Píštěle

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 02 bře 2006, 13:41

Tak na ligaturu zatím nedošlo...ale píštěl je neustále otevřený a neustále z něj vytéká hnis, i když se to pomalu zmírňuje. Mám být prý trpělivá, ale všechno má své meze. Dostala jsem navíc antibiotika, která by tento zánět uvnitř píštěle měla zarazit...Jaké máte kdo zkušenosti? Ahojky a hlavně přeji všem co nejvíc zdraví.
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 02 bře 2006, 16:53

Ja mam pistel u konecniku uz asi 6 let, po operativnim cisteni abscesu jsem s ni mela jeste asi 2x problem a ambulantne mi ten vytvoreny absces rizli a cistili (nic prijemneho :(), no ale ted uz par let je to v pohode, cimz myslim ze mi z ni stale obcas odteka hnis, ale s doktory to nijak neresim, jsem srab a bojim se... a taky je mi to tak nejak zinantni, ze jo... Proste se jen snazim, aby to zase nedospelo k abscesu, tzn. aby pistel nezarostla a absces se nevytvoril, s doktory to fakt uz resit nechci, uzila jsem si sve... :(
E.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 12 bře 2006, 10:29

Evelíno, takže Ti to vůbec nezarostlo, nezahojilo jako normální rána?? Občas znamená jak často: 1x za měsíc, 1x za půl roku či rok? A jak je to v létě s koupáním? Já bych teď vůbec nemohla... Dík za odpověď a všem co nejvíc zdraví.....
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 13 bře 2006, 18:34

já mám taky u konečníku tu píštěl a je to úplně stejný případ jako u Eveliny.Je to nepříjemný,ale nedá se s tím nic dělat.
sadlo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sadlo » 20 bře 2006, 16:24

já mám taky u konečníku tu píštěl. Je to nepříjemný,ale přece se s tím musí něco dělat.Znáte někdo někoho komu se to vyléčilo.
Co když na operaci nepujdu,jaké je pokračování nemoci?
Dan-Ka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dan-Ka » 23 bře 2006, 18:50

V roce 2002 mě začaly bolesti ve staré jizvě po slepáku,pak se přidaly teploty a zimnice.Obvoďačka mezi dveřma usoudila,že jde o srůsty,tak jsem ji vyměnila.Obvodní chirurg mi řekl,že by každý chtěl,aby mu něco zjistil,tak jsem ho taky vyměnila.Z neurologie mě konečně poslali na krev,sono a následně na CT.S břichem plným hnisu jsem byla poslána na chirurgii na Karlák,kde se na CT ani nekoukli a poslali mě domu,ať prijdu za 1,5měs.na vyšetření střev.V jizvě se mi začala dělat šíleně bolestivá boule,po týdnu jsem měla 10Kg dole.Ujali se mě na Bulovce,hned začali léčit na Crohna a udělali vyšetření.Mezitím jizva praskla,hnis se vylil a udělala se píštěl.Lezlo mi tudy i jídlo.Po 3/4 roce jsem byla operovaná a vyřízli i píštěl.Teta má Crohna 32let a několikrát měla operaci píštěle u konečníku a 2 operace střev.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 23 črc 2006, 14:40

To teda nejsou moc příjemný vyhlídky. Mě teď z píštěle u konečníku občas něco málo vyteče, ale aby se to zahojilo jako normální rána, to ne. Když jedu k vodě, tak si to přelepím voduvzdornou náplastí proti infekci, to stačí a doma opět hupky šupky pod studenou sprchu......... Přeji všem co nejvíc zdraví , pa.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 16 zář 2008, 21:11

Již 3 roky stále stejné....... Poraďte!!!! Doktorů se neptám už, protože se v tom porejpali, mě to bolelo týden, pak uklidnilo a s přestávkami to stále zlobí: otevřené a vytéká hnis.......
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 17 zář 2008, 08:22

Již 3 roky stále stejné....... Poraďte!!!! Doktorů se neptám už, protože se v tom porejpali, mě to bolelo týden, pak uklidnilo a s přestávkami to stále zlobí: otevřené a vytéká hnis.......

chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 17 zář 2008, 08:23

Již 3 roky stále stejné....... Poraďte!!!! Doktorů se neptám už, protože se v tom porejpali, mě to bolelo týden, pak uklidnilo a s přestávkami to stále zlobí: otevřené a vytéká hnis.......

Ja jsem mel kdysi abscesy a pistele u konecniku. Po operaci abscesu a pistelis e to zacalo hojit, pak se to ale opet otevrelo. (Nemel jsem Remicade).

A nakonec to samo odeznelo. Bral jsem tehdy Pentasu, Imuran, Prednison a Ciphin (antibiotika).

Lekar mi rikal, ze pistele u MC ziji docela nezavisle na aktivite zanetu. Musim zatuakt, ale me se to zahojilo.

Mimochodem, pistele po operaci jsem sprchoval 5x denne a potiral rapikem.

Hodne stesti.
Bicnellka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bicnellka » 17 zář 2008, 16:42

No,tak i já se svěřím se svými zážitky. V prosinci 07 jsem byla na operaci,měla jsem cizí tělísko v levé hýždi (jak se tam dostalo,bůh ví...) a okolo velký zánět. Tělísko odstranili a přišli na pár píštělí. Na druhé operaci jsem vyfasovala "trasovací ligaturu", či jak se tomů říká. Taková gumička,která se pomalu stahuje a měla by za sebou táhnout zdravou tkáň. Tak mi to alespoň vysvětlil doktor. Když ligatura vypadla,měla jsem radost,že se mi píštěl konečně zahojí. Ale ouha,doteď prosakuje a nějak se to nelepší. Ze začátku jsem chodila na proplachy (3x týdně peroxidem, moc fajnová záležitost...:o( ), pak se to doktorům přestalo zdát,že se mi to prý moc dlouho hojí. Poslali mě na MR (tam mi mimo jiné zjistlili Crohnovu chorobu, další chuťovka). Přešla jsem k jinému lékaři, ten mi už výplachy nedoporučil. Z toho důvodu,že je to uplně bezpředmětné a že by mi s tím ještě mohli něco vyvést. Takže jsem dostala dvoje antibiotika najednou a léčim se. Ovšem zatím bez valných výsledků... A to je to už 9 měsíců. Je mi 20 let,u zadečku musím neustále nosit kompresy z gázy,jelikož píštělka pořád "teče", papkám 15 prášku denně, smiřuji se s nechtěným nájemníkem v bříšku a jen čekám, co bude dál... :o( Vím, že hodně lidí je na tom ještě hůř, než já. Ale osude, osude, jsi hrozně nefér!!!!!
Jitka.Vojtkova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka.Vojtkova » 18 zář 2008, 21:05

Ahoj všichni,

jak tady čtu po delší době vaše příspěvky, tak to vypadá, že doktoři píštěle moc rádi řežou...
A ani se nenamáhají zjistit, z čeho vznikly!!!
Dle mého názoru píštěl nemůže vzniknout zničeho nic, musí ji způsobit nějaký zanět...

U mě to tak naštěstí nebylo, když se mi píštěle vytvořily ( bylo to nedlouho po tom, co mi gastroenterolog diagnostikoval Crohnovu nemoc ), musela jsem jít na kontrastní vyšetření - píštěl se nastříkne kontrastem a zrentgenuje se to, aby se zjistilo, jak jsou píštěle široké, jestli jsou rozvětvené a kam vedou - a pak jsem dostala 3 dávky Remicade.
Po pár týdnech se mi vše zahojilo a od té doby mám celkem klid
( je to asi 5 let ).
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 19 zář 2008, 09:29

ahoj
kyrene
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kyrene » 21 zář 2008, 10:46

zdravím všechny:)
Taky přidám pár poznatků o píštěli. Vytvořila se mi píštěl a doktor se ani nepokusil zjistit, z jakého důvodu. Nebyla jsem na žádném vyšetření, prostě nic. Byla jsem s tím dvakrát na operaci. Samozřejmě to absolutně nepomohlo. Jen mám teď zjizvenej zadek. K tomuhle doktorovi jsem chodila asi 2 roky. Píštěl se pořád nehojila, tak se teda rozhodl, že mě pošle na vyšetření, jestli to náhodou není Crohn. Nakonec to dopadlo tak, že než jsem stihla jít na vyšetření, skončila jsem v nemocnici na kapačkách... a výsledek samozřejmě Crohn. Takže se léčím a píštěl je teď naštěstí v klidu.
Ještě jsem se chtěla zeptat, kdo je z Olomouce, tak k jakému lékaři chodí? Díky moc! Kdyžtak mi, prosím, pište na email: kyrene@post.cz

hezký den:o)
sunny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sunny » 28 zář 2008, 21:08

To Bicnelka: jsi na tom hodně podobně jako já....píštěl mi odoperovali, nezašili a trápila jsem s tím snad dalšího půl roku, po roce opět abcesy a další řezání, tentokrát bez narkózy, spousta vyšetření a názory od jednoho doktora opět řezat a od druhého nechat být....teď to vypadá ťuky ťuk, že po Remicade píštěl zmizela, jinak mám vyzkoušeno, že mi zaberou antibiotika, po týdnu je hnis pryč....ale brát je pořád?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů