Píštěle

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Píštěle

Příspěvekod king11 » 04 lis 2003, 20:33

Moc mě trápí tato nemoc,ale nejhorší na tom je ta píštěl.Potřebuju poradit,jestli někdo z vás absolvoval operaci vyloženě a jenom na odstranění píštěle.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 06 lis 2003, 13:35

Ahoj, píštěl jsem měla, ještě než mi na celou chorobu přišli. Měla jsem to přes 2 měsíce, a samo to pak přešlo, teda mazala jsem to nějakým utrejchem, ale pak to bylo pryč, naštěstí, jinak měl čekalo řízy řízy
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 06 lis 2003, 13:37

jo měla jsem na to jít jen na ambulantní říznutí,ale když jsem tam byla tak už mi nic nenašli, samo se to zahojilo.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 06 lis 2003, 16:06

Já to mám od začátku nemoci a nemůžu se toho zbavit.
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 06 lis 2003, 16:52

Jaké jsou první přízanky píštělí. J
Jsou příznaky jako např. otoky´....??

Dejvid
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 06 lis 2003, 19:03

no, já už jsem tu svůj zážitek s píštělí někde psala, takže se asi nebudu opakovat. Řezali to ambulantně i v nemocnici a stejně to nepomohlo, ani Remicade. I když od té doby se mi objevila jen 2x (pořát ta samá). Většinou se mi to podaří tak po týdnu spacifikovat sedacími lázněmi v heřmánku a nebo hypermanganu, z mastiček je dobrý Bactroban nebo Betadine. Taky jsou dobré antibiotikové čípky (myslím Entizol).
Jinak poprvé se mi to objevilo v době, kdy jsem o Crohnovi neměla ani tucha a měla jsem dost zácpu. Vysedávala jsem na WC a snažila se toho zbavit... pak mi tam jednou něco ruplo a už to bylo. Udělala se mi tam taková hrčka která občas bolela. Třeba jednou za měsíc pak častěji. Ale když jsem byla u proktologa, tak prý nic neviděl. Tak to šlo asi rok, a když tam byl abces tak to konečně uviděl... a od té doby jsem se toho nezbavila. (už tři roky).
Takže tiše závidím všem co to nemají, protože je to pro mě nejhorší součást nemoci.
Andrea
EMA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod EMA » 06 lis 2003, 21:15

Ahoj Dejvide!

Ano,v miste,kde se chce ta pistelka udelat,je to otekle,hodne zarudle,pali to,stipe,treba i boli...no a za cas se tam udela dirka,ze ktere neustale neco tece.No proste des.Zbavit se toho asi bude beh na dlouhou trat.Nejhorsi ale je,kdyz se tam nekde udela absces (dutina naplnena hnisem) nebo se udela pistel do jineho organu.To je pak asi jeste horsi.
Jitule
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 07 lis 2003, 08:36

Díky Jíťo,
Tak na toto téma musím s doktorem pohovořit, protože to zarudlé a pálivě místo se mi aasi vyskytlo.Ale nijak to nebolí.

Dejvid
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 07 lis 2003, 09:48

Ahoj Andreo,tobě tu píštěl řezali a vůbec to nepomohlo?Mě to tvrdí dr.Lukáš,že na místě kde se odstraní ta píštěl,tak většinou vznikne jiná a ještě horší.Ale neni to tak jistý.Jak to odstranit,když remicade nezabírá dostatečně a operační metodou to nejde?Zkoušela jsi někdy homeopatickou léčbu?
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 10 lis 2003, 15:38

Homeopatii jsem jeste nezkousela a ani jsem neslysela na toto tema dobre ohlasy. Muj problem asi byl, ze kdyz to rezali, tak jeste nevedeli ze mam crohna. Problemy nastaly par dni po operaci, prujmama se to hodne drazdilo. Myslim, ze kdyby to zjistili pred operaci, tak se to dalo resit jinak (to mi pak rikali i doktori). No a taky uz jsem si celkem zvykla... vetsinou to mam dobre, ozve se to tak 1x za pul roku a to kdyz jsem na cestach kde clovek nema moznost dostatecne hygieny. To je nejdulezitejsi.
Zdravi Andrea
EMA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod EMA » 10 lis 2003, 17:33

Ja jsem o homeoratii slysela a vzhledem k tomu,ze Asacol mi teda moc nezabira a hormony do sebe cpat nechci,tak jsem si zasla za tou homeopatkou (pry je dobra).Nejdriv se me ptala na strasne moc veci a pak mi dala nejake leky.Uzivam je uz mesic a musim rict,ze na WC chodim treba jen 1-3krat denne (driv to bylo treba i 7krat) a taky jsem dost krvacela a ted uz temer nekrvacim...Takze na homeopatii nedam dopustit.Jestli jste slyseli spatne ohlasy,tak to jen proto,ze normalni doktori homeopaty nemaji radi (a homeopat. leky stoji jen okolo 50kc-a vsimnete si,kolik stoji Pentasy,Asacoly a dalsi tablety.Takze v tom velkou roli hraji i penize.)
A taky verim,ze casem se vyleci timto zpusobem i ty pistele a dalsi problemy,kt. se mi vzhledem ke Crohnovi vyskytly...Clovek opravdu vyzkousi vsechno,kdyz klasicka lecba neni moc ucinna.
Takze nezavrhujte homeopatii,i kdyz se ji nebudete v budoucnu lecit.
Drzim vsem palce,aby si nasli "tu svou"spravnou lecbu.
Vsechny zdravi Jitule.
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 10 lis 2003, 21:17

Ještě bych se zeptal, to se vám udělá normálně na břichu bulka zarudlá a to je ta píštěl???

Dejvid
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 11 lis 2003, 17:04

no, me se ta pistel udelala jinde... na sedaci casti. (a dost blbe, par cm od konecniku.. tim byla dana i ta hrozna bolestivost po operaci) V podstate to ani nebyla bulka, rozhodne ne viditelna, jen po prujmech se dala nahmatat. Spis mi to pripada o jako natekla nebo ucpana zila nebo takoveho neco.
K te homeopatii. O tech spatnych zkusenostech jsem slysela od lidi. Ze zacatku jim to prave pomohlo ,ale tak do pul roku se vsechno vratilo zase zpatky a jeste horsi. Proste uz neverim, ze na to pomuze neco jineho nez klasicke leky nebo zazrak. Pokud by se to bralo spolu s predepsanou medikaci, mozna by se o tom dalo uvazovat ale to by zas clovek nevedel co mu pomohlo (i kdyz hlavne ze by se to stalo )
Ale co se tyka jinych nemoci jako alergii a ekzemu, tak tam verim, ze to pomaha.
A.
Míla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Míla » 11 lis 2003, 18:23

Asi před třiceti lety se mi udělala píštělka přímo vedle konečníku...potom to byl asi abces.Bylo to veliké jako půl vejce,horká a děsně citlivá boule.Od té doby se něco tvoří a prodělal jsem plno chirurgických zákroků.Pamatuji si,že jsem po jednom takovém zákroku viděl i střívko.byla to taková jáma...Letos v květnu mi udělali další dirku,asi by se tam schoval tenisák.Přímo pod kostrčí.Někdy se to zahojilo a dva roky jsem o ničem nevěděl.Někdy zase musím každý rok na nějaké řezání.Bude to pomalu třicet let....M.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 11 lis 2003, 19:54

Ta píštěl neni na břiše,ale vedle konečníku a nedá se odstranit.Měl jsem půl hodinovou debatu s jedním chirurgem na téma píštěl a ten mi odpověděl,že neexistuje způsob ůčinného chirurgického zákroku.Byl jsem za nim,protože ještě nedávno tvrdil,že je možný to odstranit.Prý to neni problém to odstranit,ale né u pacienta s crohnem,protože ten zánět se tam tvoří pořád a u zdravího člověka to neni problém odstranit.Maximálně co můžou udělat,je to kdyby se to ucpalo,tak to znovu proříznout.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů