Prednison

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Hanula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Prednison

Příspěvekod Hanula » 24 říj 2006, 21:01

Ahoj uzivam uz od brezna prednison,jednou mi ho snizi,pak zase zvysi a porad dokola,pan Crohn zlobi a porad ho mam v aktivnim stavu,necitim se na nem dobre,natyka mi oblicej a vubec co se tyce dalsich vedlejsich ucinku nemusim urcite ani jmenovat,zajimalo by me zda mate nekdo zkusenosti,ze Vam Vas doktor nabidl misto prednisonu jiny lek,ktery treba zabral,pripada mi,ze mi vubec nepomaha.Dekuju.

Holubčáková
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 25 říj 2006, 08:42

Dalším krokem bývá Imuran. Pro další info si projdi témata o lécích.
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 25 říj 2006, 11:16

Řekla bych že Imuran se nasazuje až už je Crohn v klidu, pro udržení, aspoň u mě to tak bylo.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 25 říj 2006, 11:54

Prednison má fakt děsný vedlejší účinky a dává se v aktivitě,tam se tomu asi nedá vyhnout.Bral sem ho taky ale po přiblížení remisi mi doktor napsal Medrol,je to kortikoid ale mnohem šetrnější.Co se týče Imuranu mám trochu jinou zkušenost než Evulka.V aktivitě jsem bral 100.mg teď v remisi jen 25.mg tedy v podstatě pro udržení,to je pravda.

Jindra
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 25 říj 2006, 15:23

Já osobně mám i po minimální dávce Prednisonu strašný křeče v žaludku a zvracím kudy chodím a tak mi doktor (ve Francii) nasadil Entocort. Brala jsem ho 4 měsíce a paráda. Teď jsem jenom na Pentase 2x2 (zdá se mi to málo, ale Crohn zatím dobrý).
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 25 říj 2006, 16:03

Ahojky Hanulo a všichni ostatní sluníčka,Hani má zkušenost s Prednisonem je bohužel katastrofická.Brala jsem 25mg,ale při sebemenší snaze jej snížit,či dokonce vysadit,se Crohn bouřil,takže jsem to dopracovala tam,že mě museli operovat.Teď jsem rok a půl po operaci a je mi celkem fajn,musím to zaklepat!!!!!Ale nežádoucí účinky mi nadělali v těle takovou paseku,že tento lék už nechci nikdy brát!!!!!Domluv se s doktorem a pokud je to alespoň trochu možné ať Ti jej změní na zmiňovaný Medrol,pokud to samozřejmě půjde.Přeji hodně moc sil.Pa
Hanula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hanula » 25 říj 2006, 20:21

Ahoj dekuju vsem moc za odpovedi a pomoc,urcite se na to zeptam sveho doktora,protoze nijak ten prednison uz brat nechci,vypadam jak opuchly vorvan a jak kdyz jsem v puberte...

Holubčáková
Hanula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hanula » 25 říj 2006, 20:25

Ahoj Pavli,dekuju za info,zatim to u me probiha nejak podobne asi jako u Tebe,ale operaci zatim oddaluji,pry se to v 70% lidem vraci nebo dela nekde jinde,tak nechce.Chystam se ted take na konzultaci k jednomu docentovi do Plzne,tak jsem zvedava co se zase dozvim.Uprimne bych mozna docela rada tu operaci podstoupila.Prednison mi dela neplelchu hroznou,uz se na sebe nemuzu ani koukat do zrcadla...kdyz budes mit chvilku,muzes mi prosim o te operaci napsat neco vic?Dekuju,papa

Holubčáková
Hanula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hanula » 25 říj 2006, 20:28

Ahoj Ivco,entocort beru taky,mam ted prave vsechno (prednison,pentasu a entocort),takze nevim,prijde mi,ze ti doktori sami nevi co je nejlepsi

Já osobně mám i po minimální dávce Prednisonu strašný křeče v žaludku a zvracím kudy chodím a tak mi doktor (ve Francii) nasadil Entocort. Brala jsem ho 4 měsíce a paráda. Teď jsem jenom na Pentase 2x2 (zdá se mi to málo, ale Crohn zatím dobrý).

Holubčáková
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 26 říj 2006, 09:04

Ahoj Hanulo, taky mi občas přijde že jsem jako pokusný králík, ale dělají to přece pro naše dobro :)
Přeju Ti ať je Ti brzo líp.
Ivča
PS: A hlavně přes to všechno dobrou náladu a optimismus, to je nejdůležitější :D
Helinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helinka » 27 říj 2006, 17:41

Ahoj Hanulo, ja beru v Nemecku Prednisolon - je to ten samej sunt. Bohuzel se v aktivni fazi nic jineho delat neda. Azathriopin se dava az na udrzeni remise. Ja mam UC a beru uz od kvetna kortizon - zacala jsem na 50 mg a u 20 to zacalo nanovo. Ted jsem zacala na 60 mg a porad jeste obcas mam v hlenu krev. K tomu jsem ted mela Colifoam - penu s kortizonem - po te se to trochu zlepsilo. Krece ani prujem nemam, ale doktor rekl, ze zmizet musi i ten hlen. Ztloustla jsem 15 kilo, mam napuchly oblicej - myslim, ze vorvan je proti mne nic. Ani jsem nevedela, ze akne BOLI!! MAm ho vsude. Existuji sice kortizony, ktere nemaji tak silne vedlejsi ucinky (Budenosid), ale zase tak nepomahaji - jsou slabe. U tebe asi nynejsi davka prednisonu nepomaha - jedine co jde, je zvysit ji. Je to sice zahul, ale jde o to, aby strevo dalo pokoj. Preji hodne uspechu v lecbe a vydrz - az budes v remisi a zbyvis se kortizonu, vedlejsi ucinky snad zmizi. Ja v to doufam!!!
Ahoj uzivam uz od brezna prednison,jednou mi ho snizi,pak zase zvysi a porad dokola,pan Crohn zlobi a porad ho mam v aktivnim stavu,necitim se na nem dobre,natyka mi oblicej a vubec co se tyce dalsich vedlejsich ucinku nemusim urcite ani jmenovat,zajimalo by me zda mate nekdo zkusenosti,ze Vam Vas doktor nabidl misto prednisonu jiny lek,ktery treba zabral,pripada mi,ze mi vubec nepomaha.Dekuju.

Holubčáková
Hanula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hanula » 29 říj 2006, 20:28

Ahoj Ivco,tak to mas pravdu,ze jsme jak pokusni kralici,ja vim,ze se nam snazi pomoct,ale nekdy mi u meho doktora prijde,ze nevi co se mnou dal vis?A tak jsem trochu nazlobena,chtela bych uz mit klidek a jen se udrzovat,ale ani mi o tom nedokaze ten muj doktor poradne neco rict,jen porad dokola,ale neboj ja jsem takovy smisek,rikaji mi slunicko,smeju se neustale,protoze si uzivam kazdeho krasneho dne,tak dekuju a zatim ahoj

Ahoj Hanulo, taky mi občas přijde že jsem jako pokusný králík, ale dělají to přece pro naše dobro :)
Přeju Ti ať je Ti brzo líp.
Ivča
PS: A hlavně přes to všechno dobrou náladu a optimismus, to je nejdůležitější :D


[/quote]
Hanula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hanula » 29 říj 2006, 20:34

Ahoj Heli,dekuju za odpoved,no ja vim,ze bych mela zvysit davku prednisonu,abych se dostala do klidu,ale on i pretoze mi ji zveda,tak vysledky jsou fakt minimalni,byla jsem ted na ultrazvuku a zase beze zmeny,zkratka si myslim,ze by mi mel predepsat neco jineho.V utery k nemu mastim,tak jsem zvedava.Jo akne boli,to jsem zjistila taky,ted se mi to trochu zlepsilo,zacala jsem si delat kazdy vecer peeling s antibakterialnimi ucinky a celkem to zabira.Mela jsem to v hlave,na krku no des,furt jsem se skrabala.Ted uz mam jen trochu na obliceji,ale da se to.A co jine vedlejsi ucinky?Nemas?Me natykaji hrozne nohy,vylezaji zily,nekdy mam pocit,ze me ty nohy ani neunesou,boli me hlava,hlavne spanky a taky mam uplne rozkousany tvare vevnitr,hruza.Ja jsem teda ztloustla ted jen 6 kg,ale je to tim,ze se fakt drzim v jidle,snazim se moc nejist nebo se cpu jen jogurtama a chodim teda cvicit.Uz aby to bylo v klidu.TAk drzim taky palecky,zdravi dalsi opuchly vorvanek :-)))))
Ahoj Hanulo, ja beru v Nemecku Prednisolon - je to ten samej sunt. Bohuzel se v aktivni fazi nic jineho delat neda. Azathriopin se dava az na udrzeni remise. Ja mam UC a beru uz od kvetna kortizon - zacala jsem na 50 mg a u 20 to zacalo nanovo. Ted jsem zacala na 60 mg a porad jeste obcas mam v hlenu krev. K tomu jsem ted mela Colifoam - penu s kortizonem - po te se to trochu zlepsilo. Krece ani prujem nemam, ale doktor rekl, ze zmizet musi i ten hlen. Ztloustla jsem 15 kilo, mam napuchly oblicej - myslim, ze vorvan je proti mne nic. Ani jsem nevedela, ze akne BOLI!! MAm ho vsude. Existuji sice kortizony, ktere nemaji tak silne vedlejsi ucinky (Budenosid), ale zase tak nepomahaji - jsou slabe. U tebe asi nynejsi davka prednisonu nepomaha - jedine co jde, je zvysit ji. Je to sice zahul, ale jde o to, aby strevo dalo pokoj. Preji hodne uspechu v lecbe a vydrz - az budes v remisi a zbyvis se kortizonu, vedlejsi ucinky snad zmizi. Ja v to doufam!!!
Ahoj uzivam uz od brezna prednison,jednou mi ho snizi,pak zase zvysi a porad dokola,pan Crohn zlobi a porad ho mam v aktivnim stavu,necitim se na nem dobre,natyka mi oblicej a vubec co se tyce dalsich vedlejsich ucinku nemusim urcite ani jmenovat,zajimalo by me zda mate nekdo zkusenosti,ze Vam Vas doktor nabidl misto prednisonu jiny lek,ktery treba zabral,pripada mi,ze mi vubec nepomaha.Dekuju.

Holubčáková

[/quote]
Marka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Marka » 30 říj 2006, 10:19

Ahojky, tak na tyto stránky jsem se zaměřila až teď, tedy půl roku po projevu nemoci Crohn. Jsem úplně zděšena jaké máte problémy s Prednisonem. Já brala v květnu asi 50 mg + Pentasa, díky bohu jsem nenatekla, ani neměla jíné příznaky. Po propuknutí nemoci jsem zhubla cca 10 kg. Teď jsem ve stavu remise a beru Prednison 10 mg + Pentasa 2-1-1 + Imuran 1-1-1. Zatím nemám žádné problémy, průjmy, ani vedlejší účinky léků. Během posledních dvou měsíců jsem nabrala 3 kg, ale nevím, čemu to přisoudit, je pravda, že jím dost pečiva večer a taky ty "zdravé",ale dost kalorické rýžové jazýčky máčené v čoko nebo v jogurtu a nejlépe večer u televice. Teď se snažím to omezovat. POdle zprávy od gastro mi bude Prednison v listopadu vysazen, tak jsem zvědavá, co bude, jestli zhubnu nebo přijdno nějaké problémy... no jsem zvědavá. Doufám, že bude vše ok. Přeji Vám hodně úspěchů.
Helinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helinka » 02 lis 2006, 11:25

Ahoj Hanulo, doufam, ze uz jsi neco vyresila a dostala neco, co pomaha. Ja jsem zatim v pohode. Ted jsem zhubla dve kila a akne taky mizi. Kazdy den delam sport a drzim dietu. Jinak se to asi neda. Ale vysledky se uz zacinaji ukazovat, tak jsem rada. Strevo porad pri starem - rano jsem plna vzduchu a hlenu. Obcas trochu certsve krve. Jinak zadne bolesti, zadny prujem. V nedeli snizuji na 30 mg. Co se tyce jinach vedlejsich ucinku - tech je spousta. Boli me kolena - nohy me uz skoro neunesou - ten pocit znam. Ja mam taky jeste porad krece. V bazenu jsem se malem utopila. Spatne se mi hoji rany - kazda malickost hnisa a dlouho to trva, nez zmizi. Zily mam take vylezle - cela kuze je takova prusvitna a bila a ty zily holt zelene. Clovek vypada jak mimozemstan. Ty rozkousane tvare mam take - ale myslim, ze to delaji moje moudraky - rostou trochu do stran. Je ale mozne, ze za to muzou ty odule tvare...to me nenapadlo...
Co je jeste dost desny - porad me natahuje. Neustale mam stavy v krku. Jedno, co jim - staci se predklonit a vsechno je v puse. To je hnus.
Jinak jsem v poho. Energii mam - na to je kortizon fajn. Clovek je nadopovanej!!!
Vsem hodne dlouhou remisi.

Hela
Ahoj Heli,dekuju za odpoved,no ja vim,ze bych mela zvysit davku prednisonu,abych se dostala do klidu,ale on i pretoze mi ji zveda,tak vysledky jsou fakt minimalni,byla jsem ted na ultrazvuku a zase beze zmeny,zkratka si myslim,ze by mi mel predepsat neco jineho.V utery k nemu mastim,tak jsem zvedava.Jo akne boli,to jsem zjistila taky,ted se mi to trochu zlepsilo,zacala jsem si delat kazdy vecer peeling s antibakterialnimi ucinky a celkem to zabira.Mela jsem to v hlave,na krku no des,furt jsem se skrabala.Ted uz mam jen trochu na obliceji,ale da se to.A co jine vedlejsi ucinky?Nemas?Me natykaji hrozne nohy,vylezaji zily,nekdy mam pocit,ze me ty nohy ani neunesou,boli me hlava,hlavne spanky a taky mam uplne rozkousany tvare vevnitr,hruza.Ja jsem teda ztloustla ted jen 6 kg,ale je to tim,ze se fakt drzim v jidle,snazim se moc nejist nebo se cpu jen jogurtama a chodim teda cvicit.Uz aby to bylo v klidu.TAk drzim taky palecky,zdravi dalsi opuchly vorvanek :-)))))
Ahoj Hanulo, ja beru v Nemecku Prednisolon - je to ten samej sunt. Bohuzel se v aktivni fazi nic jineho delat neda. Azathriopin se dava az na udrzeni remise. Ja mam UC a beru uz od kvetna kortizon - zacala jsem na 50 mg a u 20 to zacalo nanovo. Ted jsem zacala na 60 mg a porad jeste obcas mam v hlenu krev. K tomu jsem ted mela Colifoam - penu s kortizonem - po te se to trochu zlepsilo. Krece ani prujem nemam, ale doktor rekl, ze zmizet musi i ten hlen. Ztloustla jsem 15 kilo, mam napuchly oblicej - myslim, ze vorvan je proti mne nic. Ani jsem nevedela, ze akne BOLI!! MAm ho vsude. Existuji sice kortizony, ktere nemaji tak silne vedlejsi ucinky (Budenosid), ale zase tak nepomahaji - jsou slabe. U tebe asi nynejsi davka prednisonu nepomaha - jedine co jde, je zvysit ji. Je to sice zahul, ale jde o to, aby strevo dalo pokoj. Preji hodne uspechu v lecbe a vydrz - az budes v remisi a zbyvis se kortizonu, vedlejsi ucinky snad zmizi. Ja v to doufam!!!
Ahoj uzivam uz od brezna prednison,jednou mi ho snizi,pak zase zvysi a porad dokola,pan Crohn zlobi a porad ho mam v aktivnim stavu,necitim se na nem dobre,natyka mi oblicej a vubec co se tyce dalsich vedlejsich ucinku nemusim urcite ani jmenovat,zajimalo by me zda mate nekdo zkusenosti,ze Vam Vas doktor nabidl misto prednisonu jiny lek,ktery treba zabral,pripada mi,ze mi vubec nepomaha.Dekuju.

Holubčáková
[/quote]

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů