zanedbani leku,navstev lekare...

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
worwan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

zanedbani leku,navstev lekare...

Příspěvekod worwan » 28 lis 2006, 21:31

Zdravim :),
crohna mam asi 5 let. Mam vsak stesti na klidnejsi prubeh. Skutecne problemy by se daly spocitat na prstech ruky..a neprijemnosti typu: boleni bricha, velke boleni bricha, obrovske boleni bricha ci ne zcela bezna stolice se vyskytovaly take v prijatelnych intervalech:). Mel jsem naordinovanou Pentasu. Ale mamka a teta (doktorka) mi tvrdily,abych takove svinstvo nebral. A skutecne, kdyz jsem prestal leky brat, ustalily se mi jaterni vysledky(doktor ale spojitost nevidel ci nechtel videt). No..bude tomu rok co jsem byl naposled u doktora(bylo to kratce po vysledcich z kolonoskopie, ktere vypadaly docela nadejne - pred vysetrenim jsem pul roku nebral leky).

ted se to zas trochu komplikuje..ale vetsi problem je, ze je mi blbe jit k doktorovi a rict mu ze jsem se vyprdl na jeho leky. Nicmene protoze cely rok nebyly zadne potize, navsteva by stejne byla zbytecna, protoze pokecat si muzem i elektronicky - zadne krevni testy apod. mi pri navstevach nedelal.

mate nejake doporuceni? :)..
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 28 lis 2006, 21:59

Zdravim :),
crohna mam asi 5 let. Mam vsak stesti na klidnejsi prubeh. Skutecne problemy by se daly spocitat na prstech ruky..a neprijemnosti typu: boleni bricha, velke boleni bricha, obrovske boleni bricha ci ne zcela bezna stolice se vyskytovaly take v prijatelnych intervalech:). Mel jsem naordinovanou Pentasu. Ale mamka a teta (doktorka) mi tvrdily,abych takove svinstvo nebral. A skutecne, kdyz jsem prestal leky brat, ustalily se mi jaterni vysledky(doktor ale spojitost nevidel ci nechtel videt). No..bude tomu rok co jsem byl naposled u doktora(bylo to kratce po vysledcich z kolonoskopie, ktere vypadaly docela nadejne - pred vysetrenim jsem pul roku nebral leky).

ted se to zas trochu komplikuje..ale vetsi problem je, ze je mi blbe jit k doktorovi a rict mu ze jsem se vyprdl na jeho leky. Nicmene protoze cely rok nebyly zadne potize, navsteva by stejne byla zbytecna, protoze pokecat si muzem i elektronicky - zadne krevni testy apod. mi pri navstevach nedelal.

mate nejake doporuceni? :)..

Tak proc nezajdes za tetou a nezeptas se ji, kdyz ti poradila zbavit se Pentasy. Btw, muzu se zeptat jakemu oboru se tvoje teta venuje? (Jestli gastru, tak napis kde, at vim, kam nejit.)

Ted vazneji - kdyz si byl v pohode, tak bys asi nemusel nic brat a nechodit k lekari. To je teorie. Ale myslim, ze i v pripade zadnych problemu by si clovek s MC ,el udelat na lekare tak jednou za pul roku. Pokud mas pocit, ze se to komplikuje, zkus nejakeho lekare - a muzes zkusit i jineho :)
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 29 lis 2006, 08:25

To worwan: nejsi ty nahodou z okoli Olomouce??tohleto tvý story sem totiž už od někoho slyšela :) no víš co, já bych asi zašla za doktorem a strašně si sypala popel na hlavu, jaká sem kráva a jak nespolupracuju, že sem podcenila léky atd. ale že se hrozně kaju a potřebuju pomoct..tak a´t se nezlobí, že teď už budu poslouchat..ale to bych byla asi jediná, kdo by se takhle znemožnil. každopádně k doktorovi bys zajít měl, protože až se ti to rozjede ve velkým, tak pak už bude pozdě..mám sice UC, ale myslim, že je to stejný. taky sem doktora odkládala a pak se dávala dohomady pěkně dlouho, zatímco když sem šla hned, jak problém začal, do týdne sem byla ok...čím dřív, tím líp...
worwan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod worwan » 30 lis 2006, 16:57

to Baruna:ne..z olomouce nejsem :)..

hmm..tak uvidime..mam ted dost na pilno, tak na to moc nemyslim.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 01 pro 2006, 13:26

Zdravim :),
crohna mam asi 5 let. Mam vsak stesti na klidnejsi prubeh. Skutecne problemy by se daly spocitat na prstech ruky..a neprijemnosti typu: boleni bricha, velke boleni bricha, obrovske boleni bricha ci ne zcela bezna stolice se vyskytovaly take v prijatelnych intervalech:). Mel jsem naordinovanou Pentasu. Ale mamka a teta (doktorka) mi tvrdily,abych takove svinstvo nebral. A skutecne, kdyz jsem prestal leky brat, ustalily se mi jaterni vysledky(doktor ale spojitost nevidel ci nechtel videt). No..bude tomu rok co jsem byl naposled u doktora(bylo to kratce po vysledcich z kolonoskopie, ktere vypadaly docela nadejne - pred vysetrenim jsem pul roku nebral leky).

ted se to zas trochu komplikuje..ale vetsi problem je, ze je mi blbe jit k doktorovi a rict mu ze jsem se vyprdl na jeho leky. Nicmene protoze cely rok nebyly zadne potize, navsteva by stejne byla zbytecna, protoze pokecat si muzem i elektronicky - zadne krevni testy apod. mi pri navstevach nedelal.

mate nejake doporuceni? :)..

No chasi to vlastně shrnul v tý první větě.Mám MC dlouho ale navštěvu u doktora sem si nikdy netroufnul vynechat ,ikdyž sem byl zrovna v remisi,protože co kdyby náhodou že jo......Ze svýho hlediska tvůj postoj nechápu,vysadit Pentasu...???!!V každým případě jak naznačila Baruna,buď si posyp hlavu nebo jinej doktor ale ne kamarád toho predchozího -:))

Jindra
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 21 úno 2007, 09:09

No ja teda nejsem odbornik, ale zarekla jsem se, ze, i pres svuj odpor k lekarum a praskum, kontroly a leky nikdy zanedbavat nebudu... pokud mi to ma a muze pomoct v tom, abych oddalila nejaky dalsi relaps a pripadnou operaci, budu treba denne skakat po jedne noze, kdyz mi to rekne doktor, kteremu verim... :)
ch.ika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ch.ika » 24 úno 2007, 12:37

Zdravim Vás všechny..jás e musim přiznat, že už sem taky měla být jen na pentase..ale nějak sem jí zapomněla brát..prostě mě to nebaví..i když je to špatný a vim že sem nedisciplinovaný pacient..ale ..Pentasu sem naposeldy viděla, když sem byla před dvouma rokama v nemocnici..a to jen týden..byla jsem tam kvúli vyšetření..jinak mi nic nebylo..takže..prášky už žádný
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 26 úno 2007, 08:16

[quote]
Zdravim Vás všechny..jás e musim přiznat, že už sem taky měla být jen na pentase..ale nějak sem jí zapomněla brát..prostě mě to nebaví..i když je to špatný a vim že sem nedisciplinovaný pacient..ale ..Pentasu sem naposeldy viděla, když sem byla před dvouma rokama v nemocnici..a to jen týden..byla jsem tam kvúli vyšetření..jinak mi nic nebylo..takže..prášky už žádný

No nechci nikoho strasit, ale bohuzel zaludnost nasi nemoci spociva prave v tom, zeten zanet tam muze delat peknou paseku, aniz bysme o tom vedeli... a az uz ti bude tak blbe, ze poznas, ze se neco deje, treba uz t lekama spravit nepujde a bude te cekat operace... Tak to ja si teda radeji 2x denne vzpomenu, ze si mam vzit prasky, nez skoncit ve spitale...
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 26 úno 2007, 10:22

Já tedy nechci nabádat nebo nějak provokovat, léky baštim fakt pravidelně, možná jsem na to až moc zbytečně úskostlivá, ale...
... ale i když všechno dodržuju, ve špitále stejně jednou za čas skončim, Crohn je pěkná sviňucha, pilule nepilule - dělá si, co chce.
Když to na mě dolehne, řikám si, proč to vúbec žeru ty prášky, když je to stejně horší a horší a z těch pilulek mám ještě spoustu vedlejších účinkú.
No nic, jdu si zapít ranní dávku, zdraví všem!
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 26 úno 2007, 11:11

[quote]
Já tedy nechci nabádat nebo nějak provokovat, léky baštim fakt pravidelně, možná jsem na to až moc zbytečně úskostlivá, ale...
... ale i když všechno dodržuju, ve špitále stejně jednou za čas skončim, Crohn je pěkná sviňucha, pilule nepilule - dělá si, co chce.
Když to na mě dolehne, řikám si, proč to vúbec žeru ty prášky, když je to stejně horší a horší a z těch pilulek mám ještě spoustu vedlejších účinkú.
No nic, jdu si zapít ranní dávku, zdraví všem!


No to je jasne, ja vim, ze ani prasky nesjou vsemohouci, ale nez si pak zbytecne vycitat, ze jsem mohla byt v pohode treba 5 let a svou vinou se ta doba zkratila treba na dva...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů