Příprava na koloskopii

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 08 srp 2006, 11:10

Mě čeká koloskopie příští úterý. Už je mi zle teď a mám nervama stažený celý břicho. Pro mě je taky asi nejhorší to vyprazdňování den před a taky je mi strašně zle, když mám prázdná střeva a nemůžu jíst, ale jen pít. Hrozně mě bolí žaludek a je mi na zvracení, omdlení, prostě hnus.

Pro jistotu jsem se ptala, zda mi mohou píchnout něco na oblbnutí a prý snad jo. Tak tomu věřím. Moje dvě známé z práce byly za poslední půlrok na koloskopii a nic jim nedali. Je sice pravda, že to jsou lidé, kteří o koloskopii nic neví, takže se nemohli zeptat na něco, co neznají a dr. jim to nenabídli. Obdivuju je. Já bych sebou cukala a možná bych nakonec ze stolu i slezla a utekla.
K.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 08 srp 2006, 19:19

Ve čtvrtek mám kolono a docela mě to nervuje.Už jsem to měl ale stejně,nikdy si nato nezvyknu no a kdo by si asi zvyknul.Každý jsme tady na tom stejně,jen jsem si chtěl trochu ulevit.Když můžete držte mi palce. :)

Jindra
ježiš no úplně tě chápu...já mám termín někdy na září..to se eště rozhodne a už teď sem z toho v knedli. nesnáším to, připadá mi to hrozně potupný..no je mi jasný, že těm doktorům je to putna, že to mají na denním pořádku, ale já z toho mám prostě trapnej pocit. tak se drž jak den před tím, tak při samotný kolo a hlavně si po ní naplánuj něco super truper...protože pak se můžeš soustředit a těšit se na to, co bude po ní a samotný vyšetření tak nějak vytěsníš...to aspoň dělám vždycky já.řikám si, jo jo, zítra touhle dobou už to budu mět z krku a pudu si koupit nový tričko..nebo tak nějak, no viš jak... tak ať to klapne jak nejlíp může!!!!

Díky moc za podporu.Máš pravdu těm doktorům to ani nepřipadne,prostě jen další kus na páse.Myslím na něco hezkýho taky,a teď budu myslet i nato že mám tady podporu.Fakt dík!

Jindra
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 08 srp 2006, 19:58

Mě čeká koloskopie příští úterý. Už je mi zle teď a mám nervama stažený celý břicho. Pro mě je taky asi nejhorší to vyprazdňování den před a taky je mi strašně zle, když mám prázdná střeva a nemůžu jíst, ale jen pít. Hrozně mě bolí žaludek a je mi na zvracení, omdlení, prostě hnus.

Pro jistotu jsem se ptala, zda mi mohou píchnout něco na oblbnutí a prý snad jo. Tak tomu věřím. Moje dvě známé z práce byly za poslední půlrok na koloskopii a nic jim nedali. Je sice pravda, že to jsou lidé, kteří o koloskopii nic neví, takže se nemohli zeptat na něco, co neznají a dr. jim to nenabídli. Obdivuju je. Já bych sebou cukala a možná bych nakonec ze stolu i slezla a utekla.
K.

Ahoj.Ta čtvrteční kolono bude moje druhá a při první sem si o injekci řekl,poradili mi to.Takže se neboj si o ní říct,nato máš právo.Poprvý mě dali slabou takže sem prakticky všechno cejtil,proto mám z toho takový nervy.Řeknu si ale o silnější.Přeju ti abys to měla co nejdřív za sebou.Drž se.

Jindra
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 11 srp 2006, 12:23

Kolono mám za sebou a šlo to líp než při tý první.Tady Keksička poradila Sprite,zkusil sem to a na Fortrans je to super.Ještě bych moh poradit truchu Coly a po tom včem už to skoro ani Fortrans není.Řekl sem si o silný oblbovák a bylo to docela k vydržení.Pro Katku:už sem ti psal,opravdu si řekni o injekci,dávaj dolzin,diazepam nebo podobný sklidňující anestetikum a proběhne ti to fajn.Jestli vyprazdňuješ Fortransem zřeď ho tím Spritem a Colou,je to dobrá kombinace,aspoň pro mě.Jinak ti přeju hodně štěstí.A ještě jednou dík Baruně za podporu.Držím palce všem!

Jindra
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 11 srp 2006, 12:32

Kolono mám za sebou a šlo to líp než při tý první.Tady Keksička poradila Sprite,zkusil sem to a na Fortrans je to super.Ještě bych moh poradit truchu Coly a po tom včem už to skoro ani Fortrans není.Řekl sem si o silný oblbovák a bylo to docela k vydržení.Pro Katku:už sem ti psal,opravdu si řekni o injekci,dávaj dolzin,diazepam nebo podobný sklidňující anestetikum a proběhne ti to fajn.Jestli vyprazdňuješ Fortransem zřeď ho tím Spritem a Colou,je to dobrá kombinace,aspoň pro mě.Jinak ti přeju hodně štěstí.A ještě jednou dík Baruně za podporu.Držím palce všem!

Jindra
ty se máááááš, že už to máš z krku a ke všemu ještě bez nálezu....já se toho začínám bát nechutným způsobem a to mě to čeká až za měsíc.bojim se, že po tom 3/4 ročním relapsu mi tam najdou nějakej binec a budu tam muset zůstat den na pozorování...ble ble...uteču :)
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 12 srp 2006, 20:17

Kolono mám za sebou a šlo to líp než při tý první.Tady Keksička poradila Sprite,zkusil sem to a na Fortrans je to super.Ještě bych moh poradit truchu Coly a po tom včem už to skoro ani Fortrans není.Řekl sem si o silný oblbovák a bylo to docela k vydržení.Pro Katku:už sem ti psal,opravdu si řekni o injekci,dávaj dolzin,diazepam nebo podobný sklidňující anestetikum a proběhne ti to fajn.Jestli vyprazdňuješ Fortransem zřeď ho tím Spritem a Colou,je to dobrá kombinace,aspoň pro mě.Jinak ti přeju hodně štěstí.A ještě jednou dík Baruně za podporu.Držím palce všem!

Jindra
ty se máááááš, že už to máš z krku a ke všemu ještě bez nálezu....já se toho začínám bát nechutným způsobem a to mě to čeká až za měsíc.bojim se, že po tom 3/4 ročním relapsu mi tam najdou nějakej binec a budu tam muset zůstat den na pozorování...ble ble...uteču :)

Ono se mi to lehce řekne ale neboj.Pravda je že máš strach před kolono,ale když už si v čekárně nějak to z tebe opadne a když dostaneš injekci tak ti je v podstatě všechno fuk.Já si řek o silnou takže sem se v pohodě díval na tu obrazovku jak to ve mě vypadá a hadici sem vnímal jen tak vzdáleně.Ale bez nálezu to taky tak docela nemám.Sou tam prý polypy ale nijak výrazný,vzal mi taky vzorky a po prozkoumání by mi snížil davky Imuranu.Takže buď v pohodě,jaks mi psala naplánuj si něco faj potom a věř že nebudeš mít nález.Držím ti moc palce.

Jindra
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 13 srp 2006, 23:08

Trochu mimo - ale čemu říkáte "nález"???
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 15 srp 2006, 20:56

Trochu mimo - ale čemu říkáte "nález"???

No,cistá střevní stěna je bez nálezu ale to vzhledem k MC je asi nepravděpodobný.Polypy sou menší nález,pro crohn ale fakt menší a nemělo by to nijat obtěžovat.Tak sem to myslel.Samek mi po kolono řek v tom smyslu že je spokojený,že objevil jen pár polypů ale jinak v pořádku.Tak třeba absces,to je faktický nález a to je pak malér.Je to ale jen můj názor,třeba někdo tady má jiný.

Jindra
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 16 srp 2006, 07:57

no právěže já se docela bojim i těch polypů, protože oni je dost často odstraňujoéu a pak tam člověk musí zůstat na pozorování....ale asi je to jak kterej, některej třeba nevadi...
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 16 srp 2006, 11:57

Šmarjá!!! Já mam polypů tolik, že kdyby mi je odstraňovaly, trvalo by to tak rok! Absces ani píštěl jsem teda za 8 letý vztah s "miláčkem" ještě neměla (teda 1 pochybnou píštěl asi jo, ale kdoví, co to bylo). Jenže oni mi před 2 týdnama po MR řekli, že mam asi UC... No nic, kdyžtak změnim přezdívku:-)
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 18 srp 2006, 08:20

1. Příprava na koloskopii
děkuji za náměty. Jablečný džus a Sprite jsou naprosto skvělé. Člověk by neřekl, že pije ten hnus. Také dva dny před vyšetřením jsem měla normální snídani, na oběd krupici a pak už jen holý kuřecí vývar. Den před vyšetřením mi na vyprázdnění stačilo 1,5 litru roztoku.

2. Vlastní vyšetření v Olomouci
Místo v 10 mě brali až 10:45, což pro mě nerváka byla hrůza. Připravovala mě sestra a já se jí ptala na možnosti injekce. Podotýkám, že před zákrokem podepisuji papír, na kterém je mj. napsané, že mám možnost požádat o injekci utišující bolest, ale je nutné po zákroku 2 hodiny zůstat na oddělení a 24 hodin neřídit. Sestra se dívá skepticky, prý se to už nedává, ale mám se zeptat lékaře, je to v jeho pravomoci. Koloskopii mi dělal primář, ne můj ošetřující lékař. Spustila jsem na něj žádost a připadala si jako ubožák. Dotalo se mi této odpovědi: A jako co byste chtěla (odpovídám, že něco proti bolesti, že nevím, co mi mohou nabídnout), jak si to jako představujete, jak jako od bolesti, co jako od bolesti, to už se dávno nedělá, to zvládnete, to není potřeba. Bráním se, že jsem se na to ptala svého dr. a ten mi slíbil, že něco můžu dostat. Špatně volené slovo slíbil. Primář: co vám jako slíbil? Já: něco na bolest. V tom došel můj dr. Primář na něj spustil, co mi to jako nasliboval. Můj dr. stál při mě a řekl nějaký název. Ve zprávě je napsané Dormicum. Primář tedy řekl: tak já vám to tedy dám, ale to jen proto, že vám to dr. slíbil a proto, že jsem seznámený s vaší situací (dva potraty). Takže jsem to dostala asi z milosti.

3. Závěr
Bolelo to i tak, ale když jsem vzduch vyfukovala, šlo to. Jen v jednom místě zúžení střeva to dost bolelo. Závěr. Před 2 lety jsem měla z 1,5 m střeva postižených 12cm. UC mám 6 let. Tentokrát celé střevo má jen 60 cm a celé je na odpis. Doporučeno odstranění tlustého střeva s dočasným vývodem. Teda co já letos krom dvou potratů ještě zažiju?

Katka
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 18 srp 2006, 08:30

1. Příprava na koloskopii
děkuji za náměty. Jablečný džus a Sprite jsou naprosto skvělé. Člověk by neřekl, že pije ten hnus. Také dva dny před vyšetřením jsem měla normální snídani, na oběd krupici a pak už jen holý kuřecí vývar. Den před vyšetřením mi na vyprázdnění stačilo 1,5 litru roztoku.

2. Vlastní vyšetření v Olomouci
Místo v 10 mě brali až 10:45, což pro mě nerváka byla hrůza. Připravovala mě sestra a já se jí ptala na možnosti injekce. Podotýkám, že před zákrokem podepisuji papír, na kterém je mj. napsané, že mám možnost požádat o injekci utišující bolest, ale je nutné po zákroku 2 hodiny zůstat na oddělení a 24 hodin neřídit. Sestra se dívá skepticky, prý se to už nedává, ale mám se zeptat lékaře, je to v jeho pravomoci. Koloskopii mi dělal primář, ne můj ošetřující lékař. Spustila jsem na něj žádost a připadala si jako ubožák. Dotalo se mi této odpovědi: A jako co byste chtěla (odpovídám, že něco proti bolesti, že nevím, co mi mohou nabídnout), jak si to jako představujete, jak jako od bolesti, co jako od bolesti, to už se dávno nedělá, to zvládnete, to není potřeba. Bráním se, že jsem se na to ptala svého dr. a ten mi slíbil, že něco můžu dostat. Špatně volené slovo slíbil. Primář: co vám jako slíbil? Já: něco na bolest. V tom došel můj dr. Primář na něj spustil, co mi to jako nasliboval. Můj dr. stál při mě a řekl nějaký název. Ve zprávě je napsané Dormicum. Primář tedy řekl: tak já vám to tedy dám, ale to jen proto, že vám to dr. slíbil a proto, že jsem seznámený s vaší situací (dva potraty). Takže jsem to dostala asi z milosti.

3. Závěr
Bolelo to i tak, ale když jsem vzduch vyfukovala, šlo to. Jen v jednom místě zúžení střeva to dost bolelo. Závěr. Před 2 lety jsem měla z 1,5 m střeva postižených 12cm. UC mám 6 let. Tentokrát celé střevo má jen 60 cm a celé je na odpis. Doporučeno odstranění tlustého střeva s dočasným vývodem. Teda co já letos krom dvou potratů ještě zažiju?

Katka



Kači, ty mě děsíš....mě samotný primář slíbil anelgosedaci při koloskopii...takže nechápu, proč dělalrtakovýfóry..no a tyky to, že mášcelý střevo v knedli a doporučuju odstranění a vývod..no jestli mě tohle taky v budoucnu čeká, tak se mu tam poskládádm do krychličky...sem slaboch a nesnáším pobyt v nemocnici..a ještě s vývodem k tomu..no uiž mám zase nervy na pochodu..30. du na kontrolu a rozhodne se o datu koloskopie..no teď se bojim zaseo dost víc... drž se!!
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 21 srp 2006, 11:58

Katko, to je dost hrozný, jak se k tobě chovali. Navíc ti kecali. Není pravda, že už se dneska injekce nedávají. Chodila jsem na Karlák do Prahy, teď jsem v Plzni. Doktor v Praze i doktorka v Plzni jsou odborní specializovaní na Crohna a oba se shodli na tom, že premedikace se provádí běžně a buď ji člověku rovnou nabídnou nebo ji bez problémů podají, pokud si o ní člověk řekne. Bohužel nevím, co jsem měla já (můžu zjistit), ale nepamatuju si z vyšetření vůbec nic, což mi přijde jako nejlepší.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 21 srp 2006, 13:01

1. Příprava na koloskopii
děkuji za náměty. Jablečný džus a Sprite jsou naprosto skvělé. Člověk by neřekl, že pije ten hnus. Také dva dny před vyšetřením jsem měla normální snídani, na oběd krupici a pak už jen holý kuřecí vývar. Den před vyšetřením mi na vyprázdnění stačilo 1,5 litru roztoku.

2. Vlastní vyšetření v Olomouci
Místo v 10 mě brali až 10:45, což pro mě nerváka byla hrůza. Připravovala mě sestra a já se jí ptala na možnosti injekce. Podotýkám, že před zákrokem podepisuji papír, na kterém je mj. napsané, že mám možnost požádat o injekci utišující bolest, ale je nutné po zákroku 2 hodiny zůstat na oddělení a 24 hodin neřídit. Sestra se dívá skepticky, prý se to už nedává, ale mám se zeptat lékaře, je to v jeho pravomoci. Koloskopii mi dělal primář, ne můj ošetřující lékař. Spustila jsem na něj žádost a připadala si jako ubožák. Dotalo se mi této odpovědi: A jako co byste chtěla (odpovídám, že něco proti bolesti, že nevím, co mi mohou nabídnout), jak si to jako představujete, jak jako od bolesti, co jako od bolesti, to už se dávno nedělá, to zvládnete, to není potřeba. Bráním se, že jsem se na to ptala svého dr. a ten mi slíbil, že něco můžu dostat. Špatně volené slovo slíbil. Primář: co vám jako slíbil? Já: něco na bolest. V tom došel můj dr. Primář na něj spustil, co mi to jako nasliboval. Můj dr. stál při mě a řekl nějaký název. Ve zprávě je napsané Dormicum. Primář tedy řekl: tak já vám to tedy dám, ale to jen proto, že vám to dr. slíbil a proto, že jsem seznámený s vaší situací (dva potraty). Takže jsem to dostala asi z milosti.

3. Závěr
Bolelo to i tak, ale když jsem vzduch vyfukovala, šlo to. Jen v jednom místě zúžení střeva to dost bolelo. Závěr. Před 2 lety jsem měla z 1,5 m střeva postižených 12cm. UC mám 6 let. Tentokrát celé střevo má jen 60 cm a celé je na odpis. Doporučeno odstranění tlustého střeva s dočasným vývodem. Teda co já letos krom dvou potratů ještě zažiju?

Katka



Ten primář lže a dobře to ví!Jak naznačila Petra injekce se dávají úplně běžně a máš na ni právo.Podle toho co píšeš je ten (ne)primář nějaký frajírek v bílým ohozu nebo řezník.Znal sem takového z mostecký nemocnice.Co teď musíš prožít je mi vážně líto.Tady ti určitě každý drží palce.Říká se,co tě nezabije to tě posílí.Neni to nic moc ale možná ti to trochu pomůže.

Jindra
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 21 srp 2006, 13:20

no právěže já se docela bojim i těch polypů, protože oni je dost často odstraňujoéu a pak tam člověk musí zůstat na pozorování....ale asi je to jak kterej, některej třeba nevadi...

Jo je to tak.Záleží na kterým místě tlustýho střeva polypy máš a kolik jich máš.Některý tam prostě nechávaj a ani neodstraňujou.Takže žádný strach.

Jindra

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů