Salofalk - jak ho brát?

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dorka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Salofalk - jak ho brát?

Příspěvekod Dorka » 09 srp 2005, 14:48

Beru Salofalk 500, třikrát denně. V příbalovém letáku se píše, že se má brát 1 hodinu před jídlem .
Ptala jsem se doktora, ptala jsem se magister v pěti různých lékárnách, ale zatím mi nikdo nebyl schopen odpovědět, PROČ hodinu před jídlem.

Napadají mě dva možné důvody:
1) lék má připravit střevo na příjem potravy
2) lék lépe působí v prázdném střevě.

Pokud je to 1), jaký je rozsah doby před jídlem, kdy lze lék vzít (např. 0,5 - 1,5 hod)? V běžném životě totiž není reálné odhadnout přesně, v kolik hodin budu jíst, případně je těžké v dané době prášek spolknout.

Pokud je to 2), měl by se prášek brát nejspíše na lačno, což k podmínce hodinu před jídlem přidává ještě podmínku dvě hodiny po jídle. Takže si dám třeba svačinu, potom dvě hodiny počkám, vezmu si prášek, počkám další hodinu a můžu si dát večeři.

Doktor mi řekl, že je to jedno, hlavně, ať "to do sebe třikrát denně dostanu". Mně to ale jedno není, když už do sebe cpu spoustu chemie, tak ať to aspoň tělo může využít co nejlépe, no ne? :?: Nevíte o tom někdo trochu víc?
nopl
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod nopl » 12 srp 2005, 14:24

Ja som ho beriem uz asi 2 mesiac 4g denne, a vecer cipok a nemam s tym problemy. A vecer este cipky.
Bral som aj Klyzma, a tam bolo pisane ze to najlepsie posobi v prazdnom creve. Tzn podla mna by to malo lioecit crevo, a nie pripravovat....
Teraz mi konecne znizuju davku na 3g denne..
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 17 srp 2005, 14:01

Beru Salofalk 500 už třetí rok, 3x denně 2 tablety. Ze začátku jsem ho užívala vždycky nalačno (hoďku, dvě po jídle) a hoďku před jídlem. Dost mě po tom bolel žaludek. Teď ho užívám jak mi přijde pod ruku, občas i mezi jídlem a všechno je OK.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 18 srp 2005, 15:02

Beru Salofalk 500, třikrát denně. V příbalovém letáku se píše, že se má brát 1 hodinu před jídlem .
Ptala jsem se doktora, ptala jsem se magister v pěti různých lékárnách, ale zatím mi nikdo nebyl schopen odpovědět, PROČ hodinu před jídlem.

Napadají mě dva možné důvody:
1) lék má připravit střevo na příjem potravy
2) lék lépe působí v prázdném střevě.

Pokud je to 1), jaký je rozsah doby před jídlem, kdy lze lék vzít (např. 0,5 - 1,5 hod)? V běžném životě totiž není reálné odhadnout přesně, v kolik hodin budu jíst, případně je těžké v dané době prášek spolknout.

Pokud je to 2), měl by se prášek brát nejspíše na lačno, což k podmínce hodinu před jídlem přidává ještě podmínku dvě hodiny po jídle. Takže si dám třeba svačinu, potom dvě hodiny počkám, vezmu si prášek, počkám další hodinu a můžu si dát večeři.

Doktor mi řekl, že je to jedno, hlavně, ať "to do sebe třikrát denně dostanu". Mně to ale jedno není, když už do sebe cpu spoustu chemie, tak ať to aspoň tělo může využít co nejlépe, no ne? :?: Nevíte o tom někdo trochu víc?

Jindra
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 18 srp 2005, 15:08

Ono je v podstatě jedno kdy ho bereš hlavně že ho dostaneš do sebe,mám s tím svoje zkušenosti.Těď sem na Pentáse,protože mám pokročilý Crohn a sem po několika operacích.

Jindra
Dorka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dorka » 07 zář 2005, 14:29

Díky za vaše názory a zkušenosti. Já jsem se mezitím také dál vyptávala a vypadá to, že opravdu jde o užívání léku na lačno, tj. hodinu před jídlem a dvě hodiny po jídle, lék se lépe vstřebává v prázdném střevě. Žaludek mi to naštěstí nedráždí, tak se snažím to dodržovat.
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 26 zář 2005, 09:30

ja beru salofalk 500 4x denne ale dorko ja myslim ze to je spíše ta 2) . a nebo obojí.ja nevim ale neni v tom pribalovem lataku i dve hodiny po jidle. ja myslim ze jo. :?:
Lubos
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lubos » 09 črc 2010, 22:05

též užívám salofalk 500 3x denně 2 tablety jak psala Leptospiroza, bral jsem to cca tu hodinku před jídlem, ale bývalo mi strašně špatně od žaludku, ptal jsem se na to doktorky, že v příbalovém letáku je naspána hodina před jídlem a na to mi odpověděla, že se na ten leták mám vyprdnout a brát léky s jídlem, nebo po jídle, prostě tak aby mi nebylo zle,že na funkci léku by to nemělo mít žádný vlivl...takže včil prášky beru s jídlem, po jídle nebo těsně před jídlem a je mi fajn

btw taky musíte jíst hodně pravidelně?? já napříkald musím mezi hlavními jídly, sníst alespoň něco (rohlík, jogurt atp.) jinak mi je zle od žaludku
voki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod voki » 10 črc 2010, 08:52

Mám to taky tak, po 2 hodinách se mi místo pocitu hladu začne rovnou dělat zle, bolí mě žaludek, musím se najíst. Salofalk taky ráno beru jen chvíli před jídlem, těžko kvůli tomu budu vstávat do práce o hodinu dřív, odpoledne se snažím dodržovat tak 0,5-1 hodinu před jídlem.
Lubos
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lubos » 10 črc 2010, 23:14

Mám to taky tak, po 2 hodinách se mi místo pocitu hladu začne rovnou dělat zle, bolí mě žaludek, musím se najíst. Salofalk taky ráno beru jen chvíli před jídlem, těžko kvůli tomu budu vstávat do práce o hodinu dřív, odpoledne se snažím dodržovat tak 0,5-1 hodinu před jídlem.

přesně tak, zničeho nic mě začne bolet žaludek a to už vím, že musím do sebe něco vpravit....a když to ignoruji, nebo mě to přejde při nějaké činnosti, tak je jooo zle, pak se přemáhat přez bolest břicha něco sníst
Libuše V
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Libuše V » 05 srp 2010, 19:06

Mám to taky tak, po 2 hodinách se mi místo pocitu hladu začne rovnou dělat zle, bolí mě žaludek, musím se najíst. Salofalk taky ráno beru jen chvíli před jídlem, těžko kvůli tomu budu vstávat do práce o hodinu dřív, odpoledne se snažím dodržovat tak 0,5-1 hodinu před jídlem.

přesně tak, zničeho nic mě začne bolet žaludek a to už vím, že musím do sebe něco vpravit....a když to ignoruji, nebo mě to přejde při nějaké činnosti, tak je jooo zle, pak se přemáhat přez bolest břicha něco sníst

Libuše V
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Libuše V » 05 srp 2010, 19:10

Také beru Salofalk 3x denně a hodinu před jídlem se snažím dodržovat a zároveň hodinu až dvě po jídle-ale někdy také nestíhám a alespoň ho užiju. Je fakt že po něm mám po chvilce hlad, ale bolesti nebo tak ani ne.Občas trochu nevolno jako z hladu...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti