Práce

Nemoc nám to dělá složitější... "Malej, hubenej od kortikoidu poďobanej :-)". Je to individuální a někdy může být problém se všema těma bolístkama a trablema najít tu pravou toleranci, pochopení a lásku. Přesto věříme, že to jde. :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Kacula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Práce

Příspěvekod Kacula » 30 led 2007, 12:14

ahoj lidi,zajímalo my mě, jak zvládáte práci a vaši nemoc.Nedávno jsem dostudovala a nejsem zatím schopná jít do práce a docela mě to děsí.Když jsem byla na škole, ještě se to dalo zvládnout, ale v práci vás nikdo neomluví.Je někdo z vás v invalidním dùchodu?Jsem z toho všeho celá divoká.Díky za příspěvky, papa Kacka.
ch.ika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ch.ika » 30 led 2007, 19:20

Ahojik Kacul.. já jsem dostudovala v květnu..a díky bohu sem si na¹la ú¾asnou práci, kde se stačilo dohodnout s ředitelkou a v¹echnoje v pohodě..Chápe to jak sem nemocná a i to ¾e sem zrovna ve stádiu kdy mi dělá problémy víc chodit..vdycky podle toho přizp. ostatní a jdou mi vstříc jak jen to jde..ale určitě bude zále¾et na ¹těstí..a na tom koho chytne¹ zrovna..Invalidní dúchod mám teï v jednání..zítra jdu na kolono a pak někdy za měsíc na komisy
Elizabeth
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Elizabeth » 03 úno 2007, 18:07

Když jsem byla v aktivním stádiu, tak jsem se snažila chodit do práce když jsem se dala dopořádku cca po 3 měsících, ale skončilo to špatně. Pak následovala operace - plný inval. dúchod, který je ti přiznán po roce nemocenské. 3/4 roku po operaci jsem šla do práce, ale na zkrácený úvazek, byla jsem i z tohodle unavená.¡Po roce mi dali už jenom částečný dúchod. Takhle to bylo 2,5 roku. Teï pracuji na plný úvazek a jsem hodně unavená. Ale zatím to zvládám. Jsem 3 roky v klidovém stádiu od operace.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 08 bře 2007, 22:56

Nevíte jak je to se souběhem plného ID a plným pracovním úvazkem? Po roční PN mi byl přiznán plný ID. Měla jsem jít na druhou operaci, ale rozhodla jsem se jít do práce na plný úvazek. Jsem v pohodě. Zaměstnanvatel si pouze vyžádal novou vstupní prohlídku, že jsem práce schopná v plném rozsahu. Mám povinnost toto oznámi sociálce? Nechají mi automaticky plný ID nebo budou mi krátit mzdu či důchod? Ptala jsem se na sociálce a paní mi řekla, že to je moje věc, zda si budu přivydělávat či ne, ale moc přesvědčivá nebyla, tápala. Vím, že s částečný ID si člověk může přivydělat bez omezení. Ale zkušenosti s plným ID nikdo nemá, protože se nepředpokládá, že někdo s plným ID pracuje na plný úvazek. Díky za reakce. K.
Dr.97
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dr.97 » 09 bře 2007, 10:56

Ahoj
Souběh plného ID a práce se nevylučuje a výdělek není ani nijak omezen, nijak se nekrátí. Já mám plný ID, zaměstnaný jsem také, ale přešel jsem po 15 měsíční nemocenské a přiznání plného ID z normální smlouvy na smlouvu na občasnou výpomoc, nikoliv trvalý pracovní poměr. Výdělek není nijak omezován a dúchod nijak krácen. Myslím že v případě souběhu trvalého pracovního poměru a plného ID spíš hrozí odebrání ID, či změna na čID, alespoň to plyne z tohoto-http://www.stejnasance.cz/clanek.php?id ... 809c83ec44.

Ondra
Nevíte jak je to se souběhem plného ID a plným pracovním úvazkem? Po roční PN mi byl přiznán plný ID. Měla jsem jít na druhou operaci, ale rozhodla jsem se jít do práce na plný úvazek. Jsem v pohodě. Zaměstnanvatel si pouze vyžádal novou vstupní prohlídku, že jsem práce schopná v plném rozsahu. Mám povinnost toto oznámi sociálce? Nechají mi automaticky plný ID nebo budou mi krátit mzdu či dúchod? Ptala jsem se na sociálce a paní mi řekla, že to je moje věc, zda si budu přivydělávat či ne, ale moc přesvědčivá nebyla, tápala. Vím, že s částečný ID si člověk múže přivydělat bez omezení. Ale zkušenosti s plným ID nikdo nemá, protože se nepředpokládá, že někdo s plným ID pracuje na plný úvazek. Díky za reakce. K.

Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 09 bře 2007, 17:39

Ondro,
děkuji za info. Ten článek na netu jsem také četla, ale byl z roku 2005, tak jsem si nebyla jistá, zda se něco nezměnilo. Mě spíš jde hlavně o to, abych nepřišla o práci, kterou mám, která je zajímavá, celkem dobře placená a která mě navíc moc baví. Plný nebo částeční ID je mi fuk. Klidně když budou chtít, ať mi ho odeberou. Sice je to nějaká korunka k dobru, ale když nebude, svět se nezboří. Díky a přeju hodně zdraví. Katka
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 23 srp 2007, 14:05

Já teïka pracuju zhruba rok a zatím pohoda (sakra, proč tu není smajlík pro zaukání). Jen to chce nenervovat se a nic moc neprožívat. Před tím jsem byl asi dva měsíce v jedné fabrice na 3 směny a crohník se ozval během pár týdnú. Peníze jsou sice potřeba, ale v tomhle má crohn přednost.
thrueman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod thrueman » 01 zář 2007, 14:16

Co chces slyset ? Ze je to humus ? Ze to proste zvladnout nejde ? Je to tak. Mam CR a v akutni forme byly projevy takovy, ze me to vyradilo z jakykoliv cinnosti. Nikdy jsem nezvracel, ale bylo mi vzdycky tak mizerne ze jsem prichazel o vedomi. Silne neprijemnej pocit, sevreny hrdlo, totalni intolerance prijmu potravy. Musis proste vypnout zalezt si nekam kde nikdo neni a bejt v klidu. Jakejkoliv podnet od kolegu, kdyz na tebe mluvi nebo se te dotykaji je neprijemenj a zhorsuje prubeh. Takze u me to chce proste klid aspon tak na 2h a pak to prejde. Ale ted jsem uz v pohode, tyhle projevy vymizely. Chce to hlavne zmenit mysleni, pristup k sobe, uvedomeni si co delas, proc tu jsi a co je ci neni dulezity.


ahoj lidi,zajímalo my mě, jak zvládáte práci a vaši nemoc.Nedávno jsem dostudovala a nejsem zatím schopná jít do práce a docela mě to děsí.Když jsem byla na škole, ještě se to dalo zvládnout, ale v práci vás nikdo neomluví.Je někdo z vás v invalidním dúchodu?Jsem z toho všeho celá divoká.Díky za příspěvky, papa Kacka.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti