fotící tableta

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

fotící tableta

Příspěvekod Leptospiroza » 24 kvě 2005, 17:46

Podstoupil jste někdo vyšetření, při němž spolknete tabletu, která průběžně fotí celé střevo?Nebo jste o tom aspoň slyšeli?
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena » 25 kvě 2005, 09:25

Ahoj, vyšetření pomocí kapsle neboli kapsuloskopie, četla jsem o tomto vyšetření v časopise 21.století na jejich stránkách je tohle:
Kapsle, která putuje zažívacím traktem
zdroj AKADEMON (18. 04. 2003)

Významný pokrok ve vyšetření střev představuje kapsle M2A se zabudovanou miniaturní videokamerou. Vzhledem k tomu, že není větší než velké lékové tablety, lze ji prostě spolknout.

Při průchodu trávicím traktem pak kamera snímá své okolí a předává signál do malého přijímače, jež má vyšetřovaný připnut k pasu. Lékař pak na základě těchto údajů vlastně provede vyšetření celého trávicího ústrojí, což dosavadní endoskopické techniky neumožňovaly. Americká Food and Drug Administration ji certiřkovala v srpnu 2001. Tvůrce kapsle, společnost Given Imaging, oznámila, že šest hlavních amerických zdravotních pojišťoven zařadilo vyšetření pomocí kapsle M2A do hrazené péče. Tato skutečnost je velmi důležitá pro rozšíření takového vyšetření, jež je nyní dostupné sedmdesáti milionům lidí.

V tom časopise je podrobněji ještě to dohledám. :)
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena » 27 kvě 2005, 12:50

Ahoj, tak tady je ještě pár informací.
V ČR je několik pracovišť, např. FN v Brně a nemocnice v pražském Motole, vybaveno zařízením pro bezdrátovou kolonoskopii.
I když jde o drahé vyšetření, je poskytováno v rámci bezplatné lékařské péče.
Vyš. nelze provést v případě, že pacient trpí zúžením střev, píštělí a u pac. s polykacími obtížemi. U pac. s zúžením střev, může kapsle způsobit střevní neprůchodnost , která by vyžadovala chirurgický zákrok.Stejně tak je toto vyš. vyoučeno u pac. s kardiostimulátorem nebo jinými implantovanými elektrostimulačními přístroji.
Den před vyšetřením by měl být pacient po obědě převeden na tekutou stravu a od 22.hod. by již neměl jíst ani pít, pouze s vyjímkou zapití léků. Před provedením vyšetření nesmí pacient 24. hod. kouřit. Po spolknutí kapsle by pacient neměl po dobu dvou hodin jíst ani pít. Po uplynutí této doby se smí pacient napít vody a po čtyřech hodinách může sníst i lehké jídlo. Od spolknutí kapsle až po její vyloučení by se pacient neměl zdržovat v blízkosti zdroje silného elektromagnetického pole. Sonda, která je určena pro jednorázové použití, je z těla vyloučena, zároveň se stolicí.

Zdroj:21. století č.9/září 2004
Mějte se krásně. :)
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 27 kvě 2005, 14:34

No to zní fakt zajímavě, určitě je to stokrát lepší než celá kolonoskopie, ale celkem mě děsí to riziko s tím chirurgickým zákrokem, to by za to teda nestálo, chodím za doc. Zbořilem do FN Brno, tak až tam přiště půjdu, tak ho vyzpovídám :) Jestli je to ale vážně všechno tak jednoduchý, tak doufám že místo kolonoskopie, která mě čeká zase v zaří, bude už jen kamera, to by bylo fakt skvělý, to je pro mě zpráva roku :)
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 29 kvě 2005, 23:55

to HELENA : díky moc za informace, chystám se na to vyšetření do Vojenské nemocnice v Praze, tak jsem zvědavá. Ty rizika má i kolonoskopie, může dojít k perforaci střeva apod. Až budu mít po akci, napíšu podrobnou referenci :o)
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena » 31 kvě 2005, 14:29

Ahoj Leptospirózo!
Jsem ráda, že Ti ty informace k něčemu byly. Pokud jsi zvládla kolonoskopii pak tohle je procházka růžovým sadem.

P.S. Proč se jmenuješ Leptospiróza. Tohle onemocnění přenosné ze zvířat mi není moc sympatické. Doufám, že s ním nemáš osobní zkušenost. Ahoj a držím palce. :)
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 31 kvě 2005, 20:01

to HELENA:

Kolono. jsem přežila, jednou (bez sedace a jiného oblbováku), ale řeknu ti, že už bych na ni nikdy nešla.

S leptospirozou jsem se naštěstí ještě nesetkala (taky nemusím mít všechno :o), snad jen v očkovací vakcíně pro psa. Ale je to příznačný název naší chovatelské stanice potkanů :o) (http://www.leptospiroza.kvalitne.cz)
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 06 čer 2005, 18:48

O filmovací kapsli jsem již četla před časem a tak jsem se zeptala lékaře, zda bych to mohla absolvovat místo kolonoskopie... :Prý je to vhodné pro vyšetření tenkého střeva a ne tlustého, v němž mám problém já a ještě že to vždy není jasné, pokud se kapsle otočí zrovna jiným směrem........při kolonoskopii se na problémovém místě mohou zdržet déle a lépe vyšetřit a zrovna vzít vzorek....
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 07 čer 2005, 23:52

to Jitka:

ano, takhle reaguje většina doktorů, jelikož je pro ně kolonoskopie výhodnější - nízké náklady, rychlost, body.. pilulka je pro ně velmi nákladná, zdlouhavá, náročnější ...

Přesto si myslím, že kolonoskopie skýtá více zdravotních komplikací a rizik.
Marcela Cerna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Marcela Cerna » 08 čer 2005, 09:37

Nepodstoupila jsem toto vyšetření, ale slyšela jsem o něm.

Marcela Černá
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 08 čer 2005, 10:12

Ahoj,
já o kapsulologii také tenkrát četla v 21. století, tak jsem se hned ptala svého lékaře, Dr. Kianičky ve FN U sv. Anny Brno. Kolonoskopii podstupuju pravidelně cca 3 - 4x do roka, už jsem jich měla nesčetně, min. 20. Už mi to ani nepřijde, ale pokud bych se tomu mohla občas vyhnout, tak bych byla ráda (dělají mi totiž většinou terapeutické kolono, kdy mi tam vždycky něco koagulují apod., takže by mi v tom kapsle stejně nepomohla). Doktor mi říkal, že to hradí pojišťovna a že se to celkem běžně už dělá, ale nevýhoda je ta, že to focení probíhá v určitých intervalech a nezabere to celou stěnu střeva, když to fotí, takže se může stát, že se něco "přehlídne". Prostě kolono je kolono. A myslím, že se to dá úplně v pohodě přežít i bez injekcí a jiných oblbováků, pokud to lékař umí. Já měla kdysi jednu špatnou zjušenost, dokonce jsem u toho omdlela. Tak jsem změnila nemocnici a nemůžu si v nejmenším stěžovat. Na gastro U sv. Anny jsou prostě skvělí! Perfektní přístup, vše vám vysvětlí, líbí se mi, že i při vyšetření mi říkají, co přesně budou dělat a doktor mi to ukazuje i na obrazovce. Spolupráce je asi hodně důležitá. Takže se kolonoskopie nebojte, jsou horší věci na světě! Jen ta příprava na vyšetření by mohla být příjemnější :-))
Ivča
Podstoupil jste někdo vyšetření, při němž spolknete tabletu, která průběžně fotí celé střevo?Nebo jste o tom aspoň slyšeli?
zoufalá manželka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zoufalá manželka » 14 lis 2006, 10:40

Ahoj,
já o kapsulologii také tenkrát četla v 21. století, tak jsem se hned ptala svého lékaře, Dr. Kianičky ve FN U sv. Anny Brno. Kolonoskopii podstupuju pravidelně cca 3 - 4x do roka, už jsem jich měla nesčetně, min. 20. Už mi to ani nepřijde, ale pokud bych se tomu mohla občas vyhnout, tak bych byla ráda (dělají mi totiž většinou terapeutické kolono, kdy mi tam vždycky něco koagulují apod., takže by mi v tom kapsle stejně nepomohla). Doktor mi říkal, že to hradí pojišťovna a že se to celkem běžně už dělá, ale nevýhoda je ta, že to focení probíhá v určitých intervalech a nezabere to celou stěnu střeva, když to fotí, takže se může stát, že se něco "přehlídne". Prostě kolono je kolono. A myslím, že se to dá úplně v pohodě přežít i bez injekcí a jiných oblbováků, pokud to lékař umí. Já měla kdysi jednu špatnou zjušenost, dokonce jsem u toho omdlela. Tak jsem změnila nemocnici a nemůžu si v nejmenším stěžovat. Na gastro U sv. Anny jsou prostě skvělí! Perfektní přístup, vše vám vysvětlí, líbí se mi, že i při vyšetření mi říkají, co přesně budou dělat a doktor mi to ukazuje i na obrazovce. Spolupráce je asi hodně důležitá. Takže se kolonoskopie nebojte, jsou horší věci na světě! Jen ta příprava na vyšetření by mohla být příjemnější :-))
Ivča
Podstoupil jste někdo vyšetření, při němž spolknete tabletu, která průběžně fotí celé střevo?Nebo jste o tom aspoň slyšeli?
manžel běhal před 14 dny s foťákem ve střevě. používá se opravdu jen k diagnostikování tenkýho střeva. měl od rána na břiše takovej pás s blikající "vysílačkou". Když šel do banky, koukali na něj fakt divně. večer vysílačku odevzdal a bylo to. nic to opravdu není.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 14 lis 2006, 12:53

Kapsle znám ale bohužel jen z televize kde to předváděla nějaká americká společnost.Zatím jedu postaru..:-)

Jindra

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 18 hostů