Problemy s vahou u MC

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
Verca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Problemy s vahou u MC

Příspěvekod Verca » 15 říj 2006, 12:14

Ahoj.mam MC zjisteny 1 rok.Trapi me
podvaha.Pri 168cm vazim 48 kg.Strasne rada bych pribrala.Beru Pentasu a Budenofalk.Diky za rady,nazory a postrehy.Verca
IvonaT
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IvonaT » 15 říj 2006, 12:42

Ahoj.mam MC zjisteny 1 rok.Trapi me
podvaha.Pri 168cm vazim 48 kg.Strasne rada bych pribrala.Beru Pentasu a Budenofalk.Diky za rady,nazory a postrehy.Verca

Ahoj Veřčo,asi Ti moc neporadím ,protože já o své nemoci vím teprve měsíc a ještě tápu.Ale mám opačný problém,protože beru Prednison po kterém naopak moooc přibírám a k tomu Asacol.Snad se najde někdo,kdo má více zkušeností s MC a poradí.Jen vím,když to přeženu s jídlem tak mi není vůbec dobře.
Ivona
wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 15 říj 2006, 19:37

Ahojky ja mam Crohna zjisteneho asi 7 mesicu, prvne jsem s pentassou zhubla 10KG pak mi byl nasazen Prednison a 1ř kg slo zpatky nahoru po vysazeni prednizonu jsem zase zhubla 7 kg a ted beru entocor a vaha se mi nepohybuje.Ale kdyz jsem se s prednisonem taky vice najedla bylo mi taky spatne, jedine co vam mohu poradit je ze se zytecne neprejidat a pevne nervy, drzim vam pesticky
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 15 říj 2006, 20:38

ahááááááá, no páni, tady se člověk dozví věcí...já furt co to, že sem tak rychle zhubla nějakejch 7 kg za necelej měsíéc a to je pentasou..tak to paráda, tu už nedám z ruky..předtím sem brala salofalk a z toho sem právěže nabrala..jinak mám teda UC, takže na úůvodní dotaz neporadim, ale mám radoist, že se mi vysvětlil ten rychlej úbytek váhy...
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 15 říj 2006, 21:40

Já jen vlastně zopakuju co tady bylo psaný.Pentasa hubne prednison přibívá.Já beru obojí takže se mi váha tak nějak drži ale přeci jen ten prednison vítězí,rozhodně ale nepřibírám tak jako když bych bral jen kortikoidy.A Verčo netrap se.Vím že to zní trochu drsně ale pokud bereš jen Pentasu a Budenofalk ta váha ubývá a když se budeš ještě k tomu trápit a přemýšlet o tom bude to ještě horší.U MC je psychika důležitá.

Jindra
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 16 říj 2006, 09:47

Já tomu nerozumim :oops: - proč se s Pentazou hubne?
Jinak k tématu - pokud chceš jen přibrat váhu, drž se kortikoidů :D . Budeš sice ošklivá, oteklá a kdovícoještě, ale váha poroste. Ale to asi ne, co?
Takže doporučuju - co nejrychlejc se dostat do remise a pak začít baštit a v rámci možností sportovat. To je ta nejideálnější varianta 8)
Jinač já měla výkyvy cca 17 kilo, to jsem měla "hubenej" a "tlustej" šatník a parádní depku... Ještě, že je to pryč. Teď jsou moje maximální výkyvy (relaps/remise) cca 5 kg a to se dá!
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 16 říj 2006, 18:49

Jo! tak to je přesný..hubenej a tlustej šatník..taky už sem si udělala 2 krabice na různý velikosti hader :) začínám uvažovat o těch vakuovacích pytlích z TV reklamy :) protože ty krabice zabírají místo a taky se na ně práší :)
Já tomu nerozumim :oops: - proč se s Pentazou hubne?
Jinak k tématu - pokud chceš jen přibrat váhu, drž se kortikoidů :D . Budeš sice ošklivá, oteklá a kdovícoještě, ale váha poroste. Ale to asi ne, co?
Takže doporučuju - co nejrychlejc se dostat do remise a pak začít baštit a v rámci možností sportovat. To je ta nejideálnější varianta 8)
Jinač já měla výkyvy cca 17 kilo, to jsem měla "hubenej" a "tlustej" šatník a parádní depku... Ještě, že je to pryč. Teď jsou moje maximální výkyvy (relaps/remise) cca 5 kg a to se dá!


freddy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod freddy » 16 říj 2006, 18:52

Mám MC 9let, měl jsem hodně různých léků ale posledních 6 let jsem bral Pentasu a Entocort - hubl jsem i když jsem jedl hodně, potom mi doktor předepsal kortikoidy přibral jsem 15kilo,to bylo dobré-pak jsem to musel vysadit a zhubl jsem ještě víc jak před kortikoidama. Pak mi napsal Salofalk a Entocort, nic nezabralo. Teď to je 3roky co jsem po operaci a můžu říct-střeva dobrý a váha stejná, už z něho(MC) začínám mít úzkostné stavy. Doktoři na mě už vyzkoušeli za tu dobu hodně(podle mě asi skoro všechno). Mějte se všichni pěkně a se mnou to taky nějek dopadne :) - :(
Katy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katy » 22 říj 2006, 10:41

Od prvních příznaků k diagnostikování MC jsem zhubla 10 kg, byla jsem hrozně unavená, pořád bych ležela a spala. Pár kilo jsem teď nabrala díky Nutridrinku, snažím se pít 1 denně. Vliv jednotlivých léků neumím neposoudit, beru Pentasu, Entocort, Hylak a antibiotika. Po té lékové směsi se držím s váhou zhruba nastejno, možná trochu ubírám :-(
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 23 říj 2006, 16:52

Od prvních příznaků k diagnostikování MC jsem zhubla 10 kg, byla jsem hrozně unavená, pořád bych ležela a spala. Pár kilo jsem teď nabrala díky Nutridrinku, snažím se pít 1 denně. Vliv jednotlivých léků neumím neposoudit, beru Pentasu, Entocort, Hylak a antibiotika. Po té lékové směsi se držím s váhou zhruba nastejno, možná trochu ubírám :-(

Jasně,Nutridrink je super,piju ho i v remisi.Někomu nechutná mě ale jo zvlášt jahoda ale s ohledem na cenu piju tak 1.ob 2.-3.dny.

Jindra
freddy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod freddy » 23 říj 2006, 22:22

Na jednu stranu mi sice chutnají, ale na druhou stranu jsem stejně šel z vahou dolů i když jenom trochu, ale nepomohli mi vůbec.
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 28 říj 2006, 09:10

Ahoj, moje nejvyšší hmotnost byla 56kg při výšce 160cm. Před diagnostikováním MC asi 55kg?. Po nasazení Budenofalku mi stolice jaksi změnila konzistenci. Byla řidší, což trvalo asi měsíc. Pak se to trošku upravilo. Během 3 měsíců jsem zhubla na 53 kg. Byla mi nasazena Pentaza (ne kvůli tomuto hubnutí),stolici mám lepší a váhu zase 54 - 55kg. Vím, že s vašimi výkyvy se to nedá srovnat. Ale jsme nejspíš vážně každý jiný. To jak píšete, že po Pentáze hubnete nemůžu dle svých zkušeností potvrdit.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 28 říj 2006, 16:13

Rybko, to je jenom dobře, že nemůžeš potvrdti hubnutí z pentasy, páčto já ju asi 7.11. vysadím a přejdu na něco jinýho a nerada bych, abych zase ztloustla-teď sem spokojená..eště bych klidně tak 3kila někomu vjěnovala :) jinak sem už 2 měsíce na medrolu a ač snižuju dávku, tak "měsíšní ksich" mě neminul-dokonce mi už i pár lidí nezávisle na sobě řeklo, jestli nejsem nachlazená, že mám tak opuchlou pusu-potěš klobás, vypadám jak brambora, ale pevně doufám, že už brzo splasknu :)
Ahoj, moje nejvyšší hmotnost byla 56kg při výšce 160cm. Před diagnostikováním MC asi 55kg?. Po nasazení Budenofalku mi stolice jaksi změnila konzistenci. Byla řidší, což trvalo asi měsíc. Pak se to trošku upravilo. Během 3 měsíců jsem zhubla na 53 kg. Byla mi nasazena Pentaza (ne kvůli tomuto hubnutí),stolici mám lepší a váhu zase 54 - 55kg. Vím, že s vašimi výkyvy se to nedá srovnat. Ale jsme nejspíš vážně každý jiný. To jak píšete, že po Pentáze hubnete nemůžu dle svých zkušeností potvrdit.

crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 29 říj 2006, 09:31

Rybko, to je jenom dobře, že nemůžeš potvrdti hubnutí z pentasy, páčto já ju asi 7.11. vysadím a přejdu na něco jinýho a nerada bych, abych zase ztloustla-teď sem spokojená..eště bych klidně tak 3kila někomu vjěnovala :) jinak sem už 2 měsíce na medrolu a ač snižuju dávku, tak "měsíšní ksich" mě neminul-dokonce mi už i pár lidí nezávisle na sobě řeklo, jestli nejsem nachlazená, že mám tak opuchlou pusu-potěš klobás, vypadám jak brambora, ale pevně doufám, že už brzo splasknu :)
Ahoj, moje nejvyšší hmotnost byla 56kg při výšce 160cm. Před diagnostikováním MC asi 55kg?. Po nasazení Budenofalku mi stolice jaksi změnila konzistenci. Byla řidší, což trvalo asi měsíc. Pak se to trošku upravilo. Během 3 měsíců jsem zhubla na 53 kg. Byla mi nasazena Pentaza (ne kvůli tomuto hubnutí),stolici mám lepší a váhu zase 54 - 55kg. Vím, že s vašimi výkyvy se to nedá srovnat. Ale jsme nejspíš vážně každý jiný. To jak píšete, že po Pentáze hubnete nemůžu dle svých zkušeností potvrdit.

jen maličká poznámka - já nafoukla hrozně rychle a splaskávala hrozně pomalu :-(
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 29 říj 2006, 11:08

crohnacko..tedáááá,nekaž mi iluze, já myslela, že splasknu hned jak to doberu..už odpočítávám dny :) poslední 3 čtvrtinky a konec zvonec a pak čekám, že budu mít zase svůj normální ksicht a ne bramboru :) no možná tak 14 dní na splasknutí bych ještě vydržela..to už člověk vegetí s tím pocitem, že už brzo bude normální, ale dýl nai omylem, nechcu strašit lidi :(

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti