Jak jsem zvítězil nad Crohnem

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
zdenek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Jak jsem zvítězil nad Crohnem

Příspěvekod zdenek » 21 zář 2003, 11:19

Ahoj lidičky, už jsem tu přes rok nebyl, ani nevím proč. Možná proto, že už si připadám zdravý. Chtěl bych vám napsat svůj příběh, možná někomu pomůže, někoho podpoří...... Je to už pár let co mi zjistili Crohna. Strávil jsem pár týdnů na metabolický jipce, kde mě z toho nejhoršího vysekali. Pak jsem žil s kortikoidama a dietama, však to znáte. Až do jednoho srpnového dne roku 2001, kdy mně začalo příšerně bolet břicho, křeče, prostě k nevydržení, na pohotovsti mně jeden "doktor" po injekci poslal domů, že mám jít ráno ke svýmu doktorovi. No a ráno mi zjistili perforaci střeva, okamžitě na sál a skončil jsem s vývodama. S těmi jsem žil asi 5 měsíců. A v tu dobu se to ve mně všechno zlomilo, začal jsem věřit že teď už to bude jenom dobrý, že budu zdravej. Myslím si, že je to taky hodně o psychice, o víře a já jsem s tím začal bojovat. Vůbec jsem si nepřipustil, že bych mohl být dál nemocný. Před tím jsem neměl moc pohodovej život, samý nezdary, deprese...... Řekl jsem si, že se všechno změní a věřil jsem tomu. Druhá operace, kdy mně dávali do "původního stavu" se moc nepovedla, po pár hodinách jsem šel na sál znova. Ale pak už dobrý. Pomalu jsem začínal jíst, po pár měsících zkoušel různý jídla, co mi bude dělat problémy a co ne. Teď momentálně si připadám opravdu zdravý, nic mi není, žádná drastická dieta, často si i zahřeším. Akorát můj doktor to nějak zatím nechce pochopit, výsledky mám dobrý, on tomu říká udržovací léčba, beru Budenofalk 2x denně. Snad ho někdy přesvědčím..... :-) No tak to byl můj příběh. Věřím, že jsem nad tím zvítězil hlavně díky psychice a víře. Nesmíte se tomu poddávat a věřte, že bude líp. Možná, že se nad tím jen usmějete, možná, že to někomu pomůže.... I kdyby jen jednomu, je to úspěch. Držím Vám všem palce, bojujte a perte se....
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 21 zář 2003, 21:18

Ahoj Zdenku,
myslim, ze mas pravdu. Pomalu na tom zacinam taky pracovat. Nedavno jsem byla u jednoho lecitele, kyneziologa, ktery ma dobre uspechy u civilizacnich chorob. Ukazoval mi, jak preprogramovat mozek na to, aby byl pozitivni a uzdravil telo. Chce to disciplinu (te moc nemam) ale urcite se tim budu vice zabyvat!
Andrea

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů