Remise

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Helinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Remise

Příspěvekod Helinka » 22 lis 2006, 18:08

Ahoj vsem, mam dotaz. Jak definuji vasi lekari remisi u UC? Na ceskych strankach se casto pise: 1-3 krat denne stolice nekdy s primesi krve a hlenu. Rikala jsem o tom svemu lekari tady v Nemecku a on se velice divil. Podle nej totiz musi zmizet krev i hlen a clovek musi byt tudiz uplne "zdravy".
Jinak Hanulo: Pomalu jdu dolu s Prednisolonem. V lednu budu na 10 mg. K tomu zacinam brat Zytrim (AZA). Uz se tesim, az to svinstvo bude ze me venku. Hodne zdravi vsem, zdravi Helka.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 22 lis 2006, 19:05

no můj doktor vydí remisi jako tuhou stolici tak 1-3 denně bez příměsí čehokoli. jakmile je tam příměs krve nebo hlenu, jedná se o nastupující remisi, takže furt lepčí než relaps :) asi jde o to, bys prostě neběhala na záchod každou hodinu a nevylévala ze sebe litry krve a hlavně se i lépe cítila...každopádně já sem na tom tak, že jakmile objevim nějakej náznak krvácení, už mám pocit, že je zase všechno špatný, ale je fakt, že u mě tyhle náznaky dycky fakt značí pořádnej průšvih, ještě se mi nestalo, bych tohle krvácení jen tak, bez kortikoidů, zažehnala...takže tak to vidim já, protože kdyby měla být remise 3 stolice s hlenem a krví denně, tak nevim, na co si tady furt stěžuju :)))))
Cormi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Cormi » 22 lis 2006, 20:38

Ahoj, mně byla v květnu zjištěna UC (postiženo celé tlusté střevo)... 4 měsíce jsem měl průjmy (hlen se občas vyskytl, krev jen 3x během těch 4 měsíců) a teploty. Po určení diagnózy a předepsání léků (Salofalk 500) se mi během necelých 2 týdnů srovnala stolice a od té doby chodím na záchod 1x denně, až 1x za 2 dny - to znamená jako dříve a stolice je formovaná, úplně normální. Teď se ale už 5 týdnů opět potýkám s teplotami a to se u mě jeví jako největší problém. Chci říct, že to je u každého různé...
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 23 lis 2006, 08:44

Přesně tak, každý to máme trochu jinak, jiné příznaky, jiný průběh. Já v relapsu chodila i 60x na záchod s hlenem s krví -hlavně v noci (museli mi dávat transfuze, byla jsem věčně anemická) a v remisi jsem chodila pravidelně 1x denně bez jakýh koliv příměsí. Teploty jsem mívala jen když už bylo hodně zle, jinak nikdy.
Takže i když jsme na tom všichni stejně-bldě tak to na každého z nás působí jinak
majla27
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod majla27 » 20 pro 2006, 12:54

Musím říct,že od roku 2004 jsem poprvé v remisi a to díky remicadu!!
Je to něco neuvěřitelného, jím úplně všechno a na WC chodím někdy i 1x za 2 dny.Chápete to?Děkuji své neuvěřitelné paní doktorce, i když napichování žil , které praskají je zničující, ale ten výsledek je pro mě neskutečný!!!!!!!
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 21 pro 2006, 10:50

jééé a tenhle remicad se dá použít i při UC nebo jen u MC???? něco jsem už o tom slyšela-samý pozitiva..taksem si řikala, že sláva sláva, ale pak mi kdosi řekl, že je to jen MC...
Musím říct,že od roku 2004 jsem poprvé v remisi a to díky remicadu!!
Je to něco neuvěřitelného, jím úplně všechno a na WC chodím někdy i 1x za 2 dny.Chápete to?Děkuji své neuvěřitelné paní doktorce, i když napichování žil , které praskají je zničující, ale ten výsledek je pro mě neskutečný!!!!!!!

crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 21 pro 2006, 14:12

Baruna - v ČR prej jen na MC, ale ve světě se dává na obojí (MC i UC), tak doufej, že se třeba časem stanem taky světový:-)
Jo, ale... Taky jsem na něm, účinky super... ale teď už ňák ne:-( Zejtra jdu k Mudr., pak poreferuju!
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 21 pro 2006, 14:35

Tak ja bych narozdil od Crohnacky rekl, ze se pouziva i na UC - viz http://www.kolitida.cz/moderni-lecba.html
U MC: "V současné době je tato protilátka vyhrazena pro léčbu středně těžké až těžké aktivní formy Crohnovy choroby u pacientů, u kterých selhala předcházející léčba, a pro léčbu Crohnovy choroby s píštělemi." Z cehoz je jasny, ze u MC se pouziva casteji, ale i UC, aspon v par pripadech...
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 21 pro 2006, 15:01

Chasi - to víš, já mám "fiktivní" zprávy od "fiktivní" doktorky :)
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 21 pro 2006, 17:24

Chasi - to víš, já mám "fiktivní" zprávy od "fiktivní" doktorky :)

Ja to vedel, ze mam z Plzne utikat:)
Pája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pája » 22 pro 2006, 14:42

Jojo, Remicade (účinná látka infliximab) se používá na MC i UC. Mám k němu hodně informací, kdyby měl někdo zájem...
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 22 pro 2006, 15:33

Sice se s Remicadem už nějakej pátek známe, ale každej novej materiál ráda prostuduju! Mail je v profilu, tak kdyžtak prosím pošli!
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 23 pro 2006, 17:37

Jojo, Remicade (účinná látka infliximab) se používá na MC i UC. Mám k němu hodně informací, kdyby měl někdo zájem...

Cauky, nademnou "hrozba infliximabu" je od cervna a chvilema to vypada, ze jo a pak ze ne. Zavisi to pry na tom, jak mi bude a taky na tom, jestli s tim budu souhlasit. Takze kazde info bych privital - chasi@centrum.cz
Pája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pája » 25 pro 2006, 02:21

Nerozvážně jsem nabídla informace, ale neuvědomila jsem si, že jsem na Vánoce doma, ale ty materiály mám na koleji, takže prosím o chvíli strpení. Navíc je nemám v PC, ale kopírovala jsem to od jednoho lékaře, takže nejdříve naskenuju, pak odešlu, ale určitě to bude, časem... :-) Nezlobte se na mě :oops:

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů