, kdyz jsem byla na stolici. (tenkrat jsem mela zacpy)
Po nekolika letech me ale zacalo bolet u ritniho otvoru, presne jak rikas - bolelo to na dotek, i kdyz jsem sla.
(to uz jsem mela prujmy) Doktor mi porat rikal, ze tam nic nevidi - no a nakonec to byl abces a pistel...dost hruza. Urcite si to nech vysetrit, protoze ty komplikace pak nestoji zato. Ja jsem kvuli tomu chodila i na Remicade, a pred tim jsem absolvovala i dost hroznou operaci, po ktere mam poradnou jizvu a hlavne poskozene sverace.
Takze doufam, ze jsem te dost vystrasila a neco s tim udelas. A nenech se od doktoru odbyt!
Mej se! Andrea

Ahoj Andreo,
ty sis taky teda uzila, chudero. jak pisu v predeslem prispevku, uplne se mi to spravilo, ale diky za varovani, budu priste opatrnejsi a kdyz neco, tak rovnou valim za doktorkou. Drz se!
K.
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 15 bře 2005, 14:00

Ahoj vąichni ! JAk jsem to tady četla,tak mně napadlo,ľe mně moľná někdo poradíte. Mám takový nepříjemný problém a lidi co nemají některou z naąich nemocí by to asi nepochopili. Mám uľ sedmý rok UC a zatím vcelku v pohodě.Aľ teď se mně udělalo něco o čem jsem myslela,ľe je to to čemu se říká „vlk“. Prostě mezi půlkami zadku mám zarudlé oteklé místo na obě strany.Hrozně,ale opravdu hrozně to svědí,teče z toho jakási voda a sem tam hnis.Kdyľ o svědí úplně nejvíc,tak asi teče ten hnis (leskne se prle»ově).Poąkrábat se to nedá,protoľe hned teče krev – no děsný.Postupuje to nahoru směrem k zádům,uľ to mám těsně na konci zadku a začátku zad a taky to i bolí.Vzhledem k tomu,ľe si tam zas tak nevidím a pokus o hadí ľenu nevyąel,tak nevím jak přesně to vypadá.Vím,ľe je to hrbaté,nateklé s bílými tečkami (asi ten hnis je z nich) a je tam tak tenká kůľička,ľe při stěrech na tyčinku s vatou se okamľitě spouątí krev – a to jsem to jen lehce hladila! Nejdřív jsem tomu nepřikládala moc důleľitosti,říkala jsem si,ľe to zase přejde,ale nepřeąlo.Tak jsem s tím zaąla předvčerem na gastro.Odevzdala jsem včera stěr na bakterku a dostala mastičky calcium panthotenicum a canesten a ve čtvrtek jdu na rektoskopii jestli to je jen venkovní,nebo je to uvnitř stejné.Taky by měl být výsledek z baterky.Doktoři se na to dívali vcelku jako na něco co nepatří k nim na gastro,tak jsem zvědavá co z toho bude.Nejdřív mysleli,ľe je to piątěl,ale kdyľ jsem řekla,ľe mám UC a ne Crohna,tak zájem značně poklesl.U UC píątěle nebývají. Vím,ľe do čtvrtka není zase tak dlouho,ale nějaký názor nebo zkuąenost by byly dobré.Taky se omlouvám – je to nechutné téma,ale je to tak a nedá se to popsat líp. Díky za přípanou reakci,nebo radu.

Hana
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 20 bře 2005, 15:02

Ahoj Hani
Me taky rekly ze ma crohna, pak ze mam uc a ted uz zase ze mam crohna. Je mozne ze mas crohna, prej se to da tezko rozpoznat tyto nemoci. Kazdopadne, doufam, ze u me je to konecne posledni diagnoza.
Ja mela vylezle takove dva laloky asi 1cm dlouhe a taky nevedeli co to je.Od te doby co nemamprujmy je to lepsi. Kazdopadne je mozne zeto mas pistel. Me treba z pistele tekl hnis a ne stolice, protoze mi to nekomunikovalo se strevem. Za tyden jdu na fistulografii ,tak uvidim jak se mi zatahla
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 22 bře 2005, 17:48

Ahoj Hani, podle toho co popisujes bych to spis videla na nejaky kozni problem. Uvidis jak ti zaberou ty masticky. Mozna se ti ve streve premnozily nejake bakterie a dostalo se to az ven. (neco jako kvasinky), ten Canesten by tomu taky odpovidal.
Andrea

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů