průběh po akutní fázi

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kosch
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

průběh po akutní fázi

Příspěvekod kosch » 29 čer 2006, 13:05

Zdravím, před pár dny mě pustili zhruba po týdnu z nemocnice po záchvatu Crohna (který přišel dva dny předtím než jsem měl jít k doktorovi, aby mi definitivně řekl co mi je..grrrrrr :x :x ) problémy nemám ted už v zásadě žádné, kromě toho, že mě pan C. vyžene několikrát denně na záchod, s poměrně malým množstvím řidké stolice... zajímalo by mě za jak dlouho se to tak může vrátit do normálu...(beru 4x2 Pentasu, 40mg Prednison, který mám pomalu snižovat..) dietu snad nějak držim, i když pořádně nevim co si můžu dovolit..

omlouvám se pokud to tu už někde je, četl jsem toto forum zatím spíš namátkově, není čas...
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 29 čer 2006, 13:12

Ahoj :-) návrat do normálu je stejně jako celý Crohn věc individuální. Úplný normál taky nemusí nikdy nastat... Co se týče diety, tak to je taky naprosto individuální záležitost, takže ti nezbyde, než si to vyzkoušet. Doporučuju pročíst si témata týkající se stravy, tam najdeš inspiraci. Pro všechny z nás ale asi platí: dobrá nálada půl zdraví!
kosch
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kosch » 29 čer 2006, 13:28

Díky za info... s tím tak nějak počítám, že to budu muset zkoušet co jde a co ne... akorát je ted problém, že když mě to honí několikrát za den, tak moc nepoznám jestli byla chyba v konkrétním jídle, nebo je to obecná vlastnost mého současného stavu...no jo no tak uvidím co bude dál...
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 23 črc 2006, 14:27

Nejlépe vynechat: smažená jídla, kořeněná, kyselá a nadýmavá-zelí, kapusta, luštěniny. Často dělá špatně i rafinovaný cukr ve veškerých sladkostech (lepší je používat hroznový) a živočišné tuky(máslo, sádlo). Ostatní je opravdu individuální, nutno vyzkoušet.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 24 črc 2006, 06:22

K tomu výčtu od Jitky bych přidala ještě ovoce..sice jeho teď všude hodně, ale já se mu radši vyhýbám, neboť je to pěkně nepříjemné neustále běhat na záchod kvůli jedné broskvičce..o jabkách a meruňkách ani nemluvim .. :) jinak moje dieta je taky spíš pokus omyl..ačkoli chodim k primáři, tak mi do teď nebyl schopen říct, co vlastně můžu a co nemůžu jíst :( takže sotva se nečim "napravim" v zápětí snim nšco, co mi ten stav zase pěkně rozhází. te´d momentálně zkoušim nějakou karbohydratovou dietu nebo jak se to jmenuje...jde o to, vynechat naproso všechny sacharidy
Janka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janka » 24 črc 2006, 13:17

Baru,
já jsem v nemocnici v brně konzultovala dietu před propuštěním z nemocnice s dietní sestrou. Hodně mně to pomohlo, protože aspon se netrápím a vím co ano a co určitě ne. To víš, že taky zkouším a z toho ne si přesouvám do kolonky v malém množství ano...
Všechno si loupu, jím bez slupek, bez semínek...ale za dobrý pocit a spokojené střívko to stojí...jsem asi zbabělec a moc neriskuji...ale bez sladkého bych nepřežila...vždyt to je jediná chutná potravina...jinak je všechno tak nějak plané...jo, ještě jsem našla úžasný bylinný pepř, který si zamiloval i můj "zdravý" přítel...:) pokud se chcete zeptat víc, klidně...jsem k dispozici...
kosch
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kosch » 25 črc 2006, 09:39

no tak jsem nakonec skončil ani ne po týdnu opět v nemocnici, ale ted už to vypadá zatím celkem nadějně...
ale zajímalo by mně jak řešíte rajčata, ty já miluju a celkem mi schází...napadlo mně akorát je oloupat a ještě vykrojit ten vnitřek se zrníčky, ale to tam toho moc nezbyde...nemáte někdo lepší nápad??
Janka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janka » 26 črc 2006, 13:32

Taky miluju rajcata. Kdyz si chci dát, tak se obrním trpělivostí a loupu, dlabu. Dřív jse si je spařovala, ale zjistila jsem, že je lepší oškrábat ho škrabkou na brambory...je to rychlejší:) Takže škrabku mám skoro vždycky při sobě:) A hlavně rychléééé, jinak tě přejde chuť :D ;)
kosch
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kosch » 01 srp 2006, 11:16

měl bych takový dotaz, doted jsem byl cca 3 týdny od posledního propuštění z nemocnice úplně v pořádku (na záchod pravidelně 1x denně atd.) ted najednou už druhý den lítám buh ví kolikrát, téměř po všem (aniž bych něco špatného snědl, nebo tak... jedině co mě napadá snad že toho ted mam docela dost a jsem poněkud přetažený..)... takže by mě zajímalo jestli máte nějaký více či méně osvědčený postup jak se zas vrátit do normálu..
Díky moc
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 02 srp 2006, 10:12

Ahoj koschi,
nejdůležitější je odpočinek. Začít pomalu, nepřepínat se, vynechat alkohol a opravdu si hlídat stravu. Já vím, je to těžké, ale uvidíš, že to zvládneš. Choď na procházky a relaxuj. Hlavně žádné přepínání, pokud sám neucítíš, že už jsi fit.
měl bych takový dotaz, doted jsem byl cca 3 týdny od posledního propuštění z nemocnice úplně v pořádku (na záchod pravidelně 1x denně atd.) ted najednou už druhý den lítám buh ví kolikrát, téměř po všem (aniž bych něco špatného snědl, nebo tak... jedině co mě napadá snad že toho ted mam docela dost a jsem poněkud přetažený..)... takže by mě zajímalo jestli máte nějaký více či méně osvědčený postup jak se zas vrátit do normálu..
Díky moc

Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 02 srp 2006, 11:09

Ahoj ahoj,
u kazdyho je to individualni, ale obecne -stres je snad nejhorsi. Muzes jist jak opatrne chces, ale pokud jsi pretazeny nebo ve stresu, zarucene ti dobre nebude. Tahle nemoc chce aby se clovek naucil rozumne jist a sam sebe trochu rozmazlovat - dost spat, nenechat se stresovat, vsechno pekne v klidu...cim driv na to prijdes, tim vic problemu si usetris ;) me to trvalo 5 let...

takze se opatruj, nestresuj a budes v poho ;) preju pevny zdravi!
měl bych takový dotaz, doted jsem byl cca 3 týdny od posledního propuštění z nemocnice úplně v pořádku (na záchod pravidelně 1x denně atd.) ted najednou už druhý den lítám buh ví kolikrát, téměř po všem (aniž bych něco špatného snědl, nebo tak... jedině co mě napadá snad že toho ted mam docela dost a jsem poněkud přetažený..)... takže by mě zajímalo jestli máte nějaký více či méně osvědčený postup jak se zas vrátit do normálu..
Díky moc

kosch
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kosch » 02 srp 2006, 15:23

Zdravim,
díky za informace..tak nějak jsem tušil, že vstávat ve 4 ráno nebude úplně OK :-P , nemluvě o tom, že v práci všechno hoří nic se nestíhá, polovina toho co musí bezpodmínečně fungovat nejde atd. atd.... no co ted mam týden volno tak snad se to nějak srovná..

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů