ZRAK

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 06 úno 2004, 19:24

Ahoj lidicky,
tak jsem se konecne dokopala k ocnimu a pani doktorka mi rekla, ze jsem kratkozraka. Mam 0,75 dioptrie na kazdem oku. Tak si jdu vybirat bryle. Jsem zvedava jak to dopadne, protoze mi bryle moc neslusi. Manzelovi se ted zdal sen, ze jsem nosila bezobrouckove a slusely mi:) tak je pujdu zkusit. Jinak jsem - po nekterych preispevcich- rada, ze to neni nic horsiho.
Mejte se hezky a ostry zrak!
Andrea
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 09 úno 2004, 12:05

Ahoj, no já když jsem víc než před rokem byla vybírat brýle, teda obroučky, těžce jsem se nadřela a zapotila, protože mi neslušely absolutně žádny. Prolezla jsem všechny optiky v Olomouci a nic. Pak jsem rezignovaně a s nedůvěrou nakoukla aj u nás v Litovli a jedny se přece jenom našly. Jedny jediny z těch miliónů co jsem vyzkoušela mi sedly. Hrůza.
Přeju hodně štěstí při výběru!
Janca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janca » 10 úno 2004, 16:58

Mne se pravidelne zhorsuje zrak, kdyz beru Prednison - od takovych 20mg uz hure vidim na dalku. Ale po vysazeni se nastesti vsechno vraci k normalu.
Andreak: asi trikrat se mi stalo, co popisujes - nevidela jsem to, na co jsem se zamerila a vsechno bylo takove rozvlnene. Stalo se mi to po dlouhe prednasce, kdy jsem sledovala ve zhasnute poslucharne hodne osvetlene slajdy nebo po dlohe praci u pocitace. Po pul hodine zase v poradku... U doktora jsem s tim jeste nebyla.
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 12 úno 2004, 22:47

Ahoj Andrejko-vybírání brýlí je zábava,dneska se to bere jako módní doplňek...mne manžel řekl,že v nich vypadám inteligentně. Na otázku,jak vypadám bez nich,se jen provokativně usmál....ach ti chlapi.Je fajn,že už jsi tam byla,já jsem se taky objednala,příklady táhnou:-)
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 13 úno 2004, 13:58

Ahoj Sydney!
Tak ja uz jsem si bryle vybrala. Jenze mi ten den bylo blbe a nemela jsem naladu na behani po optikach, tak jsem zapadla tam, kde nikdo nebyl a prodavacka se venovala jen me.
Vsechny co se mi libily mi neslusely.. mam dost maly oblicej a vsechny mi byly velke. No, nakonec se jedny nasly, v kterych jsem nevypadala jako moucha:) Tak se ted tesim az prozrim:) Zdravim,
Andrea
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 13 úno 2004, 21:08

Já jsem si teď pořídil čočky, s brýlema se to nedá srovnat!
Ani cena není tak závratně vysoká, jak se říká.

Dejvid
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 13 úno 2004, 23:01

Přesně to jsem chtěla napsat: doporučuji zkusit kontaktní čočky. Jen se nesmíte nechat odradit, zpočátku je to pocit, jako že v oku máte smítko, ale člověk zvykne. Já je nosím celodenně a bez problému, dokonce v nich třeba i v autobuse usnu.Holce je časem nechám pořídit taky.Jen se musí vydržet - jako když začnete po čase nosit naušnice či prstýnek, taky si musíte zvyknout.
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 13 úno 2004, 23:04

Přesně to jsem chtěla napsat: doporučuji zkusit kontaktní čočky. Jen se nesmíte nechat odradit, zpočátku je to pocit, jako že v oku máte smítko, ale člověk zvykne. Já je nosím celodenně a bez problému, dokonce v nich třeba i v autobuse usnu.Holce je časem nechám pořídit taky.Jen se musí vydržet - jako když začnete po čase nosit naušnice či prstýnek, taky si musíte zvyknout.
lienka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lienka » 16 úno 2004, 14:38

[quote]
Ahojky všichni,
dlouho jsem tu nebyla, právě včera jsem se vrátila ze špitálu po bouračce. Co se týká těch očí, občas mě šíleně rozbolejí oči, nesnáším světlo a od koutku oka mám červený oči. Po několika dnech se to ztratí. "Kukdoktor" mi řekl, že je to po prednisonu.



Som na tom podobne: Len prednison neberiem uz asi pol roka a neustale sa vyhovaram, ze za moju neznasanlivost svetla moze osemhodinova praca za monitorom. Svojim kolegom uz zeriem nervy s nekonecnym zatahovanim zaluzii. A sneh je uplna pohroma. Nuz a dioptrie zatial nemam (ak nepocitam 0,25 pred 5 rokmi).
L.
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 26 úno 2004, 20:55

Docela jste mě lidičky vylekali. Je to 10 let co mi na očním řekli, že potřebuji brýle na blízko, že su dalekozraká. Mám na jednom oku 0,25 a na druhém 0,5 dioptrií. Jsou to asi 3-4 roky, co jsem navštívila svou očařku, ale nedostala jsem se na to, abych si nechala ověřit, jak jsem na tom s dioptriemi. V poslední době ale začínám mít větší problémy. Když chvíli čtu, začnou se mi písmenka míhat, takže musím knížku odložit. Dělá mi i problém zaostřit na někoho nebo něco co je ode mne vzdálené 2m. Občas mi před očima běhaj tečky. Dokonce mě ty oči dost bolí, jako by mi na ně někdo dal palce a chtěl mi je zatlačit zpátky do hlavy. Když jsem to řekla očařce, tak mi řekla že je vše v pořádku, že není důvod, proč by to tak mělo být. A co se týká světla. Nejraději bych měla pořád tmu, což ale není možné. Sníh mi také dělá problémy, ale je mi blbé si vzít sluneční brýle. Hlavně když mrzne. To si pak připadám jako ..... Psali jste, že jste si vybírali obroučky. Můžete mi tak trochu objasnit, kolik to dnes stojí? Docela mám strach se jít podívat do optiky, aby to tam se mnou nepraštilo.
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 28 úno 2004, 09:26

Já mám obruby za necelých 900, kovové, nosí se celkem dobře, ale pořád to není ono. Pokud budeš nosit brýle jenom občas, stačí to nádherně, ale jestli je budeš potřebovat na celodenní nošení, pak doporučuju vybrat co nejpohodlnější odlehčené obruby(nebo bezobroučkové), zkrátka-abys je na tom nose cítila co nejmíň. A ty jsou taky většinou o dost dražší. není problém sehnat brýle za 1500, ale taky za 2-3 tisíce...
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 26 dub 2006, 19:23

Ahojki! Tak dnes už mám pohodlny plasťáky, ani je na nose necitim:o) A oči se mi dál kazí a kazí a kazí-už mám 4,5 D a ani to mi už pomalu nestačí. Po posledním relapsu jsem přidávala 2 D...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů