Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
johana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johana » 06 kvě 2011, 13:46

Tezi, 6,2 a 2 týdny:-)
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 08 kvě 2011, 19:01

Johano vidím, že to máš hodně podobně jak já.
ivetka13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ivetka13 » 09 kvě 2011, 12:39

Johance moc moc moc gratuluji k holčičce! Ať jste obě zdravé a malá Vám dělá jen samou radost!!! Holky, chtěla jsem se zeptat, můj gastro i gynDr. mi doporučují rodit císařem, ptž mám píštěle a můj dr. říkal, že vyčetl v nějakých studiích, že se doporučuje v této situaci císař. Může se porodník, i když přijdu s indikací k císaři, rozhodnout o přirozeném porodu? Bojím, bojím.
růže
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod růže » 11 kvě 2011, 13:26

Ahoj holky, jdu se pochlubit- 24.4. se nám narodila holčička, měla 4290g a 53cm. Porod byl rychlý a hladký, prostě za odměnu. Snad budu ok i s Crohnem, od porodu mám střeva nějak víc rozhýbaná, snad se to ještě usadí.

Gratuluji k narození miminka,at jste obě zdravé.
Zzuzza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zzuzza » 20 čer 2011, 21:24

Ahoj, tak jsem tady po dlouhé době. Moje střeva se stále nechtějí úplně uklidnit. Dr. koloskopii odložil, nasadil mi salofalk 2 - 0 - 2 a entocort 3 x 1. Nevím, jestli je to po lékách, ale cítím se strašně unavená a pěkně nervozní. A odnášejí to hlavně děti. Kluci jsou živáčci, Kuba už pěkně běhá (15 měsíců) a Honzík (3 roky a 11 měsíců) je pěkný divoch. Kolikrát si nadávám sama sobě, že jsem na ně zlá, že moc křičím a chci po nich (hlavně po Honzíkovi) nemožné. Teď mi kamarádka poradila, abych zkusila aloe vera, tak mě to láká.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 22 čer 2011, 20:02

Ahoj, tak jsem tady po dlouhé době. Moje střeva se stále nechtějí úplně uklidnit. Dr. koloskopii odložil, nasadil mi salofalk 2 - 0 - 2 a entocort 3 x 1. Nevím, jestli je to po lékách, ale cítím se strašně unavená a pěkně nervozní. A odnášejí to hlavně děti. Kluci jsou živáčci, Kuba už pěkně běhá (15 měsíců) a Honzík (3 roky a 11 měsíců) je pěkný divoch. Kolikrát si nadávám sama sobě, že jsem na ně zlá, že moc křičím a chci po nich (hlavně po Honzíkovi) nemožné. Teď mi kamarádka poradila, abych zkusila aloe vera, tak mě to láká.

Ahoj ZZuzzi, nevyčítej si, že jsi na kluky zlá.....někdy je toho prostě moc a pokud máš ještě v nepořádku střeva, je člověk nervní ani neví jak a proč..já má taky dva kluky Tomáška ( 1rok) a Ondráška (4,5 roku) a ač je miluju nade vše a snažím se všechno zvládat v klidu a s chladnou hlavou, pokaždé to nejde. Jsme taky jenom lidi!! Určitě na ně nekřičíš jen tak a z dlouhé chvíle a věř tomu, že nejsi jediná ;)
Co se týká té aloe vera..byla jsem před měsícem v Brně na kontrole a bavily jsme se o tom s mojí dr.,protože jsem to taky někde četla..říkala mi, že v zásadě není proti tomu, aby lidé na sobě zkoušeli co jim vyhovuje a co ne, ale že aloe má projímavé účinky, takže ať to prý zvážím sama..zvážila jsem to a raději jsem se toho vzdala. Naopak co mi vyloženě doporučila, jsou laktobacily..ty prý dělají našim pošramotěným střevům opravdu dobře..Tak jsem si koupila Laktobacily forte s prebiotiky od firmy GS a zobkám je dvakrát denně..výsledky jsou prý vidět až po několika týdnech,tak uvidím..zatím je všechno v pohodě :)
Jo a když si najedeš na internetu na stránky http://www.gsklub.cz a zaregistruješ se,tak jsou tam o dost levnější než v lékárně..Je ale prý potřeba vyzkoušet a najít si takové, které ti sednou..některé prý nadýmají, ale mě to zatím žádné problémy nedělá..
Tak se zatím drž a nedělej si těžkou hlavu,když občas zvedneš na děti hlas..děláme to všechny :D
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 22 čer 2011, 21:33

Zuzo to je naprosto normální a kydž zlobí střeva, tak je to mnohem horší.
U nás to začíná být hodně veselé. Vojtík začíná konečně v 15m chodit, holky ho pořád tahají za ruce, no prostě sranda. A i když je toho občas hodně, tak stačí chvilka, když se přijdou všichni najednou pomazlit a neměnila bych ani za nic ;)

Danule k tomu aloe vera. Mám ho doma pro holky na posílení imunity a piju ho i já a projímavé učinky jsem teda nezaznamenala ani náhodou. Asi by to chtělo vyzkoušet, protože na každého to může působit jinak
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 23 čer 2011, 12:24

Tezi, jasně že si to musí každý vyzkoušet, jestli mu ten či onen výrobek bude sedět nebo ne..já jsem aloi nikdy nepila,tak nemůžu říct, ale samozřejmě jsem tím nechtěla nikoho odradit..to v žádném případě!!!
Jen když jsem si představila, že bych měla zase začít běhat na záchod, tak jsem to raději vzdala..stačí že se teď naběhám za tím mým mladším broučkem, protože už chodí sám..a že umí být pěkně rychlý :D
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 23 čer 2011, 18:30

Danule a nepila jsi někdy minerálky Aqua Beauty, protože v nich je taky aloe vera, sice trošku, ale třeba na vyzkoušení by to nemuselo být špatné ;) Ale záleží jenom na tobě, jestli chceš nebo nechceš vyzkoušet

Včera jsem byla na kontrole na gastru a moc mě pan doktor potěšil. Všechny výsledky mám naprosto v pořádku.
Doma mi dělají radost ty moje tři zlatíčka. Tak jsem naprosto spokojená :)
LaraRose
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod LaraRose » 28 čer 2011, 20:18

Ahojky maminky, chci se zeptat, jak se vám zadařilo otěhotnět? Mě zatím to nedaří :( ale nevdzávám se :)
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 29 čer 2011, 12:16

Tezi, tak aquilu jsem nepila, ale zkusím to a uvidím..děkuju za tip ;)

LaraRose, já jsem měla opravdu velké štěstí, oba naše chlapečky jsme počali hned napoprvé..až jsem měla pocit, že stačí, aby kolem mě prošly chlapské kalhoty a je to :D :D Ty hlavně nevěš hlavu a hlavně se snaž moc se na to neupínat. Čím víc se člověk soustředí jen na miminko, tím je to pak těžší..jednou se to určitě podaří, věř tomu :) ;)
Aneta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aneta » 30 čer 2011, 10:37

Ahoj lidičky, chtěla bych se zeptat zjistili jsme že čekme mimi ale při polsední kontrole v poradně mi řekli že u mě došlo k zůžení střev. Jsem z toho dost vyděšená má tu někdo stejný problém nebo zkušenost jak to probíha nebo jak velké riziko je to pro mě a pro mimi??? Doktor mi k tomu sice řekl že to může probíhat normálně ale že nemusí a pak se budo zozhodovat co bude lepší pro mě a riskovat vedlejší účinky na dítě. Vůbec nevím co si z toho mám vzít jsem zmatená.
Aneta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aneta » 30 čer 2011, 17:55

Zdeni moc děkuju, dr mám dobrého ale někdy je lepší slyšet to od někoho kdo to zažil a když je to z dobrým koncem tak to dost povzbudí člověk hned dotane sílu bojovat za to malý i za sebe samotnou.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 03 črc 2011, 11:50

Zdenko, nic proti tvému názoru nemám, ale myslíš si, že pokud se Anetě střeva vzbouří, tak že jí bude líp bez léků??? Doktoři nejsou hloupí a určitě jí bezdůvodně žádné léky cpát nebudou, ale pokud by přece jen k něčemu došlo, budou brát v první řadě ohled na matku...jsou léky které mimču zas až tak nevadí a určitě bude lepší, pokud bude mamina v pohodě..Já jsem při první těhotenství skončila v nemocnici na kapačkách, valili do mě koritkoidy a spoustu dalšího a syn je naprosto zdravý a v pořádku. Druhé těhotenství jsem měla ukázkové, ale pokud by mi něco hrozilo, lékům bych se nebránila..
Nechala bych rozhodnutí na doktorech, od toho tady jsou..
Každopádně Anetě moc a moc držím palce, ať je ona i miminko v pořádku :) ;)
GabkaH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod GabkaH » 03 črc 2011, 21:08

Mohu potvrdit. Pokud bych celé těhotenství nebyla na kortikoidech a nejméně 3 týdny do mě nelili korti horem dolem tak bych o těhotenství přišla. dnes ale máme zdravvou 3letou holčičku i přes ten kortikoidový těhotenský koktejl:)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti