jak zhubnout???

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 26 zář 2003, 06:31

Já bych brala tu tabulku. Pošli mi jí prosím na miroslava.markovska@cdub.cz

Děkuji

Přeji všem úžasný víkend :)
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 26 zář 2003, 20:08

Ahoj, já se připojuji k Mirce o zaslání tabulky na david.balko@ge.com
Dík

Dejvid
Newli
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Newli » 27 zář 2003, 19:56

Osobne bych otazku otocil. Pred cca mesicem mi byl nalezen nejaky zanet v tenkem strevu (Crohn?) a prozatim jsem dostal ASACOL. Drive jsem byval doslova az pazravy (tedy, nez jsem zacal mit akutni problemy, tj. prujem jako bic), i pri prujmech jsem na jidlo chut mel (jen z obavy jsem ho nejedl tolik). Ale posledni mesic (+/- od koloskopie a zaroven od nasazeni asacolu) jim minimalne a nejsem schopen pozrit normalni porci. Hubnu a hubnu a zacina se mi to nelibit! Muze to byt psychikou, temi prasky, kombinaci ??? Co s tim ? :-)
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 28 zář 2003, 01:42

Newli: Taky mám ten problém,jídlo do sebe teď tlačím násilím,zkusila jsem polívky,ty mi dodávají sílu,kuřecí nebo hovězí vývar po troškách,kolik sneseš,může tam být mrkvička nebo jiná zelenina-hodně rozvařená,pokud můžeš.Zkus pivo,ale musí to být plzeňské,pivo obsahuje vitamín B a podporuje chuť k jídlu,stačí půl deci nebo decko.Nebo klasický vitamín B12.Sama v tom moc ale jasno nemám,chybí mi chuť,samozřejmě že u mě to souvisí s psychikou,Jestli na něco příjdeš,tak dej vědět.

Jinak se také připojuju k prosbě o zaslání tabulky na Hana.Sobotkova@seznam.cz
Moc děkuji.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 28 zář 2003, 18:42

Ahoj Zuzko, ja bych taky prosila tu tabulku...:) Dik
Jinak uz jsem si ze zoufalstvi koupila nejake tablety, jsou to enzymy z ananasu, ma to snad dokoce upravovat strevni sliznici. Jenze na necely tyden to vyjde asi na 85 Kc, coz kdyby to zabralo, tak by to tak strasne nebylo, mam to projist? Jenze v poslednich dnech mam same oslavy a navsevy, tak jsem to ani nebrala, protoze do me porat nekdo neco cpal.. Ale od pristiho tydne uz budu poctiva a uvidime, jestli to bude fungovat. Mate s tim nekdo zkusenosti?
Dik.
akratochvilova@volny.cz
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 29 zář 2003, 12:55

Ahoj všichni.
Snad došla tabulka všem, kteří ji chtěli, a snad bude k něčemu dobrá.
K práškům na hubnutí: Moje sestra i kamarádka chtěli zhubnout, ale nedokázali se omezit v jídle, tak užívaly prášky na vstřebávání tuku. Moje sestra měla celkem levné (120,- Kč v lékárně). Obě zhubly a to docela radikálně. Sestra k tomu ale každé ráno 1 hodinu běhá a cvičí. Kamarádka zase kombinuje asi 2-3 druhy. Tímto je rozhodně nechci doporučovat a NEVÍM, co to udělá s naším cizopasníkem.
Přeji všem hodně štěstí a sil!
Zuzka
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 29 zář 2003, 15:48

Zuzko, moc dík, takovou jsem ještě neviděl.

Dejvid
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 29 zář 2003, 17:51

Ahoj Zuzko, já bych Tě poprosila o tu tabulku. Mám opačný problém - drsnou podváhu, 168/45, ale střeva mi nedovolí jíst pořádné jídlo.
Děkuji Evka
mandarinkaaa@centrum.cz
veruska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veruska » 30 zář 2003, 11:34

ahoj zuzi, moc by mě zajímala ta tabulka. Můžeš mi ji taky poslat? díky moc. verca
muj mail: vercaberu@seznam.cz
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 30 zář 2003, 12:24

Ahojky všichni
Napadlo mne, zda ti, co trpí podvýživou zkoušeli Nutridrinky (ty ve vysokých krabičkách). Mají velmi důležité látky a vitamíny, jdou na tloušťku, a navíc čokoládový nebo karamelový jsou dle mého názoru mňam.
Jelikož si udržuji 164/45-46 (což je normálně super), ale při záchvatu jdu dolů, tak vím, že podvýživa je mnohem závažnější, než nějaké to kilo navíc.
Mějte se dle svých představ...
Zuzka
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 16 říj 2003, 22:08

ahoj prozradíte mi někdo, proč nemůžeme pečené kuře, i přesto že nemám ráda kurku? a co třeba zapékané brambory, těstoviny nebo rýže nasladko, de to nebo ne? dikec Verca

kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 16 říj 2003, 22:16

Crhona mám 4roky a nyní beru pentasu, imuran a klyzmata entocort. Nevím, jak jsou na tom ostatní, ale já nemám žádné problémy s kuřetem. Naopak, je to jediné maso ( i ryby), které mi nic nedělá. Těstoviny miluji a jsem ráda, že je můžu, jsou v pohodě, ale rýže mě zabíjí. Je toho víc, ale to by se sem už nevešlo. Rozhodně to nevzdávej a pokrůčkách zkoušej, co ti nedělá zle. Chce se to obrnit trpělivostí. Držím pěstě.
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 16 říj 2003, 22:26

Diky Zuzce si můžte tabulku obsahující popis energetických hodnot u více než 500 potravin stáhnout právě http://upa.crohn.cz/colitiscrohn/dokume ... abulka.xls . Diky. (Tabulka je ve formátu MS Excel, k prohlížení je ho třeba mít nainstalován. Prohlížeč formátu XLS si můžete zdarma stáhnout ZDE ) Kuba
Právě jsem si přečetla, že se zajímáte o energetické hodnoty. Abych pravdu řekla, mám velké problémy s váhovým ppřibývání. Doporučila bych energetické tabulky STOB ( http://www.stob.cz ). Podle nich se dá krásně hlídat energetický příjem, ale je tam zaznamenán i energetický výdej, takže se to dá docela hezky kontrolovat.
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 16 říj 2003, 22:45

Ahojky,
jo zhubnout, to je muj dlohodoby problem. 40 kilo jsem videla naposledy v nejnizsich rocnicich ZS. Ja mam 69 kg. kdyz jsem odchazela z nemocnice po 3,5 tyden.pustu, kdy jsem byla na kapackach a ke konci hopitalizace me ucili jist, jsem odchazela s 65kg.

Ja si moc vybirat nemohu. Ovoce a zeleninu nesmim. Muzu banany, jablko(ale je mi po nem tezko-takze ne) a mrkev. vse dobre prokousat. Jim taky mardarinky oloupane v konzervach. To je vse. nesmim tucne a presmazene =o(.
No moc si toho vybirat nemohu.Mliko jsem pila jako vodu, ale ted je mi po nem tezko a uz mesic jsem ho nemela =o( Radeji chut pretrpis,nez aby ti bylo spatne.

me bylo spatne v pondeli (dnes je streda) a vcera jsem dostala menstruaci. Proc to pisu, chci se zeptat-mivate pred menstruaci bolesti? me v pondeli bylo priserne blbe-bolelo me brich vlevo od pupku-pod zebry. A vcera me tak bolelo bricho-spise v te dolni casti a pak se objevil menses. Jenze ja jsem z toho tumpachova,protoze me v dubnu taky bolelo bricho v podbrisku a menses to nebyl-sla jsem pekne do nemocnice.

Jak jste na tom vy?

díky za odpovedi.

Ahoj Mirko. Ono se to doktotům lehce říká "musíte zhubnout", ale jak to už neporadí a navíc, když má člověk takové problémy. Poradila bych ti energetickou tabulku STOB (http://www.stob.cz). Je to dobré. Navíc jsem dostala od dietní sestřičky vzoreček, podle kterého se dozvím, kolik kJ denně můžu. Ten vzoreček je: 36,4xváha v kg= y + 3.470= kJ/ na den. Já mám crohna již 4roky. V začátcích mě léčili pentasou a prednisonem. Po něm jsem příšerně přibrala. Nyní jsem na pentase, imuranu a entocortu (klyzmatu). Mám často problémy z žaludkem, špatně snáším léky, navíc bývám velice často nemocná (angíny, .. jsem astmatička). Teď mám právě jedno takové období. Docela ti závidím, že můžeš banány, já po nich mám šílené křeče. K té menstruaci. Nikdy jsem neměla bolesti před nebo při menstruaci. Už to říct nemůžu. Dokonce začínám mít bolesti, až silné křeče tři dny před a asi tak dva dny při. Navíc mi doktoři zakázali antikoncepci. Nemáme to jednoduché, ale říkám si, jsou na tom lidé i hůř než je mně, a to mi dodává tak trochu sílu, abych bojovala a neházela flintu do žita.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 17 říj 2003, 18:21

Ahoj Kethy,
kdyz ctu co vsechno nemuzes, tak jsem na tom jeste dobre.
Ale snad ti poradim k tem krecem pri MS. Nedavno vyslo druhe vydani knizky Metoda Ludmily Mojzisove. (jde o nenarocne cviky) Je to sice na otehotneni, ale taky to srovnava MS, ktera je uz po 1 mesici absolutne bezbolestna a taky se upravuje co do delky. Mam to odzkousene. Krome toho ty cviky hodne pomahaji na bolest zad, ktera je u Crohna taky dost casta. Takze vsem doporucuju. melo by se to cvicit hodinu denne, ale to jen ti co chteji otehotnet, jinak staci tak 20 min.
Mejte se!
Andrea

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti