Aktivní sportování

Onemocnění jako takové, přináší řadu obtíží, které jsou řešitelné, v rámci možností, v adekvátním prostředí. Ale co dovolené, moře, hory, vodácké tábory, cesty kolem světa...jak se zvládá klima a odlišná strava. Sportujete? Šachy? Domino? Box?
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dzejna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Aktivní sportování

Příspěvekod dzejna » 08 říj 2007, 10:14

Ahojte lidičky...Tak nějak nevím, jak sport kombinovat s Crohnem. Trošku jsem si tady četla vaše příspěvky. Bohužel jsem tu ale nenarazila na nikoho, kdo by něco dělal závodně nebo na vyšší úrovni. Crohna mám pět let a v začátcích jsem pro jistotu přestala chodit na tréninky volejbalu. Vyměnila jsem to za aerobic. Jenže znáte to, pokud děláte něco aktivně, tak je to jako droga a já sport potřebuju! Udržuje mě hlavně v psychické pohodě - a to určitě všichni chápete, že je dùležité. Moje doktorka mi říká, že sportovat mùžu, ale velmi lehounce a máo. Další názor, který jsem slyšela je, že pokud to zvládnu tak sport moji nemoc neovlivní - jde jen o únavu. Přes prázdniny jsem byla docela v pohodě - akorát pořád prùjem. Ale teï co je sezóna tak už mám i bolesti a cítím tak nějak vnitřně, že to není ono.... No a teï mám strach, že to opravdu bude dělat ten volejbal. Asi to nebude zátěží, ale spíše tím skákáním - a na to jste mě dovedli až vy tady. Ale např. týden na kolách mi vùbec nevadí, ani větší dávky na kole mi zatím nijak nevadily - teï nemám asi odvahu to vyzkoušet :-D ale tento týden mě čeká 6x volejbal a 1x závody na horských kolech. Je tu prosím někdo, kdo aktivně sportuje?? Tak se všichni mějte krásně!!
paddede
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod paddede » 22 říj 2007, 13:05

Ahojte lidičky...Tak nějak nevím, jak sport kombinovat s Crohnem. Trošku jsem si tady četla vaše příspěvky. Bohužel jsem tu ale nenarazila na nikoho, kdo by něco dělal závodně nebo na vyšší úrovni. Crohna mám pět let a v začátcích jsem pro jistotu přestala chodit na tréninky volejbalu. Vyměnila jsem to za aerobic. Jenže znáte to, pokud děláte něco aktivně, tak je to jako droga a já sport potřebuju! Udržuje mě hlavně v psychické pohodě - a to určitě všichni chápete, že je dúležité. Moje doktorka mi říká, že sportovat múžu, ale velmi lehounce a máo. Další názor, který jsem slyšela je, že pokud to zvládnu tak sport moji nemoc neovlivní - jde jen o únavu. Přes prázdniny jsem byla docela v pohodě - akorát pořád prújem. Ale teï co je sezóna tak už mám i bolesti a cítím tak nějak vnitřně, že to není ono.... No a teï mám strach, že to opravdu bude dělat ten volejbal. Asi to nebude zátěží, ale spíše tím skákáním - a na to jste mě dovedli až vy tady. Ale např. týden na kolách mi vúbec nevadí, ani větší dávky na kole mi zatím nijak nevadily - teï nemám asi odvahu to vyzkoušet :-D ale tento týden mě čeká 6x volejbal a 1x závody na horských kolech. Je tu prosím někdo, kdo aktivně sportuje?? Tak se všichni mějte krásně!!

Já dělám úplně všechno hraju fotbal, volejbal, jezdím na kole. Prostě se snažím žít hodně aktivně..Myslím že mě to neomezuje...po domluvě s dr. jsem zkusil i saunu..prostě to musíš vyzkoušet co vydržíš a jak na to tělo a hlavně crohn bude reagovat..je to asi hodně individuální..
zbyna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zbyna » 16 lis 2007, 21:50

Ahojte lidičky...Tak nějak nevím, jak sport kombinovat s Crohnem. Trošku jsem si tady četla vaše příspěvky. Bohužel jsem tu ale nenarazila na nikoho, kdo by něco dělal závodně nebo na vyšší úrovni. Crohna mám pět let a v začátcích jsem pro jistotu přestala chodit na tréninky volejbalu. Vyměnila jsem to za aerobic. Jenže znáte to, pokud děláte něco aktivně, tak je to jako droga a já sport potřebuju! Udržuje mě hlavně v psychické pohodě - a to určitě všichni chápete, že je dúležité. Moje doktorka mi říká, že sportovat múžu, ale velmi lehounce a máo. Další názor, který jsem slyšela je, že pokud to zvládnu tak sport moji nemoc neovlivní - jde jen o únavu. Přes prázdniny jsem byla docela v pohodě - akorát pořád prújem. Ale teï co je sezóna tak už mám i bolesti a cítím tak nějak vnitřně, že to není ono.... No a teï mám strach, že to opravdu bude dělat ten volejbal. Asi to nebude zátěží, ale spíše tím skákáním - a na to jste mě dovedli až vy tady. Ale např. týden na kolách mi vúbec nevadí, ani větší dávky na kole mi zatím nijak nevadily - teï nemám asi odvahu to vyzkoušet :-D ale tento týden mě čeká 6x volejbal a 1x závody na horských kolech. Je tu prosím někdo, kdo aktivně sportuje?? Tak se všichni mějte krásně!!

cau, ja hraju az 4x tydne florbal, ale po treninku se citim unaveny ale da se to uplne v pohode prekousnout...chvilku si odpocinu a potom je to dobre:-)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů