Psychické příčiny MC

Propojení těla a psychiky. Co dokáže stres a deprese, jak s nimi bojovat. Psychoterapie - vyzkoušeli jste? Zkušenosti a doporučení.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Renča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Psychické příčiny MC

Příspěvekod Renča » 07 zář 2009, 18:27

Přemýšleli jste někdy, které emoce nebo negativní vlastnosti nám pomáhají spouštět MC? Zajímalo by mě, co nás v tomto ohledu spojuje. Na každé nemoci se přece psychika podepisuje. Já si myslím, že můj crohn souvisí s potřebou mít vše pod kontrolou, pokud tak není, jsem neurotická. Jsem dost emotivní a netrpělivý člověk. Jsem až příliš čistotná, někdy až sterilní. Co vy?
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 08 zář 2009, 08:20

Renčo, a slyšela jsi někdy názor, že crohn je nemoc čistých rukou? Já jsem na hygienu hrozně piclá, všeho se štítím, ale snažím se se sebou bojovat.. :D ..už jsem tak dobrá, že sním i jabko utržené přímo ze stromu, aniž bych ho umyla. :D :D ..jinak mně se crohn rozjížděl pravidelně při zkouškovým..před bakalářskýma státnicema jsem byla na první operaci, před magisterkýma na druhé .. asi jsem si tu školu opravdu hodně brala. :cry: ..čekala jsem však, že až tyhle stresy pominou, že ustoupí i crohn, ale tento stav se jaksi nedostavil.. :|
Renča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Renča » 08 zář 2009, 14:09

Já byla taky posedlá úklidem a čistotou. Plody ze stromů keřů a jiných rostlin jsem pojídala vždy, ale doma jsem měla vydezinfikováno. Často jsem problémy řešila úklidem. Emotivní jsem taky dost a hodně mi pomáhá jóga, pomáhá mi uklidňovat se a na mém zdravotním stavu je to hodně znát.
Renča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Renča » 09 zář 2009, 19:46

Docela bych byla zvědavá, jestli se najde mezi postiženými MC i nějaký ten pohodový čuník. :D Ať se ozve! :D
Já si už dezinfekci zakazuju, mám pocit, že to s nemocí trošku souvisí, tak se krotím. Kdysi jsem každý týden gruntovala. Dnes ne že bych měla nepořádek, ale neprožívám to tolik. Mám více volného času a i s MC se mi žije snadněji.
Libuše V
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Libuše V » 14 zář 2009, 11:32

Ahoj lidičky...nejsem uklízecí maniak...neválím se tedy ve špíně, ale ani to nijak nepřeháním. Ale je pravda, že s psychikou Crohn částečně souvisí. První atak jsem dostala v dost těžké životní situaci asi bych ho dostala i tak ale možná by to nebylo tak špatné. I v odborné literatuře píšou, že stav souvisí i s psychikou. No a taky asi s ročním obdobím. Kromě počátečního ataku jsem dva následující dostala vždy na jaře..
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 14 zář 2009, 16:27

Me to prekvapilo, kdyz jsem se dozvedel, ze ma nemoc cistych rukou. Protoze nejsem vubec na nejaky poradek, a jako maly jsem si s hygienou hlavu nelamal. Ale emoce to je jasny a psychika ta tomu prispiva asi hodne. Taky mam rad veci pod kontrolou, ale spis me dela problem se prispusobit situaci, kdyz to neni tak jak bych to chtel, coz je asi to samy. Jo a pak to nemuzu stravit. Rekl bych ze se nemam ten spravny vypousteci ventil a v dobe kdy jsem byl pod velkym tlakem v praci a mel problemi doma. Teoreticky vim co mam delat, abych byl v pohode. Ale stale jsem to nedokazal prevest do praxe. Vzdy mi do toho neco vleze. Ale chce to cas. ono se to zmeni.
Renča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Renča » 15 zář 2009, 09:19

Zdenko, to je jasné, že špatný psychický stav zhoršuje zdraví obecně. Mně šlo spíš o průzkum, zda nás něco spojuje. Někteří přívrženci New Age sepisují obsáhlé knihy o tom, co která nemoc vyvolává zhruba ve smyslu, že když máte bradavice, tak nenávidíte svou tetu (to jsem si teď vymyslela). Nevěřím jejich tvrzením, ale myslím si, že přece jen by nás určitý druh neurotismu mohl spojovat.Já to vnímám jako potřeba mít věci pod kontrolou, plánování, dodržování termínů...prostě perfekcionismus a zároveň citlivost - rychle se vyvedeme z míry. S tím je spojená (hlavně u žen) i potřeba až příliš čistého domova. To je ale jen mé pozorování, možná se mýlím...
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 15 zář 2009, 16:07

Renco to by moje zena mela uc i mc. Ne bude to hlavni vec. A mozna se to ani neda definovat, stale se to zkouma. Protoze jsou lidi co maji podobne vlastnosti a jsou naprosto zdravy.
Renča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Renča » 16 zář 2009, 10:24

Jsou naprosto zdraví, páč mají lepší geny. Taky někdo hulí a chlastá celý život a dožije se sta let. :) Můj otec by měl mít podle mé teorie taky MC a nemá. Prostě je tělesně odolnější.
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 16 zář 2009, 15:06

Proto se to tezko skatulkuje. Vlastnosti co mi budeme mit spolecny, bude mit i jina skupina lidi, ale zdravych. Stale se to zkouma.
Ale co mam uc, jsem zacal byt haklivejsi na spinave nadobi(driv jsem to neresil) a na umytou zeleninu a ovoce( driv jsem vytahl mrkev ze zeme a hned ji konzumoval bez myti) dnes ani omylem. Ale nevim zda to ma souvislost s nemoci.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti