Jak přibrat a je to vůbec možné????

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 24 kvě 2001, 09:02

Zdravim, tak jen kratce muj vcerejsi jidelnicek....rano k snidani sladke pecivo z listkoveho testa, caj a 0,3litru doma pripravene mrkvove stavy. Svacina tak kolem desate...fujjj patnact deka salatu kemping a tri rohliky (to bylo skutecne vyjimecne, proste jsem sel dopoledne kolem lahudek a dostal jsem takovou chut, ze jsem proste neodolal...a obeslo se to bez jakychkoliv problemu:-) ). K obedu jsme zasli do picosky a ja si dal hromadu bolognskych spaget se syrem a zapil to malym, desetistupnovym pivem zn.Lobkowitz. No a pak az navecir, na Vaclavaku jsme zdlabli jednu propecenou klobasku s horcici. Tot vse. Vlastne jeste kolem jedenacte jsem do sebe nacpal jednu velkou bagetu od Crocodille s kurecim masem. A hrnek medunky na dobrou noc. A za cely den jsem vypil asi litr cerneho caje s cukrem a litr a pul podebradky s jablecnou prichuti. A pak pry nejaka dieta :-)))) Howg.
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 24 kvě 2001, 12:52

Paparazzo:Dik za jidelnicek, ja jsem pred chvilkou vstaval, tak ted akorat snidam, English Muffin, otoustovanej trochu potrenej majonezou a se sekanou, kterou jsem jedl i vcera a i kdyz je tam praskovej cesnek nedela me problemy (sekanou miluju):-)Jinak kazdej den dvakrat jim polevku, kureci a dam si do ni hodne masa a nudli...Pivo nebo jakykoli jiny alkohol bych mel strach si dat...Jinak jsem prestal jist zmrzlinu, protoze jsem ji vetsinou snedl hodne a myslim ze me nedelala dobre.Puding me ale urcite nevadi, jogurt jenom jeden za den.No nic, za chvilku musim jet do prace, doufam ze ne na vic nez tri hodinky, tak sem nekdo zase napiste neco novyho , at mam co cist...:-) Zatim AHOJ:-)
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 25 kvě 2001, 21:29

Já mám spíš problém si váhu udržet a nepřibrat. Z jídelníčku jsem vyřadila smažená jídla, hodně kořeněná a sladká(i kakao), jinak ostatní vcelku po malých dávkách můžu. Doktor mi říkal, že přibývání na váze je jeden z vedlejších účinků prednisonu a že mám být ráda, protože většina nemocných má problém s úbytkem váhy. Já bych si ráda současnou váhu držela a připadá mi, že jím málo i když mám aktivní pohyb.
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 26 kvě 2001, 03:46

To Jitka:Ja to stejny, porad pribiram, a to jsem byl na PREDNISON jenom tri tydny, protoze doctor me rikal ze to ma moc spatny vedlejsi ucinky, a ze me rychle musi nasadit REMICADE, a dat me z prednisonu pryc...Jak dlouho ten PREDNISONE beres???Me teda kdyz jsem to bral , tak strasne bolely a rezaly oci, hlavne kdyz jsem se probudil v noci a pak rano, a taky me bolely klouby a kycle , nebo jak se tomu rika...Zatim ahoj, jdu se divat na na film:-)
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 29 kvě 2001, 23:41

Tak jsme se pred chvilkou vratili z vecere.Byli jsme na Cine, je to vlastne prvni hospodsky jidlo co jsem se vratil pred mesicem z nemocnice, tak jsem zvedavej co to se mnou udela....Doufam ze vsechno bude v poradku, uvidime....
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 02 čer 2001, 19:15

Prednison nyní beru od půli března, kdy se mi Crohn fest rozjel a já byla dva týdny v nemocnici. Dávku mám sice postupně sníženou ze 40 na 20 mg, ale vedlejší účinky na sobě cítím. Je fakt, že již Crohn je v klidu, nejraději bych nic nebrala, ale přestat prý nesmím (ještě beru sulfasalazin)
Fl.89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fl.89 » 07 čer 2001, 04:14

Ja jsem ted uz sestej den dost silne nachlazenej, mozna je to proto ze pri REMICADE je telo nachylnejsi na nemoci, nevim.Ale proc to pisu, nemam zrovna moc chut na jidlo, tak se snazim drzet dietu, jim jenom kureci polevku, bramborovou kasi, kureci prsa, a celou tu dobu jsem nemel zadny bolesti bricha a ani zadny priznaky nejakejch problemu.Jak vidim, tak jidlo je asi HODNE dulezity!!!
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 06 říj 2001, 20:40

Ahojky, dam vam tip na jedno cinske obcerstveni. Je v Praze kousek od Vrsovickeho namesti. Respektive Vrsovicke namesti 4. Vede to tam supr chlapik, co mi uvari jidlo bez Exxx a nejakejch jinejch svinstev, bez masa a vubec prizpusobene Crohnovi. Dusena zeleninka, ryze, nudle. Takze pokud si chce nekdo zajit pro zmenu od sporaku do restaurace, vrele doporucuji.
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 08 říj 2001, 20:46

Ahojky, jelikoz bydlim ve Vrsovicich, tak tu cinu rozhodne prubnu, doufam ze davaj taky obidek s sebou :-))) podam reportik:-))) P.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 08 říj 2001, 22:23

Jmenuje se Mirek, delaji tam samozrejme jidla s sebou a vyborny k tomu :-)))
jita
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jita » 14 říj 2001, 23:30

můžu potvrdit, že tělo si samo řekne, co může a co ne. Já si to vyzkoušela na vlastní kůži. Než mně zjistili že mám Crohna, tak jsem víc jak půl roku měla kromě jiných problémů menší průjmy a žaludeční potíže. Je s podivem, že jsem jaksi automaticky přestala jíst přesně ty jídla, který jsou nám "postiženýmů v akutní fázi zapovězena. Takže to chce líp poslouchat "hlas těla".
Ja se drzim zasady "na co mam chut, to zbastim" aneb "telo stejne samo nejlip vi, co potrebuje a da to najevo"..... Zatim to docela dobre funguje - treba v obdobi zatim nejhorsiho relapsu me uplne presla chut na ovoce a zeleninu (a to za normalnich okolnosti konkretne treba zeli miluju :-) - presne v souladu s tim, ze jsem mela drzet pokud mozno bezezbytkovou dietu. A naopak jsem mela nezrizenou chut na jogurty, ktere mi byly taky doporucovany...a na cokoladu, ktera docela rychle dodava aspon nejakou energii, kdyz clovek leze vysilenim temer po ctyrech. Ta obecne zakazovana ostra jidla jsem nastesti nemela rada uz pred Crohnem :-).
Bali
jita
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jita » 14 říj 2001, 23:39

můj problém je přesně jako váš, taky mám spíš problém nepřibrat. Před 2 roky, když jsem Crohnem onemocněla, jsem za cca 4 měsíce zhubla 11 kilo. Vážila jsem při 165 cm jen 47 kilo. Brala jsem vysoký dávky Prednilonu a za 3 měsíce jsem to měla nazpět. Stačí mně dva dny průjmovat a už mám 2 kila dole. Je fakt, že je zase za pár dnů naberu. Prednison je prostě svinstvo, jenže se bez něho občas neobejdeme.
Já mám spíš problém si váhu udržet a nepřibrat. Z jídelníčku jsem vyřadila smažená jídla, hodně kořeněná a sladká(i kakao), jinak ostatní vcelku po malých dávkách můžu. Doktor mi říkal, že přibývání na váze je jeden z vedlejších účinků prednisonu a že mám být ráda, protože většina nemocných má problém s úbytkem váhy. Já bych si ráda současnou váhu držela a připadá mi, že jím málo i když mám aktivní pohyb.

bett
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bett » 08 črc 2002, 13:52

Tedy přátelé,
já si tady připadám úplně nepatřičně. Mám docela opačný problém a to že pěkně tloustnu. Mám přitom za sebou už 2 resekce střeva. Tlustýho mi zbyla slabá půlka a tenkýho mi také pěkných pár centimetrů chybí. Vůbec nechápu čím to dokážu vstřebat, ale od operace před rokem jsem přibrala 8 kg. A to jsem předtím rozhodně podvýživou netrpěla. Měřím 171 cm a vážila jsem 68 a teď 76. Je fakt, že historicky všechny ženské příslušnice naší rodiny se pěkně zakulatily, ale já jsem si myslela, že to mají po dětech. Nechci nasazovat nějakou drastickou dietu, protože už jsem zažila období kdy jsem vážila 40 kg a tak si říkám, že v případě krize alespoň bude z čeho brát, ale obávám se že za chvíli budu mít problém procpat se dveřma. Taky mi od operace pěkně povolilo břicho, ale cvičení typu sedy lehy mi nědělá moc dobře. Jestli někdo z vás zná nějaké rozumnější cviky na zpevnění břišních svalů, tak sem s nimi. A jestli mezi vámi také existuje někdo kdo zároveň se zkracujícími se střevy utěšeně přibírá na váze tak se určitě ozvěte taky. Helča
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 09 črc 2002, 18:14

Tedy přátelé,
já si tady připadám úplně nepatřičně. Mám docela opačný problém a to že pěkně tloustnu. Mám přitom za sebou už 2 resekce střeva. Tlustýho mi zbyla slabá půlka a tenkýho mi také pěkných pár centimetrů chybí. Vůbec nechápu čím to dokážu vstřebat, ale od operace před rokem jsem přibrala 8 kg. A to jsem předtím rozhodně podvýživou netrpěla. Měřím 171 cm a vážila jsem 68 a teď 76. Je fakt, že historicky všechny ženské příslušnice naší rodiny se pěkně zakulatily, ale já jsem si myslela, že to mají po dětech. Nechci nasazovat nějakou drastickou dietu, protože už jsem zažila období kdy jsem vážila 40 kg a tak si říkám, že v případě krize alespoň bude z čeho brát, ale obávám se že za chvíli budu mít problém procpat se dveřma. Taky mi od operace pěkně povolilo břicho, ale cvičení typu sedy lehy mi nědělá moc dobře. Jestli někdo z vás zná nějaké rozumnější cviky na zpevnění břišních svalů, tak sem s nimi. A jestli mezi vámi také existuje někdo kdo zároveň se zkracujícími se střevy utěšeně přibírá na váze tak se určitě ozvěte taky. Helča

Ahoj Helčo, takže jsem ráda, že nejsem sama. Na začátku šli kila pěkně dolu, pak se to začalo zvedat. Měřim stejně jak ty, a mám 75 kg. Tak mi to připadalo, že se moje tělo připravuje na další ránu. Pak jsem se zasekla na těch 75 a půl roku se nemůžu dostat ani vejš ani níž.
tsv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tsv » 10 črc 2002, 14:43

Ahojky, dam vam tip na jedno cinske obcerstveni. Je v Praze kousek od Vrsovickeho namesti. Respektive Vrsovicke namesti 4. Vede to tam supr chlapik, co mi uvari jidlo bez Exxx a nejakejch jinejch svinstev, bez masa a vubec prizpusobene Crohnovi. Dusena zeleninka, ryze, nudle. Takze pokud si chce nekdo zajit pro zmenu od sporaku do restaurace, vrele doporucuji.
Lindo, ty nemáš ráda Exxx? Některé konkrétní nebo obecně všechny? Víš vůbec co to znamená? Ženský mívaj takové E174 a E175 docela rády (i když pravda ne zrovna k jídlu).

Jenom pro vysvětlení: éčka jsou obecně chemikálie. To samo o sobě neříká nic o tom zda jsou zdraví prospěšné či ne.
Např o E175 (kyselina mléčná) nebo o E300 (Vitamin C) nelze s všeobjímající jistotou prohlásit že to jsou "svinstva". To že na výrobcích je informace z čeho se skládají není samo o sobě špatné. Z něčeho se skládat musejí. Kritizovat "éčka" je to samé jako tvrdit že H2O je svinstvo a že lepší je pít vodu.

Mimochodem. E174 je stříbro a E175 je zlato. :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů