Můj přítel má Crohnovu chorobu

Nemoc nám to dělá složitější... "Malej, hubenej od kortikoidu poďobanej :-)". Je to individuální a někdy může být problém se všema těma bolístkama a trablema najít tu pravou toleranci, pochopení a lásku. Přesto věříme, že to jde. :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
markéta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Můj přítel má Crohnovu chorobu

Příspěvekod markéta » 27 kvě 2002, 17:47

Všechny přítomné bych ráda požádala o radu. Před rokem jsem se seznámila s klukem. Moc se milujeme a máme v úmyslu se vzít. Můj přítel však často propadá v podstatě neodůvodnitelným depresím, stavům beznaděje. Ráno se probudí, nasnídá se, ale celý den se pak odehrává ve znamení jakéhosi permanentního stresu. Ten však nemá žádný důvod. Tak je to třeba čtrnáct dní a zase je měsíc, dva pokoj. Snažím se být trpělivá a svého přítele podržet, nedávám ani nijak najevo rozpaky nebo tak něco, beru to tak, jak to je. Ale trochu se bojím, aby na tom náš vztah neskončil, nikdy bych ho kvůli tomu neopustila, mám spíš strach, aby to neudělal on, aby mě uchránil. Nevím, jak mu pomoci. Prosím poraďte.
Papouš
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Papouš » 28 kvě 2002, 21:04

Ahoj Marketo,
takovy stavy mame nekdy my, choroby chorobny, asi vsichni. Pokud je ale tvuj pritel ve stresu ze sve nemoci prakticky stale, svoji nemoc tim jenom zhorsuje. Pokud jsou jeho stavy opravdu zpusobene obavou z nemoci, nebylo by mozna spatne, abyste zabrousili na tyhle stranky spolu. Zjistite tu, ze crohni a colitidy nejsou vetsinou odsouzeni jenom k nejakymu zivoreni. Naopak, vetsina tech, ktere znam, se snazi zit co mozna nejvic naplno. Vsichni uz vime, ze cim vic se budeme svych nemoci bat, tim vic nas budou trapit i fyzicky. A urcite zase pripravime nejakej srazek, na kterym se s nama muze i potkat, aby videl, ze se bavime, sportujeme, jime - proste zijeme. Kdyz prijdou horsi obdobi, tak to takova legrace neni, ale tahle diagnoza neznamena konecnou.
Pokud bere kortikoidy, mohou byt deprese castecne zpusobene i tim. Papous
markéta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod markéta » 30 kvě 2002, 18:58

Díky moc, že se se neohlížíš jen na sebe a snažíš se pomoci i jiným. Určitě příteli o této stránce řeknu, ale mám obavy, že se na ni ani nepodívá. Snaží se dělat "velkýho kluka", že si s tím poradí sám. Nesouhlasím s tím, ale chápu to. Ještě jednou děkuji a moc si přeju, aby se aspoň koutkem oka ten můj mazlík podíval.
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 05 čer 2002, 18:26

Ahojky,
CN je protivná nemoc, ale pro toho člověka to hodně znamená, když je někdo blízký s ním. Pomáhá to.
Já jsem takové štěstí neměla, ale s tím se už nedá nic dělat. Proto vydrž. Hodně štěstí a nervy.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host