dotázek

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Wan.d
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

dotázek

Příspěvekod Wan.d » 21 lis 2006, 12:34

čau, nějak mi zjistili Chrona asi měsíc, doma sem z nemocnice asi týden...chtěl bych se zeptat jestli se mužu vyvarovat dalšího pobytu v nemocnici a jestli to muze byt někdy v poho...jakože budu moct sportovat a jíst na co mám zrovna chut...je mi 14 a doufám že se mi ta nemoc úplně uklidní...je to možný ne?
Cormi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Cormi » 22 lis 2006, 20:58

čau, nevim jak je to přesně u Crohna, ale mně letos zjistili ulcerózní kolitidu (zánět v celym tlustym střevě) a když jsem se vrátil z nemocnice, tak se to pomocí léků během asi 14 dnů všechno zlepšilo. 3 Měsíce to bylo OK, jenom jsem byl pořád unavenej, ale teploty ani průjmy jsem neměl. Po těch 3 měsících mi ale začaly teploty a zase lítam po doktorech... Napřed si pořádně pročti tohle fórum a pak si uděláš sám obrázek... dá se to potlačovat lékama, ale může se to kdykoliv znova objevit. Určitě se musíš hlídat, ale ne se nějak zásadně omezovat. Záleží na tom, jak moc tě ta nemoc postihla...

Ze začátku jsem taky doufal, že budu brát léky a ten zánět se nebude vůbec projevovat, ted mam ale zase problémy a lítam po doktorech... úplně vyléčit se to nedá protože nebylo zjištěno co ten zánět vyvolává, zatim se to dá jenom potlačovat lékama...
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 23 lis 2006, 14:42

čau, nějak mi zjistili Chrona asi měsíc, doma sem z nemocnice asi týden...chtěl bych se zeptat jestli se mužu vyvarovat dalšího pobytu v nemocnici a jestli to muze byt někdy v poho...jakože budu moct sportovat a jíst na co mám zrovna chut...je mi 14 a doufám že se mi ta nemoc úplně uklidní...je to možný ne?

Čau.Mám taky MC a jak píše Cormi hodně záleží natom v jakým stádiu se tvoje nemoc nachází.Sportovat můžeš ale zas tady narážim na to jak je crohn vyvinutý.S jídle je to to samý.Pokud ses v remisi,tedy v klidovým stádiu kdy tě crohn moc netrápí můžeš jíst všech no po čem se ti nedělá zle.Nikdy ale nesmíš přepálený jídla na omastku a naprásknout se najednou!Lidi s crohnem normálně sportujou ale záleží na momentální stavu crohnu.MC je zatím nevyléčitelný ale můžeš se dostat do stavu kdy o něm víš jen minimálně čili do remise.Když budeš potřebovat něco víc napiš mi na mail nebo sem.Hodně štěstí! ;)

Jindra
palmexman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod palmexman » 27 lis 2006, 13:27

já mám sice o 11 let víc, ale crohna mám 3 měsíce, kdy jsem si pobyl z týdenní pauzou 1 měsíc v nemocnici a odnesl to kus střeva. co se týče sportu, tak rekreačně jo, výkonnostně jsem to ještě neriskoval, ale aspoň je výhoda, že nejsem otrávený z nějakých akcí s kamošema. a co se týče jídla je to individuální, já můžu klidně smažený drůbeží ev. rybí, ale vepřový nedám ani ve vařené podobě. jinak já se pohybovat musím docela dost, protože pár hodin bez pohybu a praskl bych.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů