dotááááááázzzzz

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alèa » 29 kvě 2007, 10:01

Ahoj díátka! Tak sem se právě prokousala celým tímto tématem...a musím říct že sem si přečetla věci na který sem v podstatě za ty 4 roky přišla.Je to hnus co.Ale asi v tom fakt nejsme sami když to tady čtu... Mám od 15 MC a sem ráda že operaci sem se zatím vyhla a vlastně aj nějaký to zvracenáí a nevolnosti sem zažila jen jednou (to se teda táhlo púl roku).Teï sem ASI v pohodě.Ale problém je že právě ani nevím co je u tédle nemoci v pohodě...Stejně si nepřipadám jako normální člověk.Fyzická prácě nebo brigáda nepřipadá v úvahu.Su ráda když du sem tam do školy.Noa na wc teda taky nechodím jako normální člověk.Ale doktoři na to nejspíš řeknou že su v podstatě "zdravá".Jako nenormální stav považujou až když člověk chodí na záchod třeba 20x denně (to sem viděla u jedné paní v nemocnici kde sem ležela).No ale chodit 5x když je člověk údajně v klidu...Jak to zvládáte??Teda estli to tak nemám jen já...
oliv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oliv » 22 čer 2007, 09:26

Dobrý den, dostala jsem "kalciové tablety", jsou připravovány v lékárně (želatinové kapsle s bílým práškem), zapomněla jsem se zeptat, co v nich vlastně je, ani recept jsem nečetla, neznáte je někdo? (měly by být na zahuštění). Děkuju
steffi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod steffi » 04 srp 2007, 10:43

ahojte lidičky, já jsem tady nová, pěkně jsem si přečetla o čem si tu povídáte. Moc mě to sice neuklidňuje, ale stačí pocit, že ty problém ynemám sama. V dubnu mi přišli na Crohna, ale myslím, že jsem to měla už mnohem dřív, jen nebylo nutné to řešit nemocnicemi. Začla léčba a když se v červenci zdálo být vše na dobré cestě, užívala sem si prázdnin. Jeden den na slunicku, bazen a trochu vice jidla a rano sem se vzbudila s hroznou kreci a teplotou a po trech dnech jsem se vydala do nemocnice, nechali si me tam tydena jeste si delali srandu, ze sem doma moc dlouho nepobyla:-) No jenze sem musela zrusit dovolenou, sotva clovek dodelal zkousky a odevzdal praci, tak zas nic. Jenze uz jsem ctyry mesice na kortikoidech, nic mi to sice nedela, ale ani to nikterak nepomaha, bolest je stale, mam to v terminalnim ileu. ted navic me zacalo bolet i na druhe strane, to je v prd... No a chtela bych se zeptat, co jist, hybat se nehybat, jak tomu pomoct a neublizit si. Vim ze nesmim ovoce a zeleninu, lusteniny, chleba atak, ale ty rohliky uz mi nejdeou a ted kdyz je na plechu kolac s boruvkama...toz jak to vydrzet, neberu si, ael potrebovala bych ztloustnout. U me ty kortikoidy nepusobi, vazim 52 kilo pri vysce 170 a nemuzu se vyhrabat nahoru. Kazdy den mam strach, jaky bude dalsi den, s cim se probudim. Ono to ted bylo jako blesk z cisteho nebe, jeden den nic a druhy den totalni zanet. Jedna pozitivni zprava..sex mi zatim nevadi:-) Ale rada bych vedela, jak to bude pokracovat, doktori nic nerikaji, sami nevi...uz sem pochopila, ze nesmim nic planovat, ze nesmim stresovat( no fajn, ted musim napsat diplomku a cekaji me statnice), do toho jeste ucim v jazykovce a hraju v kapele...nechci se toho vzdat, ale ta nemoc prekazi. Da se zit normalne, kdy se dostavi stadium klidu? jak tomu pomoct? diky moc, aspon sem to vyhodila a mozna mi nekdo konecne neco rekne. steff
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 23 srp 2007, 13:51

Neboj, tím jsme si prošli asi všichni. Nejde o to, co zakázal doktor, ale co nedělá dobře tobě. Jsou věci, jako ořechy, silné slupky a podobně, které by se něměly. Ne, že by nějak moc škodili, ale pokud je střevo zúžené, tak ho mohou ucpat. Já je tedy nejím spíš pro jistotu. Zbytek uvidíš sama, co ti nebude vadit a co bude problem. Většinou kafe a tvrdý alkohol je problém. Já cítím i víno, ale spíš jen tak lehce. Ono je to těžký, crohn sám o sobě zpúsobuje že člověk nějaké jídlo nesnese a pak hlavně ty tuny lékú žaludku neprospívají.
Pokud jde o omezení pohybu, tam není myslím potřeba nic omezovat, jen se nepřepínat a uvidíš sama, co ti crohn dovolí.
Wenny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Wenny » 28 srp 2007, 16:33

Ahoj Steffi,

to znám, jednou dole, pak nahoře. Někdy mám pocit, že už to snad ani jinak nepújde, ale nezbývá mi než věřít. Už s tím bojuju 8 let a vím, že dúležitá je psychika, strava a řád. Jídlo jsem si upravila podle sebe a zatím to funguje skvěle, dokonce mi přestaly vadit kortikoidy a naposledy jsem neměla snad žádné vedlejší účinky, což doktor fakt nechápal. Nepřestávej věřít, že to bude lepší, jednou ten den určitě přijde.

Hodně síly :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů