ZRAK

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ZRAK

Příspěvekod andreak » 16 pro 2003, 13:42

Zdravim vsechny,
posledni dobou se mi vyskytl jeden problem, tak bych se chtela zeptat, jestli s tim nahodou nema nekdo zkusenost.
Obcas se mi z niceho nic stane, ze skoro prestanu videt. Kdyz se na neco podivam, vidim pred sebou jakoby dva kruhy (pred kazdym okem jeden), ktere se jakoby chveji a zakryvaji to co bych mela videt. Veci vedle tech kruhu uz zase vidim, ale rozkouskovane. Je to strasne neprijemne. Trva to treba 15-30 min a pak to zas prejde. Nedy se to objevi za tri dny, nekdy az za mesic. A casteji se mi to stava v takovych velkych obchodech, kde jsou jen umela svetla.
Stalo se to uz nekomu? (ja vim, ze bych mela jit na ocni, ale tam jsou tak dlouhe cekaci doby a ja dost cestuju...)
Driv jsem mela oci perfektni, ale co mi zjistili Crohna, tak zacinam spatne videt do dalky a celkem se to zhorsuje...
Dik Andrea
EMA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod EMA » 16 pro 2003, 18:09

Me se jeste nic takoveho nestalo , ale je uvedeno v moudrych knizkach , ze Crohn zpusobuje i ocni komplikace. Takze radsi na to ocni zajdi , neni vylouceno , ze by se to mohlo zhorsovat. Zdravi je prece prednejsi , ne???
Gabi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Gabi » 03 led 2004, 15:50

Zdravim vsechny,
posledni dobou se mi vyskytl jeden problem, tak bych se chtela zeptat, jestli s tim nahodou nema nekdo zkusenost.
Obcas se mi z niceho nic stane, ze skoro prestanu videt. Kdyz se na neco podivam, vidim pred sebou jakoby dva kruhy (pred kazdym okem jeden), ktere se jakoby chveji a zakryvaji to co bych mela videt. Veci vedle tech kruhu uz zase vidim, ale rozkouskovane. Je to strasne neprijemne. Trva to treba 15-30 min a pak to zas prejde. Nedy se to objevi za tri dny, nekdy az za mesic. A casteji se mi to stava v takovych velkych obchodech, kde jsou jen umela svetla.
Stalo se to uz nekomu? (ja vim, ze bych mela jit na ocni, ale tam jsou tak dlouhe cekaci doby a ja dost cestuju...)
Driv jsem mela oci perfektni, ale co mi zjistili Crohna, tak zacinam spatne videt do dalky a celkem se to zhorsuje...
Dik Andrea

Gabi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Gabi » 03 led 2004, 15:54

Ahoj zdravím, mě Crohna ještě nezjistili, ale mám jeho příznaky, mám jít na vyšetření. K tvému problému. Znám ho, ale mimo toto "nevidění" mám ještě další problémy, např. brnění ruky, jazyka. Pak mě hrozně bolí hlava. Toto má moje máma i babička. Byly na různých očních i nervových vyšetřeních, ale nic nezjistili. Dnes poprvé slyším o tom, že by to mohlo být spojeno s Crohnem.
Gabi
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 05 led 2004, 14:59

Ahoj. Já měla trochu jiné problémy - hlavně mne furt bolela hlava, ale občas jsem nemohla ani pořádně zaostřit a často viděla tzv. "hvězdičky". Nechci nikoho strašit, ale šla jsem na oční a mám od svých 18 let zelený zákal. Nastartovaly mi ho asi kortikoidy (velké dávky prednisonu). Nenechávejte to - to není v pořádku a oči jsou hrozně důležitý. Už takhle toho máme myslím dost a mně akorát přibylo každodenní kapání očí, ale jsem pod kontrolou.
Zuzka
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 06 led 2004, 15:14

jezismarja, to jsou skazky! Tak ja se jdu radeji nekam objednat... Chtela jsem uz pred vanocema, ale bylo tam tak strasne moc lidi, ze jsem to psychicky nevydrzela a odesla jsem.
Oslepnout fakt nechci!
Dik Andrea
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 07 led 2004, 14:23

Vyděsit jsem tě fakt nechtěla. Může to být cokoliv!!! Byla jsem ale tehdy ráda, že někoho z doktorů vůbec napadlo, že ty oči nebudou v pořádku. Taky ještě chci říct, že alespoň jak většina doktorů tvrdí, tak když se to podchytí včas, tak by se nemělo nic stát, jako např. to oslepnutí. Raději jim věřím, opak bych nerozdýchala.
Zuzka
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 12 led 2004, 16:49

Někdy u Crohna bývá jako mimostřevní příznak i UVEITIDA což je zánět v oku stručně řečeno.
Já jsem před půl rokem měl na to podezření, ale nakonec nic nebylo.

Dejvid
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 13 led 2004, 15:45

jeste ze nevim co to je a doufam, ze to mit nebudu:) Ale slibuju, ze jen co se dostanu domu, tak se objednam na ocni. Vidim cim dal hur...
Dik Andrea
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 14 led 2004, 01:13

Ahoj Andrejko,tak už jsi tam byla??
Když mi zjistili onemocnění střeva,hned mě taky hnali na oční,nechápala jsem,že to může souviset,ale s tou naší housenkou souvisí snad všechno.Od té doby se mi "jenom" zhoršuje zrak a dioptrie přibývají,jde to pomalu a čekám,kde se to zastaví:-)
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 14 led 2004, 15:30

Ahoj Sydney,
jeste jsem se ani neobjenala. Jsem totiz v Belgii (a tady mam jen cestovni pojisteni) Domu pojedu kolem 24.1. takze pocitam, ze to pak bude jeste mesic trvat, nez me nekam vezmou:(
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 16 led 2004, 21:22

Jak často chodíte k očnímu??
Já jen když zjistím, že už tak ostře nevidím, ale většinou se mi zhorší zrak 0,5 - 0,75 dioptrie za rok !


Dejvid
Šárka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Šárka » 17 led 2004, 19:44

Ja chodim k ocnimu pravidelne kazde 3 mesice,ale to hlavne proto ze nosim cocky. Kazdopadne jednu dobu se mi oci uz nezhorsovaly,ale od te doby co se mi rozjel Crohn, dioptrie opet zacaly pribyvat, kdyz jsem mela vzplanuti najednou mi pribyla pul dioptrie na kazdem oku!
Tak vam vsem preju dobry zrak a nebolova briska
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 22 led 2004, 09:24

Chodím každyho pul roku. Mám brýle na dálku, zrovna předevčírem jsem byla na kontrole: z 0,5 na pravym a0,75 na levym oku mám teď 1,25 a 1,5. Za pul roku!! Je pravda, že mám teď relaps, ale přecejenom je to skok.
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 22 led 2004, 21:33

Ahojky všichni,
dlouho jsem tu nebyla, právě včera jsem se vrátila ze špitálu po bouračce. Co se týká těch očí, občas mě šíleně rozbolejí oči, nesnáším světlo a od koutku oka mám červený oči. Po několika dnech se to ztratí. "Kukdoktor" mi řekl, že je to po prednisonu.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů