Doktoři

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 18 lis 2004, 11:44

Ahoj, prosim o radu... chystam se objednat k doc. Lukášovi, nevíte někdo, jak dlouhé jsou u něj objednací lhůty? A co můžu čekat, když k němu přecházím od svého doktora, bude mně posílat znovu na všechna vyšetření, nebo mu bude stačit podívat se do karty? Jsem zbabělec, tak se ptám předem co mne čeká :)

Díky..

Eva
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 19 lis 2004, 21:03

Ahojky,

i já se k němu snažím objednat..... Čeká tě hlavně ta jeho SESTRA !!!!!!! GRRRRRRR!!!!!!}:)
Jinak já jsem k němu přešla od jinud a žádné vyšetření mi nedělal. Tak že hodně štěstí.;)

Vjerka
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 21 lis 2004, 00:26

zdárek, objednání je na dlouho dopredu...delal mi vysetreni jen proto, ze se nemohlo prijit na to co to je, ale radim vam, zkouknete si anesteziologa, mela jsem smulu a ta "holka" byla 4 mesice ppo promoci, no a ja mela misto vytouzenejch snu dost co delat abych je vsechny neskopala, protoze ona prohlasila ze mi nemuze dat vyssi davku narkozy, ze nema dychaci pristroj...myslela sem ze je to moje smrt...
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 21 lis 2004, 13:51

No ja si dam vzdycky 2 nasobnou davku, tak si z toho nic nepamatuju. Chtela jsem se zeptat, nevite nahodou nekdo, kdyz je nekdo v takovem stavu, tak co tam tak muze rikat. Ja se uz bojim si davat vyssi davku, abych se kontrolovala co rikam. Nevim, zda jsem tam spala, nebo byla jak opila, fakt nevim.
Napiste mi vase zkusenosti
Macík
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Macík » 22 lis 2004, 18:01

Ahojky, chtěla jsem se zeptat-čeká mě teď koloskopie a po předchozí zkušenosti do toho bez narkozy nejdu. Ale bojim se, protože narkozu dost špatně snášim-je mi po ní zle a zvracim. Tak jestli někdo nevíte, jak to probíhá a jak je asi silná.
Dík Marťas
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 22 lis 2004, 18:44

Ahoj, já při koloskopii byl i přes tu injekci při vědomí, sledoval jsem to na monitoru. ale je fakt že jsem skoro nic necítil. Při gastroskopii jsem si radči řekl o silnější dávku. Nevím, jestli jsem byl vzhůru, ale nic si z toho nepamatuji. Jinak bych to asi nepřežil :-)
Janca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janca » 23 lis 2004, 16:38

Vlastně to není úplná narkóza, to by tam opravdu musel být anesteziolog s přístroji. Tady se používá analgosedace, tedy lék aby to člověka nebolelo a lék aby tak trochu usnul, ale hlavně aby si to potom nepamatoval. Výhoda je, že během vyšetření člověk jakžtakž spolupracuje s doktorem. Ale někdy může i mluvit :-) Většinou říká že je to nepříjemný, že ho to bolí... Ale pak si to nepamatuje, a tak mu to nevadí. Nebo si povídá s doktorem, ale pak si to taky nepamatuje ...a doktor mu to pak vypráví :-)
Ale myslím, že to co lidi po injekci říkaj, se nijak zvlášť neliší od toho, jak mluví jindy, takže snad žádný trapasy...
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 23 lis 2004, 21:03

Ja sem teda mumlala poradny nesmysly :-)) Ale ja to mam pokazdy uplne jiny, nevim na cem to zalezi, ale nekdy si tu komunikaci s doktorem aji pamatuju, jindy si pamatuju jen to ze to zase bolelo, jinak nic!
Macík: zkus si rict o dvojitou davku, ja kdyz hodne skemram, tak mi ty injekce daji dve a je to o hooodne snesitelnejsi!
pankarel
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pankarel » 27 lis 2004, 15:36

doporucuji http://www.pamir.unas.cz - vše pro vaše zdraví
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 27 lis 2004, 21:28

No, ja jsem minule dostaluatrojnasobnou dávku Dolsinu a můj lékař byl docela rozrušenej z toho, ze jsem mu do ztoho i tak celou dobu koukala....a nejspis i kecala...:) Ale ja si z toho pamatuju akorat to, ze mi představoval 3 mediky, který jsem u toho měla a mě jim....:) No co, ja se to taky budu na někom učit.... Přece jenom jsou to kolegové:) Ale bylo to docela trapný...

Každopádně jsem asi docela odolná, protože se mi pak ani nechtělo spát a domů jsem jela po hodině tramvalí....:)
honzik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod honzik » 22 pro 2004, 16:46

Ahoj lidi já si nemůžu vynachválit MUDr. Samka v Mostě. Je to fajn chlap a i přes ty kvanta lidí co tam chodí má člověk pocit že je důležitej. Nikdy není nepříjemnej a všechno řekne. Mějte se Jana
tundika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tundika » 18 led 2005, 20:15

caute
pisem preto aby som aspon niekomu dodala trochu odvahy. Naposledy som si s vami pisala na jesen v roku 2002. V oktobri 2002 ma operovali na MC Crohn, bola som vo velmi zlom stave, zo 60 kg som behom 5 mesiacov schudla na 38 a bolo mi stale zle az kym mi nediagnistikovali toto ochorenie, no v tom case som ja uz podla vasich stranok davno vedela co mi je, len lekari mi nechceli verit. Na operaciu ma presunuli do inej nemocnice ako ma dovtedy liecili a to bol najlepsi tah aky mohli spravit. Operoval ma v Bratislave na Antolskej Mudr. Pechan a je to ten najlepsi chirurg k akemu som sa mohla dostat. Odvtedy presli 2 roky, ja jem vsetko na co si pomyslim, fajcim, pijem proste zijem uplne super zivot, este aj zdravi ludia mi zavidia, chodima na dovolenky, pracujem ani neviem ze som bola chora. Keby som sa nekontrolovala v jedeni mala by som asi aj 80 kg, takze neveceriam a udrzujem si tak do 55kg. Mam 2 deti, super muza a niekedy on ma kroti ked do seba vecer tlacim feferonky a slaninku, ze mi bude zle, no zatial mi este nebolo ani raz. Takze nevzdavajte sa, bojujte, niekedy je operacia lepsie riesenie a hlavne rychla ulava od vsetkych tych bolesti a problemov ktore mame (ale len v pripade ak este mame dost dlhe creva z ktorych nam nieco skratia), tak vam moc drzim palce
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 20 led 2005, 00:32

Moc díky za povzbuzení, právě prožívám zhoršení stavu mé dcery, léčba zatím nezabírá a tak mi tvůj příspěvek dodal optimismu,že snad někdy bode zase v pořádku, má UC.Má to chvíli, 2 měsíce a tak stále spoustu věcí nechápu. Ta tvoje operace, to je co, vezmou nemocnou část střeva a vše je jak má být, nebo udělají vývod a střeva už nejsou potřeba? jestli se ještě na tyto stránky vrátíš, prosím, vysvětli mi to. To je ale asi také u každého jiné. Ahoj, Lenka
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 20 led 2005, 15:44

operaci delaji jen v nejnutnejsim pripade a casto konci vyvodem, cast nepruchodneho streva odstrani. Vetsinou se to snazi rozehnat. Vetsinou to je, kdyz je pruchozi asi vic jak 1 mm, tak ses celou dobu na tekute strave. Kdyz se ti to ucpe, tak to bud prostouchnou ijnekcema na pohyb strev nebo jdes na operaci. Predtim z tebe nejdou plyny, tak mas nafoukle bricho a porad zvracis, protoze potrava neprojde. Po operaci, muze clovek zase normalne jist, je v pohode daleko driv. Nekteri lide jsou na mixovanych jidlech i nekolik let, protoze maji tak zuzene strevo, ze by nic neproslo.
Nevim, jak to delaji jinde, ale operace jen v nejnutnejsim pripade
tundika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tundika » 20 led 2005, 17:23

Moc díky za povzbuzení, právě prožívám zhoršení stavu mé dcery, léčba zatím nezabírá a tak mi tvůj příspěvek dodal optimismu,že snad někdy bode zase v pořádku, má UC.Má to chvíli, 2 měsíce a tak stále spoustu věcí nechápu. Ta tvoje operace, to je co, vezmou nemocnou část střeva a vše je jak má být, nebo udělají vývod a střeva už nejsou potřeba? jestli se ještě na tyto stránky vrátíš, prosím, vysvětli mi to. To je ale asi také u každého jiné. Ahoj, Lenka

ahoj, tak vysvetlim
ja som mala komplikácie na 3 miestach. Na tenkom creve, na prechode tenkeho a hrubeho a na hrubom. Zuzene boli na 1 až 3 mm. vsetko sa mi tam krasne zuzovalo a zrastalo a este mi tie hnusne creva aj prirastli k chrbtici a vytvirili tam nejaku bulu ako lipticka a preto ma strasne bolel chrbat. Nic z toho ale nezistili ani na kolono, ani nikde a az ked som uz 200 krat tvrdila ze mam crohna a chcem ist na CT tak tam sa objavila aj ta hrca na chrbtici a este nieco, ale definitivne to potvrdilo az ked mi cez zaludok az do tenkeho creva zaviedli hadicku, tu napustili nejakou sadrou a to cele prebiehalo po leziacky v rontgene tak zistili to zuzenie. Vyrezali mi na troch miestach chore kusy creva, zosili a odvtedy som super. Ona sa u mas operacia oddaluje iba vtedy, ak uz boli na crevach nejake resekcie a su do znacnej miery skratene. Tiez zavisi od dlzky postihnuteho creva. Ono ich je dost metrov, takze nejake moje 3 x 20 cm v minuse mi nechybaju (zatial!) Pre mna bola operacia velka ulava, nechcela som na nu ist, bala som sa, ale teraz keby sa mi vratili vratili komplikacie a chceli by ma operovat idem hned, lebo ked si este dnes predstavim tie strasne mesiace bolesti pred nou, a krasne 2 roky po nej tak nevaham. Asi aj preto lebo mam obrovsku doveru v mojho chirurga. Ja ked citam tie vase problemy, kolko liekov uzivate, ake mate z nich komplikacie, mozno este vacsie ako z crohna, je mi to strasne luto, ale som v obraze a viem ze aj na mna to moze udriet mozno aj zajtra, ale doteraz som mala stastie, tak dufam ze ho budete mat aj vy

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů