resekce terminálního ilea

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
levhan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

resekce terminálního ilea

Příspěvekod levhan » 16 bře 2014, 19:43

zdravim vsechny
ceka me operace mam stenozu a doktor je presvedcen ze je to jedina varianta
crona mam nakych 13 let a tak jsem tu co cekat budu rad za kazdy vas nazor
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: resekce terminálního ilea

Příspěvekod brusinka » 17 bře 2014, 20:16

ahoj, mě přinesla operace neskutečnou úlevu. I když to bylo s odlehčovací stomií, takže mě za 5 měsíců čekala ještě jedna operace. Po zotavení z resekce mi bylo konečně dobře, žádné kortikoidy, jen Pentasa, probiotika a železo, což trvá dodnes( 3. rok :wink: ). Žádné omezení v jídle, můžu vše (poslední měsíc mi nedělají dobře vejce- jako samostatné jídlo, jako součást mi nevadí). Je jasné, že je potřeba s resekcema šetřit, přecejen střívko bohužel nedorůstá, ale pokud je operatér rozumný, a vezme jen to napadené, tak jsem jednoznačně pro. U mě to bylo 15 a 30 cm, právě ve dvou kouskách, aby vzali vše, ale nic zbytečně. Rozhodnutí je na každém, ale pokud svým doktorům věříš, tak není asi co řešit a pokud tě 13 let léčili a k resekci dochází až teď, tak myslím, že to nejsou žádní zbrkloni, kteří by operovali bez rozmyslu. Držím palce ať vše dopadne k tvé spokojenosti.
levhan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: resekce terminálního ilea

Příspěvekod levhan » 18 bře 2014, 14:14

[quote="brusinka"] po jake dobe jste se vratila domu a pak do pracovniho procesu.me nikdo o stomii zatim nikdo nerikal faktem je ze me to cestuje uz sem mel zanet i v zaludku tak mam velky predpoklad ze se to vrati coz me desi
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: resekce terminálního ilea

Příspěvekod brusinka » 18 bře 2014, 21:58

domů jsem se vrátila 15 dní po operaci. A po té druhé za 8 dní. Do pracovního procesu jsem se zatím nevrátila, protože jsem 3. rok v ID. U mě byl trošku dramatický ten začátek nemoci, špatná diagnoza a bohužel i zbytečná operace na gynekologii, dále pak neléčené anemie a zhubnutí na 33 kg, metabolický rozvrat.....,, a pak jsem našla výborného lékaře, diagnoza, léčba, výživa..... operace. A kvůli tomu začátku jsem se z toho vyhrabávala přes dva roky. Až od léta je mi fakt už celkem "normálně". Nicméně jsem opravdu šťastná za svého gastroenterologa, který mi dostatečně vysvětlil, že můžu tuto nemoc ovlivnit pouze dvěma způsoby: udržovat se v psychické pohodě a nekouřit. Dodržování diety, pokud je zánět v remisi, nemá žádný vliv na to, kdy se ta mrška vrátí( jen se musíme vyvarovat potravin, které nám, každému osobně,nedělají dobře- u mě ty vejce) a že se vrátí to víme a počítáme s tím, ale teď už jsme na to nachystaní. Mně pan primář po operaci, kdy odstranili zánětlivá ložiska doslova řekl: " teď jste zdravá a dokud se ta mrcha nevrátí tak jezte co chcete a buďte v pohodě" a já se tím řídím. Dokonce mi při poslední kontrole řekl: " tak jak je?" a já na to: "dobře, vy jste řekl, že jsem zdravá a dokud neřeknete, že jsem nemocná, tak to tak bude" :lol: . Přeju, klidné dny, pokud možno bez stresů. Je potřeba si sám sobě, i lidem okolo "naordinovat" dobrou náladu a snažit s,e aby nám co nejdéle vydržela. A pak je nám všem líp, hovoří ze mě vlastní zkušenost :wink:
levhan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: resekce terminálního ilea

Příspěvekod levhan » 19 bře 2014, 16:16

dekuji moc za odpovedi ja merim dva metry mel jsem 116kg u doktora jsem skoncil a mel nakych 70 takze sem byl jako kostlivec :-)))) ted mam 85 a vic se nehnu ale je faktem ze uz mam dost problemu spojene s touto nemoci :-( jsem zvedav jak dopadnu jak to vsechno bude protoze pokud nebudu moct jit brzo do prace nevim nevim hypoteka atd preji hodne zdravicka a at uz je jen dobre

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti