Tak jsem se právě dočetl, co si lidé myslí o UC

Nemoc nám to dělá složitější... "Malej, hubenej od kortikoidu poďobanej :-)". Je to individuální a někdy může být problém se všema těma bolístkama a trablema najít tu pravou toleranci, pochopení a lásku. Přesto věříme, že to jde. :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Tak jsem se právě dočetl, co si lidé myslí o UC

Příspěvekod michalB » 18 úno 2006, 10:47

Náhodou jsem na netu narazil na tenhle článek: http://www.super.cz/kauzy/2930-tereza-k ... strev.html Článek sám o sobě není moc zajímavý, ale dost mě překvapily komentáře pod ním. Pro polovinu lidí je to banalita jako třeba opar a druhá polovina lidí by zas všechny s UC nechala někam pozavírat. Možná by byla zajímavá otázka, s jakými reakcemi okolí se kdo setkává?
majla27
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod majla27 » 18 úno 2006, 16:45

Nejhořší je, že je nás s UC třeba u nás v Liberci fakt dost, ale strašně málo se o tom mluví a spoustu lidí ani neví co to obnáší
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 18 úno 2006, 17:27

Nejhořší je, že je nás s UC třeba u nás v Liberci fakt dost, ale strašně málo se o tom mluví a spoustu lidí ani neví co to obnáší
Jo přesně to zjišťuji také. Sice mám crohna, ale to je jedno. Když se někdo dozví o crohnu, tak většinou prohlásí něco jako "no jo to nic není, já měl zánět kolikrát, hlavně se z toho rychle vylež ať jsi zdravý" případně mi ještě vynadají, že když jsem nemocný, neležím doma. To jsou situace, kdy nevim, jestli brečet, nebo těm lidem ukopnout hlavu. Nedávno zase byl druhý extrém, kdy jsem se bavil s holčinou po transplantaci srdce, která sice crohna neznala, ale podívala se na internet a pak prohlásila, jak mě lituje, že ona má sice cizí srdce, ale už je v pořádku a že vlastně proti mě je zdravá. To si zase člověk uvědomí, že si celou dobu asi zbytečně nalhává, že crohn nic není. Myslim si, že crohn nebo UC není zrovna věc, za kterou by se měl někdo stydět a pokud třeba diabetici by svou nemoc tajili před okolím a styděli se za ni, tak možná ještě dnes spoustě lidí vysvětlují, co jim to vlastně je. Prostě to chce, aby se o nás víc mluvilo. I když možná se mnou spousta lidí nebude souhlasit...
Teďka mě napadá taková šílenost. Když je den bez aut, den diabetiků a já nevim koho všeho, proč by nemohl být den NSZ? Stačila by podpora nějakého vyhlášeného odborníka a třeba výrobce léků, které všichni užíváme. Né, zas blázním :D
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 18 úno 2006, 22:12

Michale, myslím, že se zlobíš zbytečně. Do takových duzkusí píší většinou jen puberťáci, které nic netrápí a mají pocit, že jim svět leží u nohou a všichni kolem jsou blbci. Myslím, že normální rozumný člověk se takové diskuze nezúčastní. Tuhle diskuzi bych nebrala jako "názor lidí na tyto nemoci".
Když mě zjistili UC, měla jsem pocit, že jsem jediná na světě. A když jsem o tom mluvila já, nebo moje rodina, najednou jsme zjistili, kolik "stejně postižených" je kolem nás. Ze 30 zaměstnanců u nás v práci mám já UC, kolegyně crohna a holka, co odešla na mateřskou než jsem nastoupila, měla také UC. Kolegyně mojí maminky má crona, kolegyně manžela má v rodině 3 lidi s crohnem. Ono se o tom moc nemluví, ale je to všude kolem nás. Nikdy se mi nestalo, že by mě lidi odsuzovali nebo by měli hloupé řeči. Možná je to tím, že blízko kolem sebe si nechávám jen lidi, kteří to mají v hlavě v pořádku, a ti, co jsou hloupí, mají pocit, že jsem infekční, mají pocit, že si bolesti vymýšlím, mají pocit, že UC nic není, ty mě nezajímají, beru je s nadhledem a myslím si o nich svoje. Tak děcka, hlavu vzhůru. To víte, že žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jakoby pořád shazovali. Jsou kolem nás a my je můžeme za jejich hloupost jen litovat. Katka
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 21 bře 2006, 11:15

Souhlasím s Katkou, že reakce na článek jsou opravdu bevýznamné a nevypovídají o názoru lidí na UC.
Ze existuje nemoc jako je Ulcerozni kolitida, jsem se dozvedela, kdyz mi doktor rikal moji diagnozu. Do te doby jsem vubec nevedela co to je. A kdyz jsem se zacala o tuto nemoc vice zajimat, zjistila jsem, ze nejsem jedina ale je vice lidi v mem okoli "postizenych" touto nemoci.
Je pravda, ze reakce okoli je ruzna ale nasteste vetsinou pozitivni. I kdyz jsem se tez setkala s opacnou reakci: "Kamaradky" ze me pacily, jak se mi podarilo tak zhubnout. A jelikoz o sve nemoci prilis nemluvim, nevedely ze mam UC. Po 10 minutovem premlouvani jsem jim rekla, ze mam UC a ze opravdu neni co zavidet a ze bych radsi mela o nejake to kilo navic. Najednou se hovor stocil k tomu, jak "kamoska" dostala rymu na horach a ze taky desne trpi. Radsi jsem si mela vymyslet, ze jsem desne drela v posilovne nez rikat pravdu.
Ale nastesti od ostatnich mam velkou podporu. Tak hodne zdravicka a pozitivnich reakci.
Ilonka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tak jsem se právě dočetl, co si lidé myslí o UC

Příspěvekod Ilonka » 25 pro 2015, 21:57

Souhlasím s vámi. Já mám ulcerozní kolitídu. Také mně překvapili nějaké reakce lidí. Hlavně mně překvapila má praktická doktorka která mi řekla že to není žádná nemoc a že můžu jíst uplně vše. Že se to vyřeší. A to že mi občas bolí břicho nebo mám střevní potíže, to že má také a nestěžuje si.
Co by jste jí na to řekli?
Kortikoid
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tak jsem se právě dočetl, co si lidé myslí o UC

Příspěvekod Kortikoid » 21 pro 2016, 15:05

Ilonka píše:Souhlasím s vámi. Já mám ulcerozní kolitídu. Také mně překvapili nějaké reakce lidí. Hlavně mně překvapila má praktická doktorka která mi řekla že to není žádná nemoc a že můžu jíst uplně vše. Že se to vyřeší. A to že mi občas bolí břicho nebo mám střevní potíže, to že má také a nestěžuje si.
Co by jste jí na to řekli?
Mám podobnou zkušenost. Zjistil jsem, že mnoho doktorů o Crohnovi skoro nic neví. A reakce lidí, to je opravdu hrůza, zažil jsem i různé vtípky na moji nemoc.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti