Kolonoskopie - rada

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mirekvok
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kolonoskopie - rada

Příspěvekod mirekvok » 22 říj 2013, 08:34

Ahoj, možná už se někdo ptal, a nenašel jsem.
Jelikož mě kolonoskopie čeká poprvné, tak se snažím zjistit, co nejvíce informací.

Kolonoskopie mě čeká v pátek v 14h. Zajímá mě příprava. Musím vypít FORTRANS to je mi jasné, ale moc dobře jsem nepochopil čas. Když jdu v pátek v 14h, tak bych měl pít podle letáku, co jsem dostal od 17h ve čtvrtek je to tak?

Dále tam píšou, že 3dny před jíst pouze tekutou stravu, žádné maso,ovoce a zeleninu. To mám odedneška jíst pouze sýry a bramborou kaši a pudinky?

Nerad bych něco zanedbal, a střevo nebylo připraveno.Zároveň nevím, co do pátku jíst :-(

Moc děkuju za každou radu!!
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kolonoskopie - rada

Příspěvekod brusinka » 22 říj 2013, 14:44

Ahoj, s tou stravou to není tak horké. V podstatě jde o bezezbytkovou dietu, tzn. žádnou vlákninu. Takže do pátku nejíst ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo, oříšky..... Rohlík s tvarohovu pomazánkou, kuřecí maso s rýží, těstoviny....to si můžeš během dneška a středy klidně dát. Ve čtvrtek už jen třeba vývar a večer začít pít. Jen ještě rada: Fortrans je fakt hnus, prvního půl litru jsem dala celkem v pohodě, pruhého už s přemáháním a od třetího to šlo horem i spodem. Takže radím, zajdi znovu k lékaři ať ti napíše předpis na Picoprep- je na něj cca 300,- kč doplatek, ale stojí to za to. To je v podstatě panák ne, tak strašný tekutiny, kterou zapíjíš 4 l vody nebo něčím bezbarvým a bezbublinkovým. Je to na toto téma diskuze http://crohn.cz/forum/fortrans-t704.html
Přeju dobrý průběh a ještě lepší výsledky
mirekvok
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kolonoskopie - rada

Příspěvekod mirekvok » 22 říj 2013, 19:41

Ještě jsem zapomněl důležitou věc. Pít ten sajrajt mám od 17h ve čtvrtek - začnu v 16h tzn to mám do 20h, abych vypil 4l pak asi začne peklo, jak dlouho to trvá? mám totiž jít druhý den do práce od 8h, a nevím jestli to zvládnu. Mám volno až od 12h (nárok na 4h lékaře práce od 8-16h) nebo je na takové vyšetření možné uvolnit na celý den? Dííííky
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kolonoskopie - rada

Příspěvekod brusinka » 23 říj 2013, 18:59

působí to různě, někdo běhá už po vypití 2 skleničky, já po litru a půl nic. V každém případě jsem po té noci byla úplně hotová, a představa, že bych šla do práce je dost hrozná. Ale jak píšu, na každého to působí jinak.
mirekvok
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kolonoskopie - rada

Příspěvekod mirekvok » 24 říj 2013, 10:45

brusinka : děkuju za informace , teď jenom musím vysondovat, jestli je nárok na celý den lékař

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů