leky

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
capman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod capman » 18 lis 2005, 23:18

[/quote]

Nevím jak Imuran, ale Pentasa byla bez doplatku v lékarně v nemocnici, v jiných lékárnách jsem na ni doplácela, protože ji objednávali...


[/quote]
Ahoj, za Pentasu jsem neplatil ani v lékárně naproti bývalé voj. správě v NA. Bez doplatku je i 25mg Imuran. Za 50mg 100tbl. - kolem 80Kč.
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 16 pro 2005, 15:30

Ahoj všichni, nevím jak moc to jsem patří, ale léků se to týká, tak snad jo. Potřebovala bych znát zkušenosti od těch, co brali Prednison a měli ho vystřídat Imuranem. Před čtvrt rokem mi doktor řekl, že už prednison vysadíme, ale že můžem až budu brát 3 měsíce ten Imuran, takže já už čtvrt roku beru vesele oba a teď, kdy se blíží ten šťastný termín vysazení prednisonu jsem volala do nemocnice, abych se k panu doktorovi objednala a oni mi tam řekli, že má volno až na konci března. Málem mě z toho kleplo. Přece ale nebudu dalšího čtvrt roku brát ten pitomej prednison a Imuran zároveň, nemůžu si to prostě vysadit sama? Děsně jsem se těšila, počítam dny kdy to bude čtvrt roku a já se toho zbavím. Beru sice už jen vždycky jeden den 5 a druhej 10, ale i tak už to přece stačí ne? Hrozně ráda bych zas vypadala jako člověk, ne jak šedesátikilová, chlupatá opice s měsíčkovitým obličejem. Říkala jsem si že bych panu doktorovi poslala mejl, už celý dny se mu snažím dovolat, ale bez úspěchu, vím že toho má určitě plno, ale já už se toho fakt chcu zbavit :( Jaký Vy máte zkušenosti s tím vysazováním, bylo Vám třeba zle nebo jste to prostě jednoho krásnýho dne vysadili a bylo? Poraďte prosím. Moc všem děkuju, Eva
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 16 pro 2005, 17:24

Ahoj všichni, nevím jak moc to jsem patří, ale léků se to týká, tak snad jo. Potřebovala bych znát zkušenosti od těch, co brali Prednison a měli ho vystřídat Imuranem. Před čtvrt rokem mi doktor řekl, že už prednison vysadíme, ale že můžem až budu brát 3 měsíce ten Imuran, takže já už čtvrt roku beru vesele oba a teď, kdy se blíží ten šťastný termín vysazení prednisonu jsem volala do nemocnice, abych se k panu doktorovi objednala a oni mi tam řekli, že má volno až na konci března. Málem mě z toho kleplo. Přece ale nebudu dalšího čtvrt roku brát ten pitomej prednison a Imuran zároveň, nemůžu si to prostě vysadit sama? Děsně jsem se těšila, počítam dny kdy to bude čtvrt roku a já se toho zbavím. Beru sice už jen vždycky jeden den 5 a druhej 10, ale i tak už to přece stačí ne? Hrozně ráda bych zas vypadala jako člověk, ne jak šedesátikilová, chlupatá opice s měsíčkovitým obličejem. Říkala jsem si že bych panu doktorovi poslala mejl, už celý dny se mu snažím dovolat, ale bez úspěchu, vím že toho má určitě plno, ale já už se toho fakt chcu zbavit :( Jaký Vy máte zkušenosti s tím vysazováním, bylo Vám třeba zle nebo jste to prostě jednoho krásnýho dne vysadili a bylo? Poraďte prosím. Moc všem děkuju, Eva
Být tebou bych k tomu doktorovi prostě přišel bez objednání. Vždyť nechceš žádné vyšetření, jen aby ti řekl, jestli vysadit ten prednisson. Rozhodně bych neváhal tam zajít. Přece tě nevyhodí z čekárny.
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 16 pro 2005, 19:14

Nemyslím si že by mě vyhodil, spíš bych viděla problém v tom, jestli bych ho vůbec sehnala, pracuje v nemocnici a pořád má něco, vizity, nebo dělá kolonoskopie a tak, je to na něm vidět že má furt děsný fofry a plno dalších pacientů, kteří mají horší problémy jak já s tím že chcu vysadit léky.
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 16 pro 2005, 20:15

Ahoj Evulko,
se sehnáním tvého vypečeného doktora ti bohužel pomoct nemůžu, ale zkus to ještě tím mailem. Co se toho vysazení prednisonu týká, tak se to dělá tak, že se nasadí Imuran, asi 3 měsíce se to bere oboje, protože Imuran začíná účinkovat přibližně po téhle době, a pak se vysadí prednison. Ale protože tělo je na něm většinou po dlouhodobém braní závislé, musí se to dělat postupně. Tak že ti budou dávku nejspíš nejdřív snižovat a pak to vysadí úplně.
A co se zkušeností týká, ta já jsem brala sice methylprednisolon, ale to je hodně podobné a vysazení bylo v pohodě. A neboj, pak už ti ten obličej splaskne docela rychle.
Tak držím palce.

Vjerka
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 17 pro 2005, 12:50

Ahoj Vjerko,
já už právěže Imuran 3 měsíce beru, takže myslím že blbost abych brala oba dalšího čtvrt roku, když už můžu ten prednison vysadit. Napíšu mu ten mejl a uvidíme, snad už se to nebude odkládat. Moc děkuju ja podporu, v ten pátek, když mně řekli, že musím čekat dalšího čtvrt roku, tak mě z toho málem kleplo :), ale už je to zas dobrý, tak ještě jednou díky.
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 17 pro 2005, 12:50

Ahoj Vjerko,
já už právěže Imuran 3 měsíce beru, takže myslím že blbost abych brala oba dalšího čtvrt roku, když už můžu ten prednison vysadit. Napíšu mu ten mejl a uvidíme, snad už se to nebude odkládat. Moc děkuju ja podporu, v ten pátek, když mně řekli, že musím čekat dalšího čtvrt roku, tak mě z toho málem kleplo :), ale už je to zas dobrý, tak ještě jednou díky.
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 18 pro 2005, 22:19

Ahoj Lenko a Evulko,
děvčata, vždyť si o těch lécích něco zjistěte a nemíchejte jablka s hruškami....
Bernardetto (umim to rict hlasem filipovskeho, kdyz dabuje de Funese a to neni od veci, protoze mel v nejakem filmu manzelku Bernardettu a oslovoval ji tak, pochopitelne),
nechci Te soudit na zaklade jednoho prispevku, presto musim napsat, ze mne jeho pojeti moc potesilo. Pokud jsi medicka nebo lekarnice nebo primo lekarka, tak jsi srozumitelne vysvetlila ucinky a indikace leku, pokud jsi poucena laicka, tak klobouk dolu. Moc se mi libilo, ze konecne nejaky prispevek neni stylem "Beru tohle a tohle a tohle mi dela tamto a na tamto beru tohle, protoze mi to rekl doktor, ale Mana povidala, ze to neni smeroplatny..." Chci dnes vecer nekomu cizimu udelat radost, tak Ti ji snad trochu delam. Sam mam Imuran 2 dny a nemuzu si ho vynachvalit, protoze se zatim nijak neprojevuje. A kortikoidy si taky chvalim, mam je znovu nasazene 2 mesice a mam po nich dobrou naladu.
Krasny zbytek adventu decka ahoooj!
:-P

TRENER
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 04 led 2006, 14:52

Imuran jsem brala společně s Prednisonem téměř dva roky, hodně záleží na tom jak na to postupné vysazování Prednisonu reaguje tělo. Já jsem dlouho musela zůstavat alespoň na 5 mg, protože při vysazení mě strašně začali bolet klouby a skoro jsem se nemohla pohnout. Teď už jsem bez Prednisonu,ale z počátku mě bolel celý člověk. Tedˇ jsem dokonce i bez Imuranu neboť mi strašně klesly bílé krvinky a tak musel taky pryč.Takže celkově po 8 letech léčby jsem z ničeho nic bez léků (3 měsíce) a zatím je mi fajn. Snad mi to dlouho vydrží
Koothy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Koothy » 06 led 2006, 21:14

Ahojik, mam par dotazu a budu moc rada kdyz mi napisete vase zkusenosti. Od cervna se lecim s UC.Mam problemy se snizovanim Prednisonu, uz jsem, se 2x dostala na 5mg, to vydrzim tak tyden a zase zacnou komplikace. Ted jsem na 20mg a mam strach jit s davkou dolu, doktorka mi stale tvrdi ze je vse v pohode ala ja se tak vubec necitim. A je pravda ze vaha po snizeni pod 10 mg pujde dolu? Pripadam si jako maly prasatko. Taky mate zkusenosti s nadmernym ochlupenim? Me se objevilo v obliceji (kolem dolni celisti), na rukou mi narostly delsi chloupky a taky mi porostly ramena a zada. Pritel to bere v pohode, ma me rad ale ja si pripadam hrozne nechutna. Je moznost ze to po vysazeni prednisonu zmizi, nebo k tomu mam pristoupit radikalne a vse odstranit? Bojim se, aby to nebylo potom jeste horsi... :-) Mejte se, cauky
pilulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pilulka » 10 led 2006, 12:56

Ahojik, mam par dotazu a budu moc rada kdyz mi napisete vase zkusenosti. Od cervna se lecim s UC.Mam problemy se snizovanim Prednisonu, uz jsem, se 2x dostala na 5mg, to vydrzim tak tyden a zase zacnou komplikace. Ted jsem na 20mg a mam strach jit s davkou dolu, doktorka mi stale tvrdi ze je vse v pohode ala ja se tak vubec necitim. A je pravda ze vaha po snizeni pod 10 mg pujde dolu? Pripadam si jako maly prasatko. Taky mate zkusenosti s nadmernym ochlupenim? Me se objevilo v obliceji (kolem dolni celisti), na rukou mi narostly delsi chloupky a taky mi porostly ramena a zada. Pritel to bere v pohode, ma me rad ale ja si pripadam hrozne nechutna. Je moznost ze to po vysazeni prednisonu zmizi, nebo k tomu mam pristoupit radikalne a vse odstranit? Bojim se, aby to nebylo potom jeste horsi... :-) Mejte se, cauky


Ahoj ja uz mam nejake tie skusenosti a radim ti zniz si prednison co najskor aj ked ti lekar povie ze mas brat neber ho prednison je p...... ma strasne vela skodlivych ucinkov ja som si ho postupne znizi sam.ovela viac ti pomozu rozne protizapalove pripravky. homeopatika ale je to len moj nazor
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 12 led 2006, 15:33

Ahoj, já jsem brala Prednison naposledy před 2 roky a je to opravdu svinstvo. Bylo mi z něj špatně a pořád jsem zvracela. Vysadila jsem si ho sama a ze dne na den mi bylo mnohem líp.
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 12 led 2006, 15:34

[
to Koothy:
Vypadá to, že jsi kortikodependentní, to znamená, že bez kortikoidu to jde zle. Zeptej se doktorky na imuran, ale prednison bys musela nejakou dobu brat s nim, zabira po nekolika mesicich (jak tady mnoho prispivatelu uvedlo).
Ted beru Prednisonu 10 mg, v listopadu jsem mel 30 mg a snizuju, imuran mam necely mesic. Na vahu nema vliv, jen se mi po nem vzdy velice zhorsi plet a vypadam jak pubertak (omlouvam se vsem teenagerum). Po vysazeni prednisonu to po par mesicich zmizi. Nevim, zda po vysazeni zmizi chloupky, snad jo. Kdyby ne, tak epiluj jak divá. Ja neepiluju, medved jsem byl i pred UC.
Kortikoidy jsou blbe v tom, ze vedlejsich ucinku maji strasne moc a v zasade u kazdeho se nejaky objevi.


TRENER
ote
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ote » 20 led 2006, 14:14

Ahojik, mam par dotazu a budu moc rada kdyz mi napisete vase zkusenosti. Od cervna se lecim s UC.Mam problemy se snizovanim Prednisonu, uz jsem, se 2x dostala na 5mg, to vydrzim tak tyden a zase zacnou komplikace. Ted jsem na 20mg a mam strach jit s davkou dolu, doktorka mi stale tvrdi ze je vse v pohode ala ja se tak vubec necitim. A je pravda ze vaha po snizeni pod 10 mg pujde dolu? Pripadam si jako maly prasatko. Taky mate zkusenosti s nadmernym ochlupenim? Me se objevilo v obliceji (kolem dolni celisti), na rukou mi narostly delsi chloupky a taky mi porostly ramena a zada. Pritel to bere v pohode, ma me rad ale ja si pripadam hrozne nechutna. Je moznost ze to po vysazeni prednisonu zmizi, nebo k tomu mam pristoupit radikalne a vse odstranit? Bojim se, aby to nebylo potom jeste horsi... :-) Mejte se, cauky

Ahoj. Ráda bych v návaznosti na odpověď Koothy vložila svůj příspěvek. Prednison beru s přestávkami od cca 18 let. Myslím, že IDBude v jeho příspěvku má pravdu. Kortikodenpence se projevuje právě tím, že krátce po vysazení člověk opět zrelabuje, respektive má opět problémy. Objektivní jsou výsledky krve a moče, subjektivní je však pocit. Myslím, že bys lékařce o svém zdravotním stavu, cítění se, měla říct. Osobně jsem před posledním relapsem, při snížení na 10 mg Prednisonu obden měla subjektivní problémy-abnormální únava, již menší otoky nohou atd. Výsledky ale byly ještě "v normě". Následně po snížení Prednisonu a jeho úplném vysazení došlo po 1 měsíci k relapsu. I přesto, že jsem chtěla prednison nechat, lékařka mi ho vysadila. Myslím si ale, že udělala dobře, protože se potvrdil fakt, že lék je třeba v malých dávkách užívat stále.
Lékaři se chtějí, pokud to není nutností, Prednisonu zbavit - je to fakt svinstvo, a tak volí snižování dávek jak jen to zdravotní stav-výslekdy-povolují.
Dnes beru Sandimmun Neoral společně s 20 Prednisonem denně. S lékařkou jsme domluveny, že po postupném vysazování k úplnému vysazení nedojde a budu užívat cca 5 mg obden již celý život.
Otoky v obličeji jsou normální a člověk si na sebe musí zvyknout. Dříve mi to činilo velké problémy - oteklá jak balón, komentář známých "ty ses nám ale spravila..." a jiné už beru dnes s nadhledem. Obličej splaskne v dávce cca 10 cca po užívání 14 dnů. Zkušenosti s nadměrným ochlupením mám až při vyšších dávkách a klasicky jsem ho odstraňovala -vosk, případně jiné formy depilace. Horší to nebude, neboj.
Ještě snad jedna rada, která už v příspěvích padla. Je dobré brát něco k Prednisonu na žaludek, lepší než Helicid se mi zdá Gasec 20 a volně dostupný k prodeji vitamínový přípravek šetrný k žaludku Bion3.
Držím palce Ote

PS: máte někdo zkušenosti právě s lékem Sandimmun Neoral
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 20 led 2006, 16:09

Já jsem Sandimun brala. Půl roku a úplně zbytečně - když jsem změnila lékaře, udělal mi nějaký testy a zjistil, že se ve mně vůbec "nerozpouští".
Taky je docela síla to dávkování - každý týden na kontrolu s náběry, aby věděli, jak to dávkovat.
Nikoho jsem neznala (kdo by to na crohna nebo colitidu bral), ani ta doktorka to nikomu jinému nedávala. Holt specialitka:-)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů