koloskopie

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
jadeli
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jadeli » 19 říj 2007, 18:07

dobrý večer...tak jsem tu mezi Vámi poprvé...a hned kolono....jen malé doporučení..z vlastní zkušenosti vím,že pokud opravdu někdo cítí toto nechutné vyšetření i po uklidňující injekci,lze požádat o jemné uspání...jen se nedat odbýt.Máme na to právo...
backslash
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod backslash » 08 lis 2007, 11:15

Zdravím všechny postižené Crohnem, mám stejnou zkušenost s ananasovým džusem, v kombinaci s tímto lze fortrans rovněž pozřít:) Jinak kolono beru jako nejspolehlivější preventivní a ověřovací diagnostiku a neměl jsem s ní naštěstí problém nikdy, protože zatím vždy proběhla v celkové anestezii. Crohna mám od svých 13 let, tj 20 let celkem a od hemikolektomie pred 10 lety nepociuji větší problémy, ba naopak múj lékař tvrdí, že tak optimistického pacienta s takovým nálezem ještě nezaznamenal :) buïte "zdrávi". radek
Zitra me ceka koloskopie, tak se uz ohromne tesim :)
Ale proc pisu - mam konecne navod jak vypit snesitelne Fortrans. Kupte si cernorybizovy dzus a v tom ten sajrajt rozpustte. Poradila mi to sestra na gastru. Ja si tedy koupil Relax dzus cerny rybiz a vskutku - ta hnusna chut Fortransu neni citit...

michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 05 pro 2007, 16:02

mam konecne navod jak vypit snesitelne Fortrans. Kupte si cernorybizovy dzus a v tom ten sajrajt rozpustte. Poradila mi to sestra na gastru. Ja si tedy koupil Relax dzus cerny rybiz a vskutku - ta hnusna chut Fortransu neni citit...

Chasi, moc díky. Ne, že bych tomu věřil, že Fortrans dokáže něco překrýt, ale zrovna piju první sáček a chvíli jsem měl pocit, že jsem Fortrans zapoměl do džusu přidat. Ještě jednou díky. Mě to chutná.
Jen v obchodě se mě prodavačka ptala, proč si kupuju dva tak drahý džusy :)
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 05 pro 2007, 21:23

mam konecne navod jak vypit snesitelne Fortrans. Kupte si cernorybizovy dzus a v tom ten sajrajt rozpustte. Poradila mi to sestra na gastru. Ja si tedy koupil Relax dzus cerny rybiz a vskutku - ta hnusna chut Fortransu neni citit...

Chasi, moc díky. Ne, že bych tomu věřil, že Fortrans dokáže něco překrýt, ale zrovna piju první sáček a chvíli jsem měl pocit, že jsem Fortrans zapoměl do džusu přidat. Ještě jednou díky. Mě to chutná.
Jen v obchodě se mě prodavačka ptala, proč si kupuju dva tak drahý džusy :)

A to jsem ti to jeste pripominal na letosni konferenci :) Takze mam u tebe treba Pentasu :) no, to snad ani ne :)

Tak hlavne, ze to funguje i u tebe a at kolono dopadne ok. Btw, ja mam zitra na gastru kontrolu taky (nastesti jen krev a poradna).
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 23 pro 2007, 18:22

Tak Fortrans nakonec skončil ve mě, i když nechápu jak... První litr byl v pohodě, další už byly horší.
Jinak samotné kolono naprosto v pohodě. Pamatuji si podání analgosedace a pak až dospávák.
Výsledku vcelku dobrý, jen mi přibyly čípky Salofalk. Asi se shodnu s každým, že z celé kolonoskopie je nejhorší to čekání a pak příprava.
Bashka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bashka » 04 led 2008, 19:07

Awojte tak kolonoskopiu naozaj NENAVIDIM!Mam 12 rokov a este urcite zazijem vela krat...Ten fujhajz pitie mi davali iba 1 krat a potom uz nie...Newim proc...Prosim je pravda ze od 18 roka uz nedavaju narkozu?(uspatie)

:)
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 04 led 2008, 21:43




Awojte tak kolonoskopiu naozaj NENAVIDIM!Mam 12 rokov a este urcite zazijem vela krat...Ten fujhajz pitie mi davali iba 1 krat a potom uz nie...Newim proc...Prosim je pravda ze od 18 roka uz nedavaju narkozu?(uspatie)

:)
Kdybych si o narkozu rekl, tak by mi ji asi dali. Dostavam "jen" nakej oblbovak, ale z kolonoskopie si nic nepamatuju...
Bicnellka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bicnellka » 15 črc 2008, 10:41

No, já měla kolonoskopii včera. Nic moc extra. Dostala jsem jen oblbovák, který asi moc nezabral, protože jsem byla pořád při vědomí a všechno cítila. Řeknu vám, nafukování střev a to tlačení, to je opravdu "slast", však jsem jim tam taky ječela na celý kolo... :(( Nevím proč, asi jsem měla smůlu. Když jsem na tom byla poprvé,tak si pamatuju jen podání injekce a pak až dospávák. Myslela jsem,že to tentokrát bude stejně. Ajtakrajta,to bylo nemilé překvapení... :((
veverka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veverka » 18 črc 2008, 16:26

kolonoskopii uz mam nekolikrat za sebou a musim rict,ze to tak strasne neni,musi byt clovek dobre vyprazdneny a pak vubec nic neciti,vzdy jsem ji mela jen s oblbovakem a necitila jsem nic,jen,ze mam trochu nafoukle bricho.ted naposledy jsem ji mela v kvetnu a to jsem necitila vubec nic,uplna parada,dokonce jsem hned pila a jedla.
evvaa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evvaa » 28 črc 2008, 13:56

Na kolonoskopie chodím poměrně často...když mě píchnou a uspí, tak mám někdy chvilky, že to cítím a vzbudím se....ale pak mi hrozně vadí ten pocit, kdy jako opilá slízám stůl a sama se oblíkam....nemám nad sebou kontrolu a žvatlám strašný kecy...
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 28 črc 2008, 16:58

To je dobrý:) Já si při první kolonoskopii s nima celou dobu povídal. Naštěstí sem hned jak mě odvedli zapoměl o čem...
AlesD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod AlesD » 04 srp 2010, 19:09

Chtel bych pridat vlastni zkusenost(i) s kolonoskopii nebo koloskopii :-))

Mam UC 11let a cas od casu pri zhorseni meho stavu dostanu volnou vstupenku na tuhle show:-)

V podstate kdyz je strevo hodne zasazene zanetem, dela se nativni koloskopie, coz prelozeno do lidskeho jazyka znamena bez pripravy(zadne piti projimadel). Pri tomto vysetreni se vetsinou divaji jen na kousek tlusteho streva(asi vite proc).

Druha varianta je kompletni kolonoskopie s pripravou. Tady se pouziva urcite vsem tady znamy super koktejl FORTRANS, kterej se redi az do 4litru vody. Po pulhodine od vypiti zacinate fungovat jako prutokovy ohrivac kapalin a prestavate stihat pit dalsi davky(ledaze by ste tak cinili na zachode). Osvedcilo se me FORTRANS pit ze sklenicky po 2dcl kazdych 12min. a cloveku neni pak na vraceni. Takto zvladnete vypit 1l/hod. Pro kolono plati cim lepe se vycistite tim mene bude vysetreni bolet. Narozdil od nativu vam asi pichnou oblbovacku, ktera vas mirne oblbne a jste trochu apatictejsi.

Co je ale nejzasadnejsi u vysetreni kolonoskopie je odchozeni studu. Kdyz sem byl na kolonu poprve mel sem hrozny strach ze se jim tam vykalim na vysetrovaci stul. Coz se do jiste miry muze opravdu stat, ale nikdo to "neresi". Mam takovej pocit ze endoskop disponuje i schopnosti stolici vysat(ale to fakt netusim jestli je to pravda).
Co ale urcite umi a dela, ze vas nafukuje, roztahuje strevo kvuli lepsi pruchodnosti a proto je NUTNE vzduch vypoustet, ano prdet zpatky ven a nebojte je to jen vzduch proto stud pryc! Pokud to nebudete delat bude vysetreni o dost bolestivejsi.

Toto je ma zkusenost, ktera muze pomoct kolono zacatecnikum. Je ale fakt ze ja mam UC takze sem nezazil kolono az do tenkeho streva.

Diky za pozornost.

Ales


UC 11let
Jiri81
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jiri81 » 05 srp 2010, 14:01

Zdravím,

to, že dneska můžete odmítnout jakékoliv vyšetření, lékařský postup, medikací, hospitalizaci či operaci je pravda, ale určitě bych vám to z vlastní zkušenosti nedoporučoval, nebo se Vám může stát to co například mně víz. fórum Léky, lékaři špitály...brrrr /Operace a potom budete mít honičku sehnat opravdu pána chirurga, který umí.

Určitě bych Vám doporučil nechat si udělat toto vyšetření v narkóze, kde ale velmi záleží na anesteziologovi. Například při Cystoskopii v FN Krč, po probuzení mne umístili ještě půl hodiny na JIP a před i po anestesii mi dali kapačky a do večera jsem byl mimo, ale zato v ISCARE, kde mají špičkového anesteziologa, který umí, se žádné kapačky nekonaly a po cca. hodině jsem byl v pohodě, jako před výkonem a v klidu jsem se přesunul na Homolku na v Pátek odpoledne zařízené CT.

Dále je velmi vhodné v případě, že při koloskopii nebude možno přes zúžení proniknout endoskopem, když Váš gastroenterolog zařídí ještě v tentýž den i to CT vzhledem k tomu, že nebudete muset opět před vyšetřením popíjet Forotrans a čekat bůhví jak dlouho na objednání.

Alternativou je již zmíněné CT Kolonografie, ale stejně před ní musíte vypít Forotrans, dále nemohou odebrat vzorky a navíc Vám do střev napustí přes konečník vzduch.

Ještě je možné vyšetření Irigo, ale opět musí být člověk vyprázdněn, opět do vás napustí přes konečník tentokrát kontrastní látku a opět neodeberou vzorky.


Opravdu na koloskopii jděte a hlavně si vyberte dobrého gastroenterologa, nejlépe na doporučení ostatních.

Hodně štěstí.
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 06 srp 2010, 14:13

AlesD: takzvana rektoskopie nebo endoskopie se nedela bez pripravy. Strevo se musi vyprazdnit. Dava se na to Yal, ten se zavede primo do streva. A bechem chvilky to jde ven. Ale ne cele strevo. Me se tak vzdy dostali do 60cm.
AlesD
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod AlesD » 06 srp 2010, 22:54

zdeny: No vidis ja v Motole zazil i nativ kolono bez pripravy, nerikam ze se dostanou az na 60cm ale proste setrej jiz tak bolave strevo. Jinak me ted pri poslednim kolonu rekli ze me tluste strevo meri 80cm, takze by ho skoro obsahli tou rektoskopii.

UC 11let

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti