Příprava na koloskopii

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Helinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helinka » 13 zář 2006, 17:56

Ted jsem vymazala tu puvodni zpravu. Patrilo to Jindrovi. :oops:
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 13 zář 2006, 21:07

Ted jsem vymazala tu puvodni zpravu. Patrilo to Jindrovi. :oops:

Vůbec nevadí.Přeju abys všechno zvládla pokud to jde bez větších nerváků :)

Jindra
bolístko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bolístko » 20 zář 2006, 16:17

konečně jsem objevila stánky kde se něco dozvím.Katko, tebe obdivuji, píšeš s takovým klidem
Já byla na kolonoskopii v pondělí.Před rokem bylo vše dobré.Problémy nemám.A v pondělí mi našly polyp 25cm a poslai na biopsii.Ve středu jdu pro výsledky.Mám hrozný strach.Má někdo zkušenosti jek probíhá odstranění několika centimetrů střeva?Mám ulcerozní kolitidu 3 roky.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 20 zář 2006, 19:29

Ted jsem vymazala tu puvodni zpravu. Patrilo to Jindrovi. :oops:

Vůbec nevadí.Přeju abys všechno zvládla pokud to jde bez větších nerváků :)

Jindra
..ještě sem chtěl dodat Helinko že můj Crohn je stejný svinstvo jako tvoje kolitida,každá nemoc je hnusota.Jde o to jak to zvládáš psychicky,jak se s tím vyrovnáš,no a samo jakýho máš doktora.Já mám na doktora velikou kliku.Měj se a hodně štěstí.

Jindra
Helinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helinka » 24 zář 2006, 19:19

Ahoj Jindro, ja poradneho doktora stale hledam. Ve stredu mam termin u noveho, tak jsem zvedava. Muj praktickej mi rekl, ze kdyz z toho nic kloudneho nevyleze, ze me posle hned na univerzitni kliniku. Crohn je asi horsi nez kolitida - toho ti nezavidim. Psychika je na tech nemocech fakt to nejhorsi. Mne je nekdy fajn a nekdy bych se nejradsi na vsechno vy....
Ale zivot jde dal - na neco se umrit musi. :D
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 25 zář 2006, 22:14

Ahoj Jindro, ja poradneho doktora stale hledam. Ve stredu mam termin u noveho, tak jsem zvedava. Muj praktickej mi rekl, ze kdyz z toho nic kloudneho nevyleze, ze me posle hned na univerzitni kliniku. Crohn je asi horsi nez kolitida - toho ti nezavidim. Psychika je na tech nemocech fakt to nejhorsi. Mne je nekdy fajn a nekdy bych se nejradsi na vsechno vy....
Ale zivot jde dal - na neco se umrit musi. :D

Ahoj Helinko,tady na severu Čech v mostecký oblasti máme dr.Samka(už tady byl několikrát zmiňován)a ten se přímo specializuje na MC,je sice internista ale crohn začal tady léčit a hlavně určovat diagnózu už v roce 1986 takže zkušeností má spoustu.Jezdí přednášet i do zahraničí. Takže mám MC to je smůla ale skvělýho odborníka na tuhle nemoc a to je zas štěstí.Ty pocity co máš mám taky a myslím že je má každý.Někdy v pohodě a jindy se radši ani nevidět.Na tu středu ti moc držím palce. :)

Jindra
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 29 zář 2006, 20:07

Všechny zdravím, pomalu se chystám na tu slavnou premieru enteroklýzy. V koutku duše jsem doufala, že mě od ní osvobodí ,,očekávané" těhotenství, ale nic, takže ve čtvrtek jdu na to. Určitě dám vědět, jestli žiju. Aby toho nebylo málo, udělají mi stejný den i rektoskopii. Tudíž dvě premiery najednou. V každém případě všem díky za vaše informace. Přidám oficiální návod k přípravdě před kolono apod.:
Dva dny před výkonem jen lehká jídla.Den před výkonem jen tekutou dietu(bujon, tekutiny). V 17 hod vypít první dávku (45 ml) fosfátového roztoku, zředit až do množství 90ml vodou, pak 2 hod. pauza a poté vypít během večera až 2 litry tekutin (minerálka, čaj). Během večera následuje vyprazdňování :o). Ráno v den vyšetření kolem 5-6 hodiny vypít druhou dávku fosfátového roztoku (opět zředit viz výše) a dostavit se k vyšetření.(O tom ředění jsme si už říkali, taky tentokrát zkusím Sprite)
Jo ještě , dosti mě překvapilo, že když jsem se objednávala na enteroklýzu v březnu(pak jsem nešla), měla jsem jen přijít nalačno. Teď se musím vyprázdnit. I když na rekto mě nejdřív chtěli bez přípravy(aby nebylo nic zkresleno fosfáty, takže tím to nebude). Jak to funguje u vás?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů