Poradte dobreho lekare

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
OBR
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Poradte dobreho lekare

Příspěvekod OBR » 09 pro 2005, 10:39

Ahoj, jsem mlady a touhle chorobou(Crohn) strasne trpim, v nemocnici mi davaji na bolest jen Algifen, a kaslou na me. Vetsina lekaru ani nevi jak spravne cist vysledky krve a musi nekam volat. Poradte mi nekoho kdo mi od bolesti pomuze, v Hradci nebo v Praze to je jedno...
aEstella
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod aEstella » 09 pro 2005, 15:09

Ahoj, má kamarádka trpí také Crohnovou chorobou a chtěla jsem jí sehnat nějakého odborníka....ale jak koukám, tak tobě nikdo neodepsal.... Nebo jsi už něco zjistil? Díky
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 09 pro 2005, 17:01

Já používám Tramal (alkalický opiát). Budto si to chce někde sehnat a nebo si pořiď doktora do rodiny. Musím Ti ale říct jedno- od diagnostikování Crohna(asi rok) jsem měl bolesti jak blázen a to do doby, než jsem byl přeléčen kortikosteroidy. I když mnoho lidí řve, jak je to hrozná léčba, tak já neměl mimo pár pupínků akné žádné potíže a to zlepšení je k nezaplacení!! Chce to asi v Tvém případě změnit doktora. Kdyby jsi chtěl co se té bolesti týká nějakou "pomoc", napiš mi na mail.Richii
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 10 pro 2005, 12:27

Ahoj vsem, ja jsemz Brna, takze v tomto neporadim, ale mrknete na rubriku Odkud kdo je, pripadne srazy, a nebojte se nekomu naspat osobne. Fakt budte drzi a cpete se tam kde vam pomuzou, resit bolesti algifenem je debilovina/sorry, ale neumim to rict jinak. Musi se resit PRICINA a ne nasledek. Jo, v Praze jsou skvele ohlasy na doc Lukase na Karlaku, doptej se tady (nekdo tady kdysi posilal i jeho cislo, sjed si to pres vyhledavani, ono ti to neco vyplivne) nebo to hod do Seznamu, treba Gastrenterologie Lukas Karlovo namesti a ses doma.
Drzim palce a nekoho dobryho si najdete!!!
Klara
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 11 pro 2005, 07:31

Ahoj vsem, ja jsemz Brna, takze v tomto neporadim, ale mrknete na rubriku Odkud kdo je, pripadne srazy, a nebojte se nekomu naspat osobne. Fakt budte drzi a cpete se tam kde vam pomuzou, resit bolesti algifenem je debilovina/sorry, ale neumim to rict jinak. Musi se resit PRICINA a ne nasledek. Jo, v Praze jsou skvele ohlasy na doc Lukase na Karlaku, doptej se tady (nekdo tady kdysi posilal i jeho cislo, sjed si to pres vyhledavani, ono ti to neco vyplivne) nebo to hod do Seznamu, treba Gastrenterologie Lukas Karlovo namesti a ses doma.
Drzim palce a nekoho dobryho si najdete!!!
Klara
Docela dost se pleteš- co se týká těch bolestí (většinou křeče v končetinách, bolesti břicha) je to následek právě našeho zde společného imunoalteračního onemocnění. Přícinu zde řeší každý z nás ať už medikamenty nebo v tom horším případě operativně. Ale ty bolesti jsou právě následek ať už onemocnění samotného nebo mnohdy i léčby, např. Prednison způsobuje retenci vody v těle, zvyšuje se tím obsah kyseliny močové v krvi a pak přichází např. bolesti kloubů (něco na způsob dny). Jelikož ale prednison je často životně důležité užívat, je nutné třeba zrovna ty bolesti řešit něčím dalším. Souhlasím s Tebou v tom, že Algifen je na to fakt málo. Stejně tak, že i internisté, kteří nás lečí, berou tyto věci dost často na lehkou váhu. Jak jsem už psal- buďto změna lékaře, nebo sehnání si léků na vlastní pěst (příkladně ten Tramal-btw. pokud se užívá rozumně, pomáhá hodně a Crohna nezhoršuje, horší je, že ho doktoři nechtějí psát) či jako poslední možnost zkusit navštívit ambulanci bolesti. Nenech to ale jen tak být, vím co to znamená když člověka něco bolí a věř, že to nebolí jen Tebe, ale i lidi kolem. Sám vím, že než jsem to začal řešit, tak jsem díky tomu docela nestíhal v práci, byl jsem náladovej, protivnej, nebylo se mnou k vydržení. Teď ale musím zaklepat na dřevo- už je to v poho. Uvidíme na jak dlouho...
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 12 pro 2005, 13:23

No zas tak moc se nepletu, mam na mysli ze kompenzace vzplanuti Crohna mam za nasledek i utlumeni bolesti...A ze je dobry toho crohna trochu potlacit...jestli lekama nebo bylinkama, o tom spolu vedeme diskus jinde:-) Takze kdyz to shrnu: napred je treba zacit tvrde makat na zlepseni Crohna, a pokud i pak budou bolesti, prijdou na radu dalsi analgetika. Tebou doporucovany Tramal je opravdu ucinny, ale ja bych to brala jako jednorazovku. dlouhodoby podavani techto svinstev muze by pekne nebezpecny.
OBR
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod OBR » 12 pro 2005, 14:27

Tak uz zase lezim v nemocnici, mel jsem velike bolesti davaji mi Pentasu, NIC VIC, to snad neni mozne, zadne zlepseni ani po trech dnech. Oni si mysli ze Pentasa asi zmuze vsechno.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 12 pro 2005, 14:55

No zas tak moc se nepletu, mam na mysli ze kompenzace vzplanuti Crohna mam za nasledek i utlumeni bolesti...A ze je dobry toho crohna trochu potlacit...jestli lekama nebo bylinkama, o tom spolu vedeme diskus jinde:-) Takze kdyz to shrnu: napred je treba zacit tvrde makat na zlepseni Crohna, a pokud i pak budou bolesti, prijdou na radu dalsi analgetika. Tebou doporucovany Tramal je opravdu ucinny, ale ja bych to brala jako jednorazovku. dlouhodoby podavani techto svinstev muze by pekne nebezpecny.

Aha...A bylinky zaženou Crohna a přemůžou bolest? Kdyby jsi aspoň něco věděla o paliativní péči a opiátech, že? A co studuješ, že se pohybuješ v univerzitním prostředí jak píšeš jinde? Že tomu tak moc rozumíš... Tipnul bych to tak na hnojárnu...
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 14 pro 2005, 18:46

Ahoj všichni. Já myslim, že když má človek bolesti, většinou to řesi lékama proti bolesti, ale Ríšo, souhlasim s Klarkou, že když uklidní Crohna, zmírní se i bolesti, aspoň teda břicha, Já se přiznám, nic nestujuju, píšu jen na základě vlastních zkušeností, břicho mě dřív bolívalo, ale teď beru prednison a je mně fajn.
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 15 pro 2005, 01:22

to OBR:
ahojky, můžeš mi říct, ve které nemocnici ležíš? Jaká vyšetření Ti dělali? Bereš nějaké léky na Crohna pravidelně? Nezlob se, ale tohle mi fakt přijde divný, dávat Pentasu když skončíš s bolestma břicha od Crohna v nemocnici. Mě v první řadě nasadí kortikoidy, ty to zklidní, pak je to na přechodnou dobu zvýšení dávek určitých léků.
OBR
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod OBR » 15 pro 2005, 20:22

to OBR:
ahojky, můžeš mi říct, ve které nemocnici ležíš? Jaká vyšetření Ti dělali? Bereš nějaké léky na Crohna pravidelně? Nezlob se, ale tohle mi fakt přijde divný, dávat Pentasu když skončíš s bolestma břicha od Crohna v nemocnici. Mě v první řadě nasadí kortikoidy, ty to zklidní, pak je to na přechodnou dobu zvýšení dávek určitých léků.

No prave, ja mel enteroklyzu a ta zjistila ze mam napaden terminal ileum (kus streva pred spojenim tenkeho a tlusteho), pak me pustili domu s Pentasou 3x2, ja mel ale stale bolesti, a ty se stupnovali nekolik mesicu, az jsem prisel zase do nemocnice kde mi rekli ze mam horsi pasaz a zanet je aktivni, pasaz se casem zlepsila, tak mi davali antibiotika a Pentasu, nic jineho. A tak to je dodnes. Pentasa ONLY, zadne kortikoidy, zadne jine leky, a ja zase trpim.
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 16 pro 2005, 12:19

Ojoj, Richi, ty sis to vsechno vzal vzal nejak osobne:-) to me mrzi, nechtel jsem se nikoho dotknout:-)
jen pro tve info PhD. na biologii na Masarycce v Brne...ale to neni podstatny, muzu byt debil na hnojarne i tady na MU i za pultem, to je fuk...ty ses proste nastval;-)
No zas tak moc se nepletu, mam na mysli ze kompenzace vzplanuti Crohna mam za nasledek i utlumeni bolesti...A ze je dobry toho crohna trochu potlacit...jestli lekama nebo bylinkama, o tom spolu vedeme diskus jinde:-) Takze kdyz to shrnu: napred je treba zacit tvrde makat na zlepseni Crohna, a pokud i pak budou bolesti, prijdou na radu dalsi analgetika. Tebou doporucovany Tramal je opravdu ucinny, ale ja bych to brala jako jednorazovku. dlouhodoby podavani techto svinstev muze by pekne nebezpecny.

Aha...A bylinky zaženou Crohna a přemůžou bolest? Kdyby jsi aspoň něco věděla o paliativní péči a opiátech, že? A co studuješ, že se pohybuješ v univerzitním prostředí jak píšeš jinde? Že tomu tak moc rozumíš... Tipnul bych to tak na hnojárnu...

OBR
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod OBR » 16 pro 2005, 14:23

Ojoj, Richi, ty sis to vsechno vzal vzal nejak osobne:-) to me mrzi, nechtel jsem se nikoho dotknout:-)
jen pro tve info PhD. na biologii na Masarycce v Brne...ale to neni podstatny, muzu byt debil na hnojarne i tady na MU i za pultem, to je fuk...ty ses proste nastval;-)
No zas tak moc se nepletu, mam na mysli ze kompenzace vzplanuti Crohna mam za nasledek i utlumeni bolesti...A ze je dobry toho crohna trochu potlacit...jestli lekama nebo bylinkama, o tom spolu vedeme diskus jinde:-) Takze kdyz to shrnu: napred je treba zacit tvrde makat na zlepseni Crohna, a pokud i pak budou bolesti, prijdou na radu dalsi analgetika. Tebou doporucovany Tramal je opravdu ucinny, ale ja bych to brala jako jednorazovku. dlouhodoby podavani techto svinstev muze by pekne nebezpecny.

Aha...A bylinky zaženou Crohna a přemůžou bolest? Kdyby jsi aspoň něco věděla o paliativní péči a opiátech, že? A co studuješ, že se pohybuješ v univerzitním prostředí jak píšeš jinde? Že tomu tak moc rozumíš... Tipnul bych to tak na hnojárnu...

drzte se prosim tematu, a zadny OFFTOPIC prosim.
Vasek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vasek » 02 bře 2006, 09:14

Muzete sem teda nekdo napsat nejakyho dobryho lekare v Praze, nebo je to jenom doc. Lukas? Ja ted chodim do IKEMu, kde mi to nevyhovuje a chystam se zmenit lekare.
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 02 bře 2006, 18:42

TO OBR: To je fakt neskutečný co s tebou dělají - nebo spíš nedělají!! Zeptej se jich na Entocort (je to kortikoid, účinkuje jen v terminálním ileu). Já ho zrovna beru a je vidět zlepšení. Co se doktorů týče, tak já chodím na gastro do Vojenské nemocnice ve Střešovicích (paní doktorka Lomská) a nemůžu si je vynachválit. Držím palečky ať jsi brzy fit. Ivča

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů