Vývod

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
***
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Vývod

Příspěvekod *** » 22 říj 2006, 17:35

Ahoj všem! Chci se zeptat na jednu věc. Nejsem v tomto směru nijak zběhlá a naštěstí nepatřím mezi ty, kteří onemocněli touto nemocí.
Příbuzná jí ale onemocněla a bylo jí sděleno, že půjde na operaci kdy jí udělají vývod. Je to mladá holka, takže je z toho hodně neštťastná. Chci se zeptat, třeba tu bude někdo kdo mi celou situaci řádně objasní, zda bude mít vývod již trvalého charakteru, či je možné, že by byl jen dočasný. To ale asi těžko, že!? Zřejmě to bude navždy. Chci se také zeptat zda jsou nějaké dobré pomůcky v dnešní době, které by jí usnadnily život, když je to už takhle pro nemocného obrovská rána a přítěž. Moc děkuji všem za odpovědi.
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 23 říj 2006, 06:52

omlouvám se za špatně vložený příspěvek.
Trvání vývodu záleží na tom v jakém stavu je počáteční část střeva..konečník. Pokud je alespoň trochu v pořádku a nejsou tam nějaké závažné problémy tak vývod je jen dočasný (2-12 měsíců). V případě, že konečník je nepoužitelný, tak hrozí trvalý vývod, ale ani to nemusí být konečné řešení. Jsou pracoviště (Brno-Bohunice), kde u mladých pacientů, právě z důvodu aby neměli vývod na trvalo, dělají tzv. plastiku konečníku a pak vývod taky odstraní.
Co se týká pomůcek jsou už dneska na takové úrovni, že okolí ,pokud člověk sám nechce, nic nepozná. Mluvím z vlastní zkušenosti, mám po operaci celého tlustého střeva a vývod jsem měla 2 měsíce.
freddy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod freddy » 23 říj 2006, 22:52

Pokud bude konečník v pořádku a střevo na nic tak už doktoři nezachrání nic a budou muset udělat trvalý vývod. Nevím jak u jiných lidí ale u mě se rozhodovali až na sále,jestli trvalý nebo dočasný. Jsem po resekci tlustého střeva cca o 1/4, doktorům dalo velkou práci aby jsem neměl trvalý vývod, ale nakonec to dopadlo dobře měl jsem dočasný vývod jen jeden měsíc.
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 24 říj 2006, 06:49

S tímto tvrzením nemohu souhlasit, já měla postižené celé tlusté střevo, před operaci jsem na tom byla velice špatně , hrozilo mi prasknutí střeva. konečník taky nebyl nic moc, ale nebyly tam žádné polypy, jen hemeroidy, a tak mi laparoskopicky vzali celé tlusté střevo a vývod jsem měla 8 týdnů. Teď jsem v pohodě, bez bolestí, bez léků, bez krvácení a hlavně bez vývodu. Podle mě hodně záleží kam se na tu operaci dostaneš a jakého doktora vyfasuješ. Tam kde jsem byla já (Brno-Bohunice) se vývod nechává jen v případech rakoviny nebo u starších lidí, ale jinak se snaží za každou cenu vrátit člověka do normálního života bez vývodu(i za cenu několika hodinových operací kdy se dělá plastika konečníku)

šlampová
freddy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod freddy » 24 říj 2006, 08:38

Já jsem měl také postižené celé tlusté střevo, kousek mi vzali a zbytek operovali, tak jsem měl vývod na tenkém střevě. Také mi hrozilo prasknutí. Konečník jsem měl jakš takš v pořádku, nedělali mi s ním nic. Byl jsem operovaný v Ostravě-Porubě i tam dělají trvalý vývod převážně lidem z rakovinou nebo starším lidem a při hodně postiženém střevě.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 31 říj 2006, 18:25

Mám stejnou zkušenost jako Andrea. Jsem 14 dní doma po odstranění celého tl. střeva a s vývodem. Jestli bude vše OK a zhojené, měla bych mít vývod tak 12 týdnů a pak se zruší. Ale musím říct, že s vývodem se dá žít. Vím, že ho mám jen od 9. října, ale zatím mi to větší potíže nedělá. Já odlepuju, manžel pěkně poměřuje mikrometrem , vystřihuje dokonalý tvar dle stomie a sáček na mě nalepuje. Je to občas i zábava. Hrozně jsem se bála, že mě to totálně psychicky položí (takové věci si hodně beru), ale jsem naprosto v pohodě. Až se sama sobě divím, jak to zvládám. Vývod nevývod, hlavně že je člověku líp. A jsou daleko horší věci na světě.

Pomůckami pacienta vybaví stoma-sestra. U nás v Olomouci jsem dostala vždy všeho neomezené množství, pojišťovna prý nedává limity. Pytlíky nejsou viditelné (když teda není plný, ale i tak se dá vypustit), existuje řada firem, stačí si vybrat vhodné "příslušenství".

Katka

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů