Crohn a potomci

Nemoc nám to dělá složitější... "Malej, hubenej od kortikoidu poďobanej :-)". Je to individuální a někdy může být problém se všema těma bolístkama a trablema najít tu pravou toleranci, pochopení a lásku. Přesto věříme, že to jde. :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jakub
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Crohn a potomci

Příspěvekod Jakub » 23 bře 2002, 18:30

Moje partnerka je zdravá a já mám Crohna. Chci se zeptat, jak velká je pravděpodobnost, že naše děti budou nějak narušený. Díky Jakub
Janaj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janaj » 25 bře 2002, 08:03

Ahoj Jakube. Mrzí mě, že si tě ten Crohn taky našel, ale když se s ním skamarádíš, tak to snad nebude tak zlé. Já jsem se v 18 vdala, jako zcela zdravá a první těhotenství jsem měla pořád zažívací problémy. Po předčasném porodu malé, ale zdravé holčičky jsem musela na operaci, kdy mi zkrátili tlusté střevo s diagnozou M.Crohn. Rok a půl po operaci se nám narodil ještě zdravý chlapeček. Letos mi bude 40 let, cítím se téměř jako zdravý člověk (občasné bolesti mi připomenou, že si moc vyskakuju) a oba naši potomci jsou zdraví. Dcera měla nedávno 20 a synovi bude v létě 19 let. Myslím si, že kdyby měli mít po mně nějaké prblémy, tak už by se to projevilo. Moc jsem se rozepsala, ale přeji Ti hodně zdraví, lásky a kupu zdravých dětí.

Janaj
hruza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hruza » 03 dub 2002, 12:10

Moje partnerka je zdravá a já mám Crohna. Chci se zeptat, jak velká je pravděpodobnost, že naše děti budou nějak narušený. Díky Jakub
Ahoj,

Zaujal ma clanok dev/read.asp?ID=186
ktory sa venuje objavenej mutacii genu, ktora moze ovplyvnit nachylnost na M.Crohna.
Skus si ho precitat.
Inac vo vseobecnosti podla mna, urcite riziko, ze deti budu mat nachylnost na MC tu je, ale je zanedbatelna. Jednak nachylnost neznamena automaticky vzplanutie ochorenia a jednak nie je este celkom jasne do akej miery MC ovplyvnuje genetika, prostredie ...
Nakoniec Tvoja manzelka je zdrava takze to pravdepodobnost este znizuje.
Samozrejme perspektivne z hladiska vcasnej diagnostiky v pripade problomov u deti, treba mat na zreteli, ze rodic ma MC, ale v ziadnom pripade _neprehanat_ to.
Nemaj strach a drzim palce ;-)

Jano

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů