Informace z konference

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Informace z konference

Příspěvekod michalB » 29 zář 2006, 21:56

diskusí o konferenci tu je už dost, ale sem by nebylo špatné psát to, co nás tam zaujalo. Vím, že pár lidí si tam poctivě zapisovalo a určitě to bude zajímat i další.
Já jsem bohužel nakonec nic moc nepsal, takže jen pár postřehů, které mě zaujaly.
Předně jsem nevěděl, že mimostřevní projevy crohna mohou předcházet až o několik let před samotným zjištěním crohna. Pak pro mě byla novinka také to, že lidé s MC mají vyšší tendenci ke zvýšené srážlivosti krve.
Hlavně jsem se tam už konečně dozvěděl, jak je to s imuranem a jeho vlivem na imunitu. Pokud jsem dobře rozuměl, tak sám o sobě imunitu nesnižuje. Ale u 8 procent pacientů, dojde k tomu, že má vliv na krvetvorbu, snížení bílých krvinek a to až znamená vyšší náchylnost k infekci.
Jinak nevim jestli je to dobrá nebo špatná zpráva, ale bylo tam řečeno, že transplantace tlustého střeva se nikdy nebudou provádět, protože je to zbytečný a nedůležitý orgán...

Třeba si ještě časem na něco vzpomenu :)
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 30 zář 2006, 16:16

Ahojda,
ještě bych navázal malou informací na předchozí příspěvek o transplantaci. Tlusté střevo člověk pro život nepotřebuju, tudíž se transplantace tohoto orgánu nebudou provádět. Co se ale plánuje je trans. tenkého střeva. Myslím, že už minulý rok o tom kolovalo několik informací v IKEMu, kde se vše ohledně trans. bude odehrávat. Na konferenci to i Dr. Drastich (IKEM) potvrdil. Tak snad svítají naděje pro zánětem unavené tenké střevo.... :)

Dejvid

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů