Invalidní důchod

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
Broňa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Broňa » 18 srp 2010, 12:34

crohna mám 12 let ale zatím bez operace..mívám 5krát stolici..jak kdy,mám nechutenství bává mě na zvracení,nezvládám zátěž,,bývám stále unavená..doktorka říká že jsem v pořádku tak jsem se Vás chtěla zeptat na váš názor,,částečný důchod mi vzali před měsícem a práci si v tomto stavu nemůžu sehnat..ještě mám problémy s kotníkama,které si nechávám opichávat abych se aspoň někam dostala..prý se to odvíjí vše od crohna..nevydržím dlouho někde stát ,chtěla bych si požádat o čast,důchod znovu ale mám už obavy..jsem bezmocná,,..děkuji za každou radu..Broňa

Broňa
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 31 srp 2010, 09:06

Brono tady ti jedine pomuzou jasne zpravy od lekaru. A hlavne tvuj zajem lekara neustale atakovat, ze nejsi v poradku, dokud ti neudelaji kompletni vystreni. Pokud ho, ale mas za sebou a vse je v poradku, pak mozna zkusit psychologa.
Neni to jednoduchy s touto nemoci pracovat, ale nevzdavej to.
Jinak id nedavaji na zaklade subjektivnich pocitu, i kdyz se clovek citi velmi zle. Ale je treba mit takouvou lekarskou nad kterou posudkovy lekar nemuze pochybovat.
degus
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod degus » 04 kvě 2011, 18:46

.....během terminovené ileostomii. Zatím chodím vždy po roce na přezkum. Vzhledem k tomu, že se mě nikdy nepovedlo dostat po operacích na víc než 60kg (a to i přesto, že se už léčím 1rok v nutriční ambulanci pro podvýživu) a dalším zdravotním komplikacím, tak má zatím posudková komise dostatek podkladů pro prodloužení nároku na plný invalidní důchod ......

Ahojky. Vzhledem k tomu, jak jsi popisoval svůj stav, tak já jsem na tom lépe. Mě jen vyoperovali abcest v rektu a následně po osmi měsících i píštěl tamtéž (neúspěšně). Pak jsem podstoupila studii Anti- TNF a píštěl, která se nechtěla hojit, se zacelila. Po roce mi pak lékařka řekla, že to nemělo takový účinek, jaký očekávali. Jenže!!!!!!! Před zjištěním, že mám crohna, jsem zhodila 25kg. Což bylo skvělé, ale po nasazení prednisonu jsem přibrala 50kg a nedaří se mi je zhodit. Je to hrozné. Doktoři po mě pořád chcou, abych zhodila, ale mě se to nedaří. Už si nevím rady. Mám pořád průjmy, jím málo, ale kila jdou spíš nahoru, než dolů. Takže když přijdu k posudkové a uvidí mě i s těmi kilami navíc, tak si řeknou, ta žádné problémy nemá, ta jen simuluje. Dokonce mi řekli, že kdybych měla takové problémy jak popisuju, tak bych byla anorektická a né tlustá. Bylo mi dobreku, ale tu radost jsem jim neudělala. Držela jsem se. Teď se jen ptám, můžou si to dovolit?? Takhle ponižovat lidi????? Kdybych si za to mohla, že mám crohna tak si řeknu, patří mi to, ale protože za to nemůžu, měli by se chovat trochu diplomaticky. Ale to je jedno. Jen doufám, že vy ostatní máte lepší zkušenosti než já. Měj te se hezky a klidné bříško.
růže
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod růže » 11 kvě 2011, 13:21

.....během terminovené ileostomii. Zatím chodím vždy po roce na přezkum. Vzhledem k tomu, že se mě nikdy nepovedlo dostat po operacích na víc než 60kg (a to i přesto, že se už léčím 1rok v nutriční ambulanci pro podvýživu) a dalším zdravotním komplikacím, tak má zatím posudková komise dostatek podkladů pro prodloužení nároku na plný invalidní důchod ......

Ahojky. Vzhledem k tomu, jak jsi popisoval svůj stav, tak já jsem na tom lépe. Mě jen vyoperovali abcest v rektu a následně po osmi měsících i píštěl tamtéž (neúspěšně). Pak jsem podstoupila studii Anti- TNF a píštěl, která se nechtěla hojit, se zacelila. Po roce mi pak lékařka řekla, že to nemělo takový účinek, jaký očekávali. Jenže!!!!!!! Před zjištěním, že mám crohna, jsem zhodila 25kg. Což bylo skvělé, ale po nasazení prednisonu jsem přibrala 50kg a nedaří se mi je zhodit. Je to hrozné. Doktoři po mě pořád chcou, abych zhodila, ale mě se to nedaří. Už si nevím rady. Mám pořád průjmy, jím málo, ale kila jdou spíš nahoru, než dolů. Takže když přijdu k posudkové a uvidí mě i s těmi kilami navíc, tak si řeknou, ta žádné problémy nemá, ta jen simuluje. Dokonce mi řekli, že kdybych měla takové problémy jak popisuju, tak bych byla anorektická a né tlustá. Bylo mi dobreku, ale tu radost jsem jim neudělala. Držela jsem se. Teď se jen ptám, můžou si to dovolit?? Takhle ponižovat lidi????? Kdybych si za to mohla, že mám crohna tak si řeknu, patří mi to, ale protože za to nemůžu, měli by se chovat trochu diplomaticky. Ale to je jedno. Jen doufám, že vy ostatní máte lepší zkušenosti než já. Měj te se hezky a klidné bříško.
ahoj,mám stejný problém s váhou.V posledním roce jsem přibrala 10kg a každý jen řekne,že jen kvetu a nechápou,proč mám iD.Jenže,když holt je člověku mizerně,tak sedí doma v horším případě na záchodě a nikdo ho nevidí.Ven vylézáme jen když je nám dobře a když ještě k tomu dobře vypadáme,tak si každý myslí,že jsme simulanti.Takovým lidem bych přála croníka na pár dnů zažít a oni by hnedka názor změnili.Zatím se jen můžeme obrnit pevnými nervy.Zdravím a přeji nervy jako lana.
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 19 kvě 2011, 17:07

DC-forever
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod DC-forever » 16 čer 2011, 19:46

Je mi 17 let mam pred sebou jeste 3 roky skoly a uz ted vim ze normalni praci ktere bych se chtela venovat nikdy nebudu moct na 100% jsem barmanka a dost dobra ale s tim je ted nejspis konec,porad unava,bolesti kloubu a to stani na nohou proste nepujde! Chci se zeptat myslite ze mi daji duchod po skole?Nebo uz v 18ti?Jak to vubec je a jaky duchod dostanu,castecny,plny? A da sse s tim vubec vyzit? Dekuju mockrat za odpovedi.
Kissak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kissak » 16 čer 2011, 22:10

Ahojky!Jsem rád,že jsem našel stránky s touto tématikou.Ulcerozní kolitidu mi zjistily v roce 2003.To byl začátek velkých změn v mém životě.Nikdy jsem se o to nikdy nezajímal,bo jsem byl zcela zdráv.A najednou to přišlo.Průjem a krev.Ale to bylo ještě dobré.Nevěnoval jsem tomu velkou pozornost,bo to po měsíci přešlo a ještě jsem ani nevěděl co mi je.Pak se mi to po 3 měsících vrátilo,ale tentokrát v plné síle.Samozřejmě hospitalizace a tam mi řekli verdikt UC.Nasadily prášky a po týdnu už jsem byl doma.Byl jsem asi tukan,protože jsem potom žil stejně jako když jsem byl zdravý.Po roce přestali prášky účinkovat a bylo to ještě horší než poprvé.Dva a půl měsíce na kapách a pak beztak operace.Vzali mi celé tlusté střevo.Od té doby mám vývod a pět operací.Poslední byla před 2lety a od té doby je dobře.V zimě mi vzali důchod a naštěstí jsem si už našel práci,mám krásnou ženu a fajného tříletého kluka.Vůbec to nikomu nezávidím ty problémy co s tím jsou,ale vývod bylo mé vysvobození.Jím skoro všechno bo to pytel posbírá.Smířil jsem se s tím,že ho mám na celý život.
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monag » 26 srp 2011, 07:14

měla jsem plný ID 2 roky v průběhu biologické léčby a nyní mi to snížili na 2.stupeň a přitom musíte být hlášení na úřadu práce, aby vám bylo hrazeno sociální a zdravotní, jinak by jste si ho museli při částečném ID platit sami
Kissak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kissak » 29 zář 2011, 21:59

Mě ho vzali taky a mám druhý stupeň,ale bylo mi řečeno že se nemusíme nikde hlásit,protože ho za nás platí stát.To mi bylo řečeno na pracáku a i na sociálce.Ale otom všem jsem se ptal na začátku roku,tak snad nemám staré informace
Orchidej
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Orchidej » 30 pro 2011, 21:52

Ahoj, včera jsem byla na posudkové komisy ohledně ID. S cronem se léčím od září 2009. Od té doby jsem díky Prednisolu přibrala 20 kg a stále beru Budenofalk a Pentasu. ID mi doporučil jak můj obvodní lékař tak i gastroenterolog, který mě navrhnul i na biologickou léčbu. Když jsem přišla před komisy, tak první co na mě spustil posudkový doktor tak bylo to, jestli si vůbec uvědomuji kolik jsme svojí žádostí zaměstnala lidí a kolik je to stálo času a práce, pak mi řekl, že jelikož mám VŠ vzdělání a že pracuji jako OSVČ tak na důchod nemám nárok. Vůbec ho nezajímalo, že sice pracuji jako OSVČ, ale pouze na částečný úvazek u jedné firmy a to z toho důvodu, protože bolesti kloubů jsou tak strašné, že je někdy nelze vůbec vydržet a že průjmy jsou tak časté, že radši pracuji z domova. A nejvíc mě dodělal tím, že mi řekl, že kdybych byla dojička krav v kravíně, tak by mi ten důchod třeba dal. Byla jsem z něj tak znechucená a otrávená, že i kdybych se měla chodit pást, tak již o důchod opravdu žádat nebudu.
růže
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod růže » 09 úno 2012, 20:24

Mě ho vzali taky a mám druhý stupeň,ale bylo mi řečeno že se nemusíme nikde hlásit,protože ho za nás platí stát.To mi bylo řečeno na pracáku a i na sociálce.Ale otom všem jsem se ptal na začátku roku,tak snad nemám staré informace


Ahoj,i já mám ID 2.stupně a ptala jsem se na placení soc. a zdrav. pojištění.Zdravotní si platit nemusíme,ale sociální ano.Pokud si ho neplatíš roky se ti nebudou započítávat do důchodu.Platí se 1800Kč měsíčně, tak jestli na to máš, tak jsi na tom dobře.Já ne tak mě živí a bude živit manžel.
růže
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod růže » 20 úno 2012, 21:19

Nevím,nevím,ale asi to všichni celá ta léta simulujeme,vždyť nám vlastně vůbec nic není.Já už vím,my máme hodně bujnou fantazii a ty bolesti,průjmy, deprese a to všechno ostatní jsou jen naše tajná přání a sny.Přeji nám všem pevné nervy.Já už je pomalu ztrácím a asi půjdu na psichiatrii.Tak se všichni obrňme abychom toto snění přežili.Ahoj všem
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod cicastro » 21 úno 2012, 11:32

Nevím,nevím,ale asi to všichni celá ta léta simulujeme,vždyť nám vlastně vůbec nic není.Já už vím,my máme hodně bujnou fantazii a ty bolesti,průjmy, deprese a to všechno ostatní jsou jen naše tajná přání a sny.Přeji nám všem pevné nervy.Já už je pomalu ztrácím a asi půjdu na psichiatrii.Tak se všichni obrňme abychom toto snění přežili.Ahoj všem

tak to snění v brněnském blázinci v Bohunicích mám již za sebou,poslal mě tam MUDr.Martinek s Crohnem,který nedokázal diagnostikovat přesně před 32 lety,neboj to přežiješ:-):-) a to jsem byl tak "blbej",že jsem po propuštění z uvedeného léčebného ústavu a následné resekci 10 cm tenkého střeva ve Vojenské nemocnici v Brně nabízený invalidní důchod hrdě odmítl a to jsem ztratil 50 kg na váze,vše se dá přežít a co tě nazabije to tě posílí :-):-):-)
pkucik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pkucik » 04 dub 2012, 07:03

ahojky, je my 29let a chrona mám 3 roky na operaci se střevem jsem ještě nebyl (bohu dík) ale už po druhe jsem byl s píštěli. tak mám dotaz jestli budu mít nárok na časteční duchod, bolesti a křeče jsou na dením pořádku kdo má chrona to zná
dekuji petr
vasekjarryk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vasekjarryk » 22 dub 2012, 20:03

ahoj tak ja mam crohna 3 roky jsem jiz po druhy hospitalizaci v nemocnici po ty prvni a vysokych davkach kortikosteroidu jsem dostal osteoporozu a mel jsem 2 zlomeny obratle nyni kvuli tomu ze mi spatne zabiraji prasky me navrhli na bio lecbu tak jsem na to zvedavej a mam i pozadano o invalidni duchod tak snad to dobre dopadne sice praci mam kde mi to toleruji casto nemocenske jen minuly rok to bylo 11 mesicu a tenhle rok uz jsem zas mesic doma po ty hospitalizaci..docela jsem zvedavej na tu posudkovou jak to dopadne precijenom kazda koruna dobra a s tou praci to vyhledove taky moc nevidim travim tam hodne casu a z toho tak pulku na wc....

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host