Crohn + Antikoncepce

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Crohn + Antikoncepce

Příspěvekod Eliz » 16 zář 2004, 09:15

Máte s tim někdo zkušenosti?Bylo mi řečeno že můžu všechno, ale...
Nolina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Nolina » 19 zář 2004, 20:49

Ajoj Eliz,
zrovna včera jsem to rozebírala s kamarádkou. Říkala, že slyšela, že je to hrozně nebezpečný. Moje obvoďačka mi řekla, že každý gynekolog (ještě jsem se mýho neptala) by mi řekl, že se nemůže nic stát, ale ona to rozhodně nepodporuje. Zjišťuju další informace od kámošky. Dík za to téma, doufám, že najdeme odpověď,

Lída
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 20 zář 2004, 18:45

Ahoj Eliz,
moc do toho taky nevidim, ale myslim, ze zalezi co beres. Jestli nejake kortikoidy nebo Imuran, tak si myslim ze to moc dobre neni. Ale vim, ze kdyz jsem brala Imuran a Remicade, tak byla moje doktorka na gastro ochotna s tim souhlasit, pry je to mensi zlo nez otehotnet pri Remicade.
Podle me by ses mela zeptat doktora na gastru a asi si budes muset hodne hlidat jaterni testy.
Andrea
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 22 zář 2004, 09:06

Ahojky!Já se ptala doc. Lukáše, svého gastro...řekl že můžu brát všechno, jinak beru Imuran...měla jsem trochu problém a tak jsem absolvovala i něco jako Postinor, hrozně jsem se bála, že to nezabere(nezabírá to při požití alkoholu a tak....a já nebyla dostatečně informovaná, páč v tý panice bylo hlavní to vzít)...nic mi nebylo, perfektně to zafungovalo a muj gastro prohlasil že to neva...Antikoncepci beru asi tejden a pul a zatim dobrý...beru Marvelon...Zatimky
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 22 zář 2004, 12:54

Ahoj,
me primo v nemocnici naridili brat antikoncepci. Myslim si, ze i je lepsi, kdyz ji beres nez pak otehotnet v aktutnim stavu.
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 16 říj 2004, 12:56

Ahoj, už tři roky beru Exluton - je to antikoncepce pro kojící matky, což nejsem, ale tento preparát obsahuje jen nízkou dávku estrogenu, který může mít vliv na rakovinu prsu a jiné. Jsem spokojená, necítím žádné vedlejší účinky. Hanka
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 17 říj 2004, 21:31

Cauky, ja mam Marwelon, taky nizko hormonovy, ale asi to budu muset zmenit, zmenila se mi vaha(i kdyz to asi nebude z toho:), opupinkovala jsem se a kdyz jsem to dostala bylo mi tak spatne, ze me tridni raci pslala domu jak sem byla zelena, ale to s cronem asi nema nic spolecneho:/
Tereza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tereza » 06 lis 2004, 16:02

Ahoj, tri roky beru Trisiston a rok mam UC.Ted mi ho gynekolog vymenil za Harmonet,protoze jsem mela zvyseny jaterni testy(prej to ale neni tim)Prasky mi vyhovujou, ale je antikoncepce ucinna i pri akutni fazi(tj.prujmy apod.)?V pribalovy informaci totiz pisou, ze se ta ucinnost pri prujmu ci zvraceni snizuje...Tzn, ze bych asi mela pouzivat jeste neco ne(kondom apod.)?
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 06 lis 2004, 18:18

Ahoj Terezko a vsichni ostatni,
ja mam Crohna 4roky, antikoncepci sem zacla brat asi pred 2lety, zadny problemy sem s tim nemela, ale sou to asi 2mesice co mi jak na gastru na gynekologii rekli ze pri akutnim zhorseni kterym sem tou dobou prochazela je to proste rizikovej faktor a jednoznecne rekli pryc s tim. Takze ted mi nic jinyho nez ten kondom nezbyva, ale je fakt, ze sme ho pro jistotu pouzivali i predtim (prave ty prujmy a tak)...
Ale vzhledem k tomu, ze po vysazeni antikoncepce se muj stav ani nezlepsil ani nezhorsil a ze sem ji brala hlavne kvuli nepravidelnymu cyklu, se k ni asi zase vratim... snad to neni nebezpecny...
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 08 lis 2004, 12:09

Antikoncepci ted momentalne neberu, protze to skodi jatrum a jelikoz jeste beru hodne prasku, mohlo by je to poskodit. Uz jsem je jednou vysazovala a nic mi nebylo jen jsem pak mesicky nedostala 4 mesice. Ted po vysazeni me bolelo pekne bricho. Trochu me to pripomnelo dobu, kdy jsem to dostavala prvni rok.
Jinak jsou jeste pripravky, ktere nepusobi na jatra, ale nejsou tolik spolehlive nebo jsou drahe- nalepky na telo.
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 08 lis 2004, 12:34

Lucinka:myslis ERU?kdyz ja envim...fakt je to spolehlivy?nemuze se to slepit???
Tereza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tereza » 13 lis 2004, 16:05

A co injekce? Myslím, že se to jmenuje Depo Provera. Nemá s tím někdo zkušenosti? To taky škodí játrům?
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 14 lis 2004, 22:08

jeste jsem cetla o implantatech, vpravej ti to nad loket(zevnitr-tesne nad misto kde se bere krev) a mas to par let, tak 3-4 tusim, stoji to neco kolem 2 000 a uvolnuje se to...ale nevim, neni to sice videt, jen hmatat, ale....nejak si tim nejsem az tak jista
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 15 lis 2004, 16:09

nejlepsi je poradit se s gynekologem. Ja pouzivam panskou ochranu. Myslim, ze neskodi na jatra veci, ktere nejsou v prasku tim padem nejdou pres jatra.Jen by me zajimalo jak dlouho nebudu moc brat antikoncepci.
Ivaa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivaa » 19 lis 2004, 12:58

Ahoj ja antikoncepci beru asi rok a brala jsem ji i pred onemocnenim. Moje gastro... i gynekolog mi rekli ze pokud bude nemoc v klidnem stadiu, tak antikoncepce nevadi.Pouze pri velkych a dlouhotrvajicich potizich se ma vysadit. Azatim jsem v klidu. A ten preparat pod kuzi stoji 4800Kc, ale navim jestli je pro nas vhodny

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti