dotááááááázzzzz

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 22 lis 2006, 12:34

S vysazováním léků jsem vždycky měla problém, jakmile jsem se dostala na nižší dávky (u prednisonu, Asacolu) tak jsem zase lítala v problémech. Imuran se prý snižovat nemá buď se bere nebo ne . Vždy se nasazuje tak asi 150 mg denně, pak se to sníži na 100 mg, ale dále snižovat už nemá smysl, neboť tak už stejně nepůsobí. Takže když je vše OK tak se vysadí úplně. Problém je však v tom, že v těle tak 1-2 měsíce zůstávají jeho účinky a člověk se cití po jeho vysazení dobře, ale tak po 2 měsících se to zase zvrtne (alespoň já jsem to tak vždycky měla). A tak jsem musela Imuran brát pořád (7 let), pak se mi zbláznili krvinky tak se musel vysadit a já skončila na operaci.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 22 lis 2006, 18:58

no marti, já dělám takovou tu hostesku v hypermarketech, co láká lidi ochutnávat jídlo a pak se to snaží prodat..hrozně mě to baví, miluju tuhle práci, protože mi pomáhá se seberealizovat a vytáhla mě z docela silnejch depresí. jenže je fakt, že člověk musí tahat občas těžký věci - cleje stánek váží nějakejch 25 kg :( občas nosím krabice,bych doplnila regály a celej den tam 8 hodin stojím a neúnavně mluvim s lidma..jenže mě to baví, takže tu únavu přehlížím, což bych asi neměla..nedovedu si představit, kdybych nepracovala, když mám den volno a nemám co dělat, sem z toho nervózní a chodim od ničeho k ničemu a nevim kam pichnout...prostě tu práci potřebuju k životu, ale doktro to nerad slyší, já se mu nedivím, taky chce, bych byla zdravá a já mu to tak vědomě kazim :( jenže další věc jsou i ty peníze co si vydělám, bydlim s našima, ale nechci, by do mě furt vráželi prachy, už i tak je stojí hafo peněz doplatky za léky a za moje jídlo - děcký přesnídávky, biopotraviny a biomaso...navíc s penězma můžu udělat radost jinejm pěknejma dárkama na Vánoce atd. prostě jak řikám, asi sem kráva, ale té práce se nechci vzdát a jestli budu muset, asi mě to zabije..a to fakt, budu mět depky...a k tomu jídlu, já už fakt nevim..je fakt, že když se hodně nacpu cukrem - ve sladkostech, džusech, čokoládě atd. tak mám pak trochu problémy to jo, ale zase žít bez toho úplně nemůžu..vydržim to dycky tak max. měsíc, možná dva a pak ujedu nehorázným stylem...zelenina čerstvá vůbec nehrozí, to vim, strašně mě nedýmá a to se pak druhej den odrazí na krvácení, takže to vůbec a vařenou sem teď zkusila rajsou máčku úplně rozmašírovanou na kašičku a taky žádná sláva. z pečiva jen den starý, což mi nevy, stejně mi tak chutná víc..no a alkohol prej nesmim tvrdej, ale piwko prej občas jo, ale to já stejně nepiju-smrdí mi :) takže tak no, je to pech, zítra mám brigádu až do soboty tak doufám, že mě to zase úplně nepokrájí a v pátek jedem s kamošem na koncert a pochybuju, že vydržím netancovat, takže se bojim, že se zase celá rozhodim, ale sem tak blbá, že tam pojedu a druhej den nevyspalá naklušu do práce, protože bych nevydržela sedět doma..sem prostě hyperaktivní a jak nedělám 5 věcí zároveň, mám pocit, že se flákám...no debilní to povaha :) papanec a držme se a ať nám vyjdou ty naše nový objevy..checht :)
Cormi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Cormi » 22 lis 2006, 20:50

Baruna: ta fyzická zátěž je problém... koncem léta jsem se dal do kupy a od poloviny září začal jezdit makat na stavbu (v 5 ráno vstávání, v 8 večer návrat domů). Fyzická zátěž to byla obrovská, na to že moje tělo bylo 7 měsíců vysíleno teplotama a průjmama, ale zvládal jsem to v pohodě a měl jsem super pocit z toho, že zase můžu normálně fungovat... Protože se dělalo na střeše v blízkosti letiště, tak jsem se perfektně opálil a celkově měl super pocit, že zase funguju... Takhle to ale vydrželo měsíc, pak začal foukat vítr, já nastydl a od poloviny října jsem zase doma s teplotama a doktoři jsou bezradný... Prostě když se u UC objeví jako jedinej příznak teploty, tak to neni standardní a hledá se příčina jinde (viróza, infekce atd.). Pravda, jsem trošku nastydlej, ale nijak zvlášť. Ty teploty navíc začínají vždycky odpoledne a jsou 37,5 °C, jednou týdně 38,5 °C a přesně takhle jsem to míval, když byly problémy včetně průjmů. Jsem čerstvý pacient - postihlo mě to letos, tak se u mě zatím všechno vychytává, ale stejně, vem si jak se to zase protahuje... u mě trvalo půl roku než se přišlo na UC (celou doby jsem se trápil s průjmama a teplotama), teď zase strávim několik týdnů (nedejbože měsíců) s teplotama... začínám z toho být silně nervózní, protože ve 23 letech mám úplně jiné plány. Navíc za 2 týdny jedu hodně daleko do Německa na výstavu, kde už mam zamluvené ubytování a s teplotama to nebude ono... každopádně tam musím...
Určitě na tý fyzický námaze něco bude... vim to i když mam teploty - jakmile něco dělám, zapotím se, zadýchám tak to hrozně vyhecuje tu teplotu, stejně tak to hecuje určitě i to ložisko zánětu...
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 23 lis 2006, 08:28

já furt přemejšlim jak je to s těma teplotaka, protože jako puberťák sem mývala furt szýšenou teplotu a doktorka mi řekla, že to nic neni..kráva, mohla sem předejít problémům,kdyby na to přišli včas. no ale teď mámopačnej problém,moje teplota je max. 36. nedávno,jak mi bylo tak megy špatně sem měla asi 35,5..taky docela úlet, no od
extrému do extrému..
martinique
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martinique » 27 lis 2006, 19:09

No Baru, tak to jses dobrá, že to zvládáš...ale nauč se i relaxovat a nenervovat z toho, že nic neděláš...já jsem taky vždycky dělala strašně moc věcí naráz, ale od brezna, co to propuklo, jsem ničeho nebyla schopná, a ted kdyz mi je líp se snažím dělat vše s klidem a do ničeho se nehoním...říkám si že v klidu dodělám školu, najdu si v poho zaměstnání a nebudu už z ničeho stresovat :) Jo a jak jses na tom s medrolem? Ja jsem snizila na 12 mg a zatím v poho, nastestí.....tak zatim ahoj a hlavne se nepremahej... ;)
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 28 lis 2006, 12:38

marti,já sem začala na 16, a teď to držím až do příští středy, pak asu pudu na 8 a pak na 4. teď je mi zase luxusně, svěží, čiperná, v dobré náladě!!! no jako normální člověk, škoda jen, že to je stav vyvolanej takovou chemií a ne samosebou :( navíc dycky jak začnu brát medrol, tak nevim čim to je, ale první týden zhubnu tak 2 kg, pak zase celá opuchnu jak ho začnu vysazovat, ale teď mám včechny gatě ležérně volný, no seběvědomí jak hrom a připadám si dobře..ale to zase rychle přejde :( dokonce sem byla v pátek v prostějově na koncertě, kde sem teda pařila jak hrom a normálně bez potíží, únava teda trochu jo, ale to se dalo přejít, ale že by mě bolelo břicho, bylo mi zle nebo tak něco, to vůbec, no řikaám, jako bych byla zdravá :)
No Baru, tak to jses dobrá, že to zvládáš...ale nauč se i relaxovat a nenervovat z toho, že nic neděláš...já jsem taky vždycky dělala strašně moc věcí naráz, ale od brezna, co to propuklo, jsem ničeho nebyla schopná, a ted kdyz mi je líp se snažím dělat vše s klidem a do ničeho se nehoním...říkám si že v klidu dodělám školu, najdu si v poho zaměstnání a nebudu už z ničeho stresovat :) Jo a jak jses na tom s medrolem? Ja jsem snizila na 12 mg a zatím v poho, nastestí.....tak zatim ahoj a hlavne se nepremahej... ;)

Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 08 pro 2006, 13:43

děcka, tak sem zase tady se stejným dotazem jakým sem tudle debatu začínala. ve středu sem byla u mudra, snížil mi medrol na 8mg a společně sme usoudili, že zase prubnu ty nový léky...dala sem si je hned jak sem došla z nemocky a udělalo se mi trochu šoufl..usnula sem a zaspala pár přednášek...večer sem si dala další dávku a v pět ráno mě probudila migréna a chtělo se mi zvracet. na konec sem tedy kosila od pěti od rána do sedmi večer...pěkná posilovna na břišní svaly, aspoň něco :D . teplota opět žádná, zimnice jak hrom, hučení v uších..no to stejny jako dycky, ale tentojkrát to trvalo celej den. pak se mi trochu ulevilo, tak sem si vzala prášek na hlavu a za hodinku sem byla jako jinej člověk...mám podezření, že ta migréna mohla skoro za všechno, leč ona sama někde vzniknout musela..a to právě nevim kde...volala sem to mudrovi,tan řekl ať ty patáky zase neberu, že už je to podruhé a mám podezření,jesi to nemám z nich...já už to začínám taky tak vidět..ale zajímalo by mě proč...sem jediná, na koho to takhle působí, dokonce sem i jedna z mála u koho se při braní salofaljku vyskytl zánět slinivky...napadá mě jediný, jestli nemůžu bejt alergická na nějakou tu látku v těch lécích, což je ale dobrej hnůj, když mi ty léky mají pomáhat a já bych na ně měla být alergická. dneska už je mi líp. hlava mě bolela trošinku ráno, ale po prášku to přešlo a udělalo se mi dobře...takže tak. to jen byste věděli, jak na mě ty nový léky působí..nechci jim klřivdit, věřila sem jim jak nikomu, ale tohle už je moc velká náhoda. každopádně si tydlety stavy píšu do deníčku, bych věděla jak se opakují a neopakují, co jim předchází atd. a jestli je to signalizace nějakýho pr***ru v podobě ralapsu, tak to teda potěš koště, myslela sem si, já naivka, že na kortikoidech je relaps nemožný..tak uvidime uvidime. každopádně je na čase se začít zase trochu šetřit...pravidelný teplý papáníčko a nohzy na stole :-P
Jirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jirka » 02 led 2007, 21:47

Ahoj lidi. Zajímaly by mě reakce na operaci u MC. Zjistili mi ho před půl rokem, mám zúžení na terminálním ileu, mám pořád zvýšené CRP, beru 4x2 Pentasu a kortikoidy, cítím se skvěle, ale dr. mi doporučil operaci, tak nevím, jestli to zatím není zbytečné. Kdo jste odstranění prodělali, pište - jaké byly reakce, jak dlouho léčení, za jak dlouho a zda se MC vrátil? Díky
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 03 led 2007, 14:05

Já jsem po operaci (2003) - měla jsem také zúžené terminální ileum a navíc píštěl. Operovali mě v Praze, vše proběhlo bez komplikací a po týdnu jsem šla domů - to je ale dost brzy, většinou to trvá déle. Zpátky ve formě jsem byla asi za měsíc. Po odstranění term. ilea jsem ale měla nadále průjmy, takže jsem pak začala brát questran a bylo to v pohodě. Remise mi vydržela 3 roky, do letošního jara, kdy jsem začala brát Imuran a jsem opět v pohodě. U zúženého střeva je riziko střevní neprůchodnosti, takže proto se doporučuje operace, taky záleží, jak moc je střevo zúžené. Já už ho mám zas trochu zúžené, ale indikace pro operaci to ještě není.
Zatím ahoj a klidně se ptej dál, co tě zajímá. Pe
pekařka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pekařka » 06 led 2007, 15:46

ahojte, tak jsem hledala jestli má někdo podobné potíže jako já, no 4 roky jsem nechodila k doktorům, ale jen k homeopatce, léčitelce, typologovi, ... občas se stavy zlepšily, občas zhoršily, ale dalo se to v pohodě zvládnout, i chodit do práce. ale na konci loňského roku jsem dostala chřipajznu jako blázen, takže se to celé sesypalo, střeva jak se patří, měla jsem horečky, zhubla a co mě znepokojilo nejvíce, že jsem začla zvracet, nebo mít skoro celý den pocit na zvracení, který mě ničí víc než chodit často kakat.... furt přemýšlím, způsobilo to to, že sem znovu po tolika letech začla brát Salofalk, pak Prednison....? řekla jsem doktorovi, že je mi zle, tak mi předepsal HELICID, máte s ním někdo zkušenosti? ve vedlejších účincíh píšou, že je z toho nevolnost, ale když je to vlastně proti nevolnosti, tak já nevím, ničí mě to, mám strach, že nepřiberu. ještě to zkusím dva dny a pak asi zavolám doktorovi, protože mě to dost vadí, chci normálně jíst! mějte se všichni pěkně a děkuju za příspěvky k tomuto tématu.
[/quote]

Petra Švejdíková
zuzka7
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zuzka7 » 06 led 2007, 15:51

ja užívaly helicit tak asi přes 1 rok a brala jsem ho at mi není a neničí mi tolik tabletek co jsem pobírala žaludek. mohla jem jíst i přecpávat se a špatně mi nebylo. tetka už ho neberu a občas mi je na večer zle tak na zvraceni. así se moc přecpávám na večer. ale ja bez jídla se nemužu hnout.
pekařka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pekařka » 06 led 2007, 15:57

ahoj Zuzi, dík za info, můžem si psát i přes icq, jestli budeš někdy připojená, napsala sem Ti tam. no já jídlo taky miluju, ale teď mě to fakt štve, že nemůžu, tak nevím, možná že to jen ten Helicid zabírá a za týden, že to přejde a bude to dobrý. a cos ještě krom toho brala?


[/quote]

Petra Švejdíková
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 06 led 2007, 17:58

ahoj, mám pocit, že se téma zase úbírá původním směrem..jakože k tomu, co jsem nakousla, že mi bylo neustále zle. mám podezření, jestli to opravdu není z toho, že je člověk přecitlivělý na nějakou složku léku. přestala jsem ty, po kterým mi najspíš bylo zle, brát a je to docela dobré. chci je ale ještě jednou zkusit, abych věděla, jestli to nebyla jen náhoda, nebo to bylo opravdu z toho. mám totiž UC a u té nevolnost a zvracení není typické...takže vůbecnevím, z čeho to můžu mít. každopáně sotva mě začne mírně pobolívat hlava, už sem nevní z toho, že se zase ráno vzbudím a celej den prozvracím a nejvíc mě děsí to, že kvůli tomu třeba nebudu mioct jít na zkoušku nebo tak něco. no štve mě to, ale díky bohu zatím mám klid-ťuky Ťuk
igeska
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod igeska » 15 kvě 2007, 07:24

ahoj Barca, citim uplne to same, co ty. par dni mi je super, pak ma zacne boliet tenke strevo, mam chrona. no a za par hodin boli uz aj hlava, a je mi na zvraceni. teplotu nemam, takhle se to tahne uz 2 mesic. Beru budenofalk a pentasu...kto ma jeste takove priznaky, pomozte nam...musime to nejak zvladnout!
zuzka7
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zuzka7 » 27 kvě 2007, 10:12

Máte někdo u MC po těle červené skvrny? Protože se mi udělala na zadech jedna 1cm čeveně ohraničena kulata skvrna . vubec nevím z čeho ,ani to nesvědí jen je to takove ohraničené čeveně a uvnitř světlejší. Tak jestly by to nemohlo byt ty skvrny co se třeba někomu vytvařejí u MC.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů