enteroklýza

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

enteroklýza

Příspěvekod eviiik » 09 úno 2004, 12:30

Ahoj, mám jeden dotaz.
Jak často se musí provádět enteroklýza a je to vůbec potřeba??Já na to chodím asi 1x za dva tři měsíce, k tomu ještě sono a připadá mi to docela zbytečny. Nestačí jenom ten ultrazvuk? Tohle vyšetření totiž neni zrovna příjemná věc i když já s tím nemám větší problémy. Musí se ta kontrastní látka dostávat dovnitř přes sondu? Vyhovovalo by mi líp, kdybych to mohla prostě vypít.
Ptám se, protože na začátku března si jdu "poležet" a čeká mě to zas a nemocniční personál mi k tomu nic moc nepovykládá...
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 09 úno 2004, 16:28

Ultrazvuk by jim měl stačit,ale hodně záleží na tom ,kdo ho provádí.Mě už by na enteroklyzu nedostali ani párem volů.
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 11 úno 2004, 08:21

Ahoj,
ja nevim, myslim, ze na ultrazvuku toho moc videt neni. Kazdopadne je ale zvlastni, ze chodis na enteroklyzu tak casto.
Kdyz jsem ja byla naposledy, doktorka mi rekla, ze pokud by se mi nepodarilo zavest sondu, mohu tekutinu vypit. Nebude to tak rychle (vysledky asi taky hur videt), ale jde to....
Drzim palce, at te moc netrapi.
Stana
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 13 úno 2004, 21:21

Enteroklýza Ti zobrazí nejlépe střevní lumen a je tam vidět prakticky vše.
Když máš třeba nějakou stenózu, tak se dělá samozřejmě častěji - hlavně závisí na postižení. Já mám Crohna v duodenu, takže enteroklýza mě (snad) v budoucnu nečeká, protože se tam dostane endoskopem.

Dejvid
Beby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Beby » 24 úno 2004, 20:57

Ahoj, mám jeden dotaz.
Jak často se musí provádět enteroklýza a je to vůbec potřeba??Já na to chodím asi 1x za dva tři měsíce, k tomu ještě sono a připadá mi to docela zbytečny. Nestačí jenom ten ultrazvuk? Tohle vyšetření totiž neni zrovna příjemná věc i když já s tím nemám větší problémy. Musí se ta kontrastní látka dostávat dovnitř přes sondu? Vyhovovalo by mi líp, kdybych to mohla prostě vypít.
Ptám se, protože na začátku března si jdu "poležet" a čeká mě to zas a nemocniční personál mi k tomu nic moc nepovykládá...

Beby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Beby » 24 úno 2004, 20:58

Ahoj, mám jeden dotaz.
Jak často se musí provádět enteroklýza a je to vůbec potřeba??Já na to chodím asi 1x za dva tři měsíce, k tomu ještě sono a připadá mi to docela zbytečny. Nestačí jenom ten ultrazvuk? Tohle vyšetření totiž neni zrovna příjemná věc i když já s tím nemám větší problémy. Musí se ta kontrastní látka dostávat dovnitř přes sondu? Vyhovovalo by mi líp, kdybych to mohla prostě vypít.
Ptám se, protože na začátku března si jdu "poležet" a čeká mě to zas a nemocniční personál mi k tomu nic moc nepovykládá...

Beby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Beby » 24 úno 2004, 20:58

Ahoj, mám jeden dotaz.
Jak často se musí provádět enteroklýza a je to vůbec potřeba??Já na to chodím asi 1x za dva tři měsíce, k tomu ještě sono a připadá mi to docela zbytečny. Nestačí jenom ten ultrazvuk? Tohle vyšetření totiž neni zrovna příjemná věc i když já s tím nemám větší problémy. Musí se ta kontrastní látka dostávat dovnitř přes sondu? Vyhovovalo by mi líp, kdybych to mohla prostě vypít.
Ptám se, protože na začátku března si jdu "poležet" a čeká mě to zas a nemocniční personál mi k tomu nic moc nepovykládá...

Beby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Beby » 24 úno 2004, 21:05

Ahoj,chtěla bych reagovat na enteroklýzu.Já mám Crohna asi devět let a na tomto vyšetření jsem ještě nebyla a doufám taky,že nepůjdu.Chodím jenou za dva roky na tzv.značkování leukocytů na Homolku.Tam mi vyizolují moje živé bílé krvinky a za dvě hodiny mi je vrací žilou zpátky.A pak pomocí kamery sledují kde se shlukly a jaké zánětlivé změny tam jsou.Je to bezbolestné,ambulantní a trvá to asi jedno celé dopoledne.Na ultrazvuku jsme byla před rokem a řekli mi, že jednou za rok to stačí.
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 25 úno 2004, 10:01

Tak o tomhle jsem eště neslyšela, na to se rozhodně přeptám, v pondělí nastupuju. Hezky mi to rozplánovali - pondělí sono, úterý enteroklýza a ve středu gastroskopie, no, mám se na co těšit. Další vyšetření až podle výsledků. Poslední dobou jsem víc v nemocnici jak ve škole, někteří mi to začínají dávat pěkně sežrat...
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 28 úno 2004, 14:07

Ahoj,chtěla bych reagovat na enteroklýzu.Já mám Crohna asi devět let a na tomto vyšetření jsem ještě nebyla a doufám taky,že nepůjdu.Chodím jenou za dva roky na tzv.značkování leukocytů na Homolku.Tam mi vyizolují moje živé bílé krvinky a za dvě hodiny mi je vrací žilou zpátky.A pak pomocí kamery sledují kde se shlukly a jaké zánětlivé změny tam jsou.Je to bezbolestné,ambulantní a trvá to asi jedno celé dopoledne.Na ultrazvuku jsme byla před rokem a řekli mi, že jednou za rok to stačí.

Ahoj Beby,
toto tvé vyšetření znát velice dobře. Zrovna minulý týden jsem na toto měl přednášku a pak praktika na nukleárce.
Jmenuje se to Leuko-scint a je to poměrně náročná práce.
Odeberou ti krev, pak se nechá sedimentovat asi 40 min ,odsaje se plazma a pak se ve 3 cyklech centrifuguje něco kolem 1000 ot.
V té finální fázi, kdy získáme čisté leukocyty s trombocyty je smíchají s radioizotopem Tc 99, který se zabuduje do těch leukocytů. Pak se změří ve studnovém detektoru výsledná aktivita farmaka, resp. to Tc 99, které se zabuduje do leukocytů. Bývá to něco kolem 70%.
No a pak to znáš, pak tuto substan. ti reinjekují.
Jak jsi psala odpovídá to těm 2 h. Je to bezbolestné vyš., ale nedá se provádět stále, protože ta Aktivita farmaka není zase zanedbatelná narozdíl od enteroklýzy, která používá Baryum, které se ve formě vloček, tudíž se nemetabolizuje a není vůbec nebezpečné!
To Technécium má poločas rozpadu 6 h.
Je to na dlouhé psaní, napsal jsem to tzv. z letadla.

Dejvid
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 10 bře 2004, 10:19

Tak o tomhle jsem eště neslyšela, na to se rozhodně přeptám, v pondělí nastupuju. Hezky mi to rozplánovali - pondělí sono, úterý enteroklýza a ve středu gastroskopie, no, mám se na co těšit. Další vyšetření až podle výsledků. Poslední dobou jsem víc v nemocnici jak ve škole, někteří mi to začínají dávat pěkně sežrat...

ja uz bych se taky do ty nemocnice mohla prestehovat...a jak zvladate skolu?vedi ucitele s cim se potykate???
Enteroklyza je desna...vzdycky mam po tom hnusne v puse...myslite ze vypit je to lepsi?zkousel to nekdo?
chika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chika » 15 bře 2004, 20:15

ahoj všem. já jsem na enteroklýze byla zatim jen 2x a nijak mi nevadila..dokonce se mmi to i líbylo..po druhý..určitě lepší než kolonoskopie:((
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 18 bře 2004, 08:46

Ahoj liďušky, tak už mám ten špitál za sebou:o) Nechali si mě tam 14 dní, slibovali týden. Celou dobu jsem kvůli vyšetřením byla jenom na Fresubinu, sestry se divily, že hubnu a já jsem byla lehce naštvaná, páč to, co jsem tak namáhavě nabírala, je už zase dole...A výsledky taky nic moc:o/ Gastroskopii mi provedli tentokrát bez narkózy a musím říct, že to nebyl zas takovej horor!
Ať se vám všem daří!!
Evik
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 29 bře 2004, 19:55

Ahoj liďušky, tak už mám ten špitál za sebou:o) Nechali si mě tam 14 dní, slibovali týden. Celou dobu jsem kvůli vyšetřením byla jenom na Fresubinu, sestry se divily, že hubnu a já jsem byla lehce naštvaná, páč to, co jsem tak namáhavě nabírala, je už zase dole...A výsledky taky nic moc:o/ Gastroskopii mi provedli tentokrát bez narkózy a musím říct, že to nebyl zas takovej horor!
Ať se vám všem daří!!
Evik

co je to fresubin?
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 30 bře 2004, 09:21

Ahoj Eliz! Je dobře,že už to máš za sebou a jsi doma.To co jsi zhubla určitě časem zase nabereš,hlavně aby Ti už bylo líp. Stejně je to zvláštní,že všichni máme stejnou nemoc a jedni neví jak přibrat a druzí jak zhubnout.A pro každýho je to stejně vážný problém.Jo,cesty života jsou klikaté!!! Tak se měj!! Hana

Hana

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 114 hostů