Operace pištěle

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Julca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Operace pištěle

Příspěvekod Julca » 12 bře 2007, 09:59

Ahoj všici.
Chci se zeptat, zda někdo prodělal operaci perianální píštěle. Chtěla bych nějaké informace o průběhu. Co všechno musí člověk podstoupit za vyšetření, samotný zákrok, doba hospitalizace atd. Děkuji.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 12 bře 2007, 17:37

Cau Julco,
mel jsem to "stesti", ze jsem operaci "cetnych perianalnich pisteli a perianalniho abscesu" /dle zpravy z nemocnice/ podstupil v lonskem roce. Ja jsem bohuzel dost dlouhou dobu odkladal navstivit lekare, takze kdyz me videl proktochirurg, tak me okmazite hnal na operaci. Operovali me ve ctvrtek a v pondeli me preradili na internu (to bylo k nastaveni lecby a prip. aplikaci Remicadu; pisteli se to de facto netykalo, alespon primo ne), takze pocitej asi tak se 4 dny v nemocnici. Btw, ja z interny utekl po 1 dni, ale to je zas jiny pribeh:)
K tvym otazkam:
1. vysetreni - me akorat videl chirurg a hned jsem sel na operaci, zadna dalsi nebyla (az na mereni EKG pred narkozou).
2. samotny zakrok - to te asi zklamu, ja ho cely prospal;) dokonce jsem dostal na vyber, zda chci celkovou narkozou nebo jen takovou, ktera utlumi dolni cast tela; operace dle chirurga trvala 15 minut
3. doba hospitalizace - viz vyse; celkova doba leceni - to je na dyl; po operaci jsem musel dotycne misto nekolikrat denne sprchovat; mel jsem tam cca 2-3 mesice dreny.

Kdybys mela jeste nejakou otazku, ozvi se:)
Dr.97
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dr.97 » 13 bře 2007, 08:42

Ahoj Julco.
Ja bych tu otázku k operaci pištěle spiš položil jinak? Maš jít na operaci za účelem zbaveni se píštěle nebo jen na vydrenování, vyčištění píštěle?
Operací perianální píštěle a abcesú jsem měl nespočet. Buï to byl abses, vydrenovaní píštěle, čištění atd... A pak také operace, kdy se dělá tzv. "advance flap", lalúček, kdy zevniř překryjí a přišijí část sliznice přes píštěl a tohle by mělo uzavřít tu píštěl.

Samotný zákrok (drenáž, čištění) je krátká operace v celkové narkóze nebo bloku dolní části, na advance flap je to trochu delší-trochu hodinářského šití.´:-)
Vyšetření je spíš jen na chirurgii na proktologii, já byl i na magnetické rezonanci, ale to bylo spíš kvúli kvúli kontrole před Remicade, případně endosono nebo kolonoskopie.
Doba hospitalizace dlouhá není, rekonvalescence těžko říci. Chasi píše o době s dreny 2-3 měsíce, já měl drenáž v řádu let. S častou obměnou. Takže zhruba co 3 měsíce na operaci. Více info případně najdeš i na mém webu (viz profil).

Možná pro všechny koho trápí píštěle. Po všem co mně nepomohlo, nebo jen krátkodobě, mně byla nabídnuta hyperbarická komora a mohu jen doporučit. Nevěřil jsem tomu, ale opravdu to pomáhá.

Ahoj Ondra
zuzka7
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zuzka7 » 16 bře 2007, 09:33

Tak. ja jsem byla na operaci taky píštěle. nastoupila jsem den před operaci. Daly mi vypít 4 litry fortlansu na vyčištění střev. Pak se mě ptaly jakou chci narkozu ja si vybrala celkovou. po probuzení jsem měla v píštěly kolem konečníku čouhat takove 2 hadičky skteryma jsem chodila zhruba každy 14 dní povytáchnout kousek ven aby se mi ten hnis s píštěle pomalu vytlačoval a za tou ligaturou se to hojilo. ale vždy po povitažení kousek sem cely den umírala šílenou bolestí, než se vytlačil ten chnis a pak zase ok než jsem zase šla na povytažení te elastické ligatury,tak se to totíž jmenuje. Je to na zpúsob smyčky která to obejme tu píštěl zevnitř a pomalu se vytahuje a ta tou gumičkou se to zahojuje. Mi se to bohudík zahojilo. Jestly něco budeš chtí vědět tak napiš mi. ZUZKA
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 23 bře 2007, 22:03

Ahoj ja mela pistel takovou ze to lekazi ani ja nepoznali, protoze jsem nikdy predtim nevedla jak to ma vapadat, kdyz je pistel. Na operaci jsem byla 15 minut a za 3 dny me pustili domu uz bez drenu. Vsichni jsme si myslely ze je to zanicena folikula az tak po 2 letech se na to prislo. To jsem byla zase u jineho lekare a to HK kde mi to rekli a od te dyby je klid.
Tak ze pro ty co maji neco podobneho jako zanicena folikula vetsi jak petikoruna a je to v oblasti strev (treba i zadek)tak to bude urcite pistel. Pekne to bolelo a po operaci mi to problachovali peroxidem. Ty bolesti nikomu nepreju.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů