M.Crohn a invaladní dùchod

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
Jirka1974
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jirka1974 » 28 zář 2007, 12:01

To ti řekli kde? Taky chci žádat, mám čID. Tchýně má problémy s kolenem - má ZTP. Tchán je astmatik - má ZTP. Resp. teï mně napadá - jakej je tvúj stav, že máš PID? Že bych to taky zkusil příště hnát do plnýho ... :-)
Kaèenka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kaèenka » 29 zář 2007, 13:24

Ahojky lidičky,
moc děkuji za nějáké ty připomínky, asi něco málo zkusím a uvidím :-)
Jinak taky jsem zkušela žádat o ZTP a bylo mi řečeno to samé co Vám, pokud mám všechny končetiny mám smúlu :-(
Wenny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Wenny » 30 zář 2007, 12:28

Ahojky, to mi oznámili v Bruntále. Co se týče interních problémú, tak mi tenkrát řekli, že se to spíše týká lidí s cukrovkou,kteří mají už větší problémy (poškozené oči,amputace končetin,...) Jinak máme smúlu.Prostě to není vidět.
Já jsem dostala PID, když jsem byla rok na neschopence a byla jsem po operaci píštěle, která se špatně hojila. Když jsem šla po roce zase k posudkové, tak z vyšetření zjistili, že mám poškozený svěrač, takže mi nechali ještě 2roky PID, protože mě čekala plastika. Teï jsem po operaci a na jaře jdu zase k posudkové. Doktor řekl, že plná funkčnost se už nevrátí, tak nevím, co múžu čekat. Rozhodně ti ale nedoporučuji takovou cestu k PID, je to snad horší jak aktivní MC.


To ti řekli kde? Taky chci žádat, mám čID. Tchýně má problémy s kolenem - má ZTP. Tchán je astmatik - má ZTP. Resp. teï mně napadá - jakej je tvúj stav, že máš PID? Že bych to taky zkusil příště hnát do plnýho ... :-)


[/quote] :) :)
mirecek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mirecek » 08 říj 2007, 10:37

AKO TO FUNGUJE NA SLOVENSKU-ZÁKON JE VELMI PODOBNÝ
Mám MC.No mne preukaz zp dali bez problémov a mám do bez obmedzenie (doživotne) a uznali ma na 50% zp (po operácii).Idem o 2 dni na posudkovú na ID tak uvidíme.No preukaz zp dáva úrad práce a ID sociálna poisovňa.Ale každý úrad to posudzuje inak resp.keï mi dali preukaz zp z 50% to neznamená že mi sociálna uzná invalidný dôchodok.Uvidíme ale lekár mi radil aby som povedal že sa necítim dobre,mám aj podozrenie na zelený zákal (oči)potvrdené lekárom atï.Uvidíme ale čiastočný dôchodok by som bral (mal som ve¾mi dobrý príjem-rozhoduje pri vyrátaní dochôdku)a keïže už mi lekár neodporúča pracova v oblasti kde som "makal" 11rokov a v mieste mojho bydliska je ažko nájs prácu tak sa každá korunka zíde .

môj web: http://www.stravacrohn.blogspot.com
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monag » 15 lis 2007, 11:02

Prosím Vás o radu, dali mi ID na púl roku, podařilo se mi sehnat práci i při ID, chtěla jsem se zeptat, co říkáte,když jdete před komisi podruhé na přezkum, zda Vám dají dál ID a Vy při tom pracujete na smlouvu? Je to nějak provázané ví to už dopředu posudkový lékař ze sociálky, že napr. dle rodného čísla nějaká organizace za Vás odvádí sociální pojištění, tudíž, že musíte někde pracovat? Nebo to posudkový lékař neví a jen se zeptá, zda někde pracujete a co vy mu na to řeknete? Díky moc za info
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 15 lis 2007, 16:55

Zaleží na tom jestli máš částečný či plný ID,když jsem byl naposledy na přezkumu(mám čID),tak nic nevěděli a ptali se ,kde jsem zaměstnán.Pokud máš plný tak asi to bude horší.Já měl plný a sehnal jsem si práci.Když jsem šel na MSS,řekla mi referentka,že klidně pracovat mohu,ale a počítám s tím,že mě brzy pozvou na přezkum,tak jsem tam nakonec nenastoupil.Takže tam si snad nějakou informaci(je to jeden úřad)již zjišují.To je má zkušenost.Snad ti někdo poradí lépe..
empe89
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod empe89 » 17 lis 2007, 15:50

Invalidní dúchod se přiznává dle míry poklesu soustavné výdělečné činnosti v %dle přílohy č.2 k vyhlášce č.284/95 Sb. ve znění vyhl.č.40/2000Sb.oddíl C nemoci tenkého a tlustého střeva.MC i UC.
a)s nepatrnou odezvou(žádné nebo nepatrné snížení celkové výkonnosti organismu,občasné prújmy,žádné odchylky v lab.nálezech
b)s mírnou odezvou(celkové snížení výkonnosti organismu,časté prújmy,značné odchylky v laboratorních nálezech,poruchy pasáže,kolonoskopicky mírná aktivita)(zde je snížení o 20-40% a možnost přiznání čID)
c)závažné komplikace)těžká malnutrice,píštělě,perforace,resekce,poruchy pasáže) a podstatné snížení celkové výkonnosti organismu(zde je snížení o 60-70% a možnost přiznání plného ID)
O přiznání dúchodu rozhoduje ve smyslu uvedených předpisú příslušná posudková komise.


Zdravím.Chtěl jsem se zeptat.Pokud patřím do skupiny a),tedy s nepatrnou odezvou.Tam nejsou vubec žádná procenta?
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 18 lis 2007, 10:56

Ano jsou,ale pouze 10%,což je z hlediska přiznání ID nepodstatné.Tuším,že podle staré právní úpravy se procenta z rúzných omezení sčítala,to již dnes neplatí.Bere se snížení z nemoci,která má nejvíc procent a ostatní onemocnění se zohledňují v kumulaci do výšky max.10%,ty se připočtou k procentúm nemoci základního omezení.
Jirka1974
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jirka1974 » 27 lis 2007, 20:35

Na tom to přece nemůže váznout? Jsou lidi s PID kteří pracujou třeba doma na PC, protože sedí va vozíku. Řekni mi z jakýho titulu by jim mohli PID odebrat. Jen proto že pracujou? To je přece blbost...
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 28 lis 2007, 09:18

Ahoj Jirko.To co uvádíš se týká osob s vážným pohybovým popř.smyslovým omezením,kterým je přiznám PID a již nechodí na zdravotní přezkumy.Mně vzali 1 m tenkého a 1/2 m tlustého střeva a na přezkumy chodím,to asi podle předpisů není tak závažné...no a pokud na ty přezkumy chodíš,tak při zhoršení zdravotní situace ti mohou ČID změnit na PID nebo obráceně.Asi tak já to vidím.
Pepino80
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pepino80 » 19 led 2008, 13:34

Zdravím všechny spolunemocné :)
Chtěl bych se poze zeptat zda nemáte podobnou zkušenost jako já co se týče PID. Mám plný důchod od března 2007 a duvodem pro přiděleni PID bylo podle zaznamu z jednani MC-fistulujíci forma( bohuzel mám píštěl která se stále ne a ne ztratit. Ted me znovu volalji pred komisi a me jen zajímá jestli mě to nechají kdyz je píštel stále aktivní a vlastně se za ten rok ubec nic nezmenilo:-( díky za reakce a odpovedi
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 19 led 2008, 18:51

Pepino,pokud se tvůj zdravotní stav "nezlepšil" a setrvávájí důvody,které vedly k přiznání PID,není důvod ti tento důchod překlasifikovat na ČID.Patrně se jedná jen o periodickou kontrolu.
Pepino80
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pepino80 » 19 led 2008, 20:38

Pepino,pokud se tvůj zdravotní stav "nezlepšil" a setrvávájí důvody,které vedly k přiznání PID,není důvod ti tento důchod překlasifikovat na ČID.Patrně se jedná jen o periodickou kontrolu.

No jelikož už to bude skoro rok tak to je jak to nazyvaji prezkoumani stavu poživatele PID a kdybych o to přišel nebo by mě to preklasifikovali na čID tak by to nebylo lehké protože jak již bylo řečeno výše, je to jakasi jistota. Četl jsem si ted ten zaznam z jednani pred rokem kdyz jsem žádal prvne po cca roční neschopnosti a az na to že jsem přibral asi 2kg i kdyz podle zpráv od lekare to stále kolísá se opravdu nic nezmenilo co se týče píštěle. I když chodím na remicade doslo jen ke zlepseni sliznice tlusteho střeva. Díky za reakci PS: v tomto státě už neveřím nicemu a jsem docela nervozní jak to celé dopadne:-(
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 26 led 2008, 16:49

Tak já už čekám jen na potvrzení z Prahy, napařili mi 70%...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů