Remicade - moje zkušenosti

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Remicade - moje zkušenosti

Příspěvekod mája » 29 srp 2013, 19:28

Zdravím všechny spolubojovníky s UC. Rozhodla jsem se napsat sem mou zkušenost s Remicade. Byla jsem šťastná, když mi byla po selhání všeho ostatního konečně nasazena biologická léčba Remicade. Začala jsem letos koncem června. Teď jsem po 3. infuzi bez jakéhokoliv efektu, takže mi budou asi nasazovat Humiru. No nic, hlavně jsem si myslela, že buď to zabere a bude mi líp, nebo nezabere a bude mi stejně blbě, ale ne, že mi bude o hodně hůř. Už po 2. infúzi jsem za týden dostala teploty, po 3. infúzi opět teploty, dramatické zhoršení bolestí kloubů a svalů, obrovská únava a slabost, efekt na zažívání nula, potíže se spaním, pocit vnitřní horkosti, i když nemám teplotu. Na možnost těchto reakcí mě lékařka vůbec neupozornila, když jsem se jí ozvala, řekla mi, že to asi nebudou alergické reakce, ale spíš reakce imunitního systému, že tato léčba vyčerpává a musím hodně odpočívat. Přitom, když jsem se jí před zahájením léčby ptala, jestli budu hodně unavená a tak, abych věděla, jak v zaměstnání, řekla, že to nějak zvlášť nebývá. No super, teď se teda cítím tak blbě, jak nikdy předtím. Jo, taky si najděte na Googlu originální příbalový leták k Remicade, zajímavé třeba je, že různé alergické reakce se můžou vyskytnout až do 12 dnů od podání (patří mezi ně právě teploty, bolesti kloubů a svalů atd.,, ale moje doktorka to zřejmě nečetla.)
Tak bojujte, jak můžete, hodně sil. Snad jsem vám touto informací pomohla, abyste byli připraveni i na tento efekt léčby, mě to poněkud sebralo, protože mě na to nikdo neupozornil.
Mája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti