Přestal jsem brát léky...

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Přestal jsem brát léky...

Příspěvekod RadekL » 29 črc 2004, 10:17

Ahoj lidi!
nějak jsem přestal mít důvěru ve svého gastroenteorolga.. Říkal, že léky bych měl brát stále a v lepším případě jen snížit dávky formou jiných léků... Bral jsem jen 2x děnně Pentazu tbl. Po dobu 2 měsíců jsem bral jen 1x děnně. Teď už asi měsíc a půl neberu nic... A cítím se zdráv. Nic mě nebolí (a nikdy moc nebolelo), průjmy nemám (a nikdy předtím jsem na ně netrpěl). Na Pentase jsem už cca 5 let. Nabyl jsem pocit, že léky beru zbytečně... Jím skoro všechno, včetně čerstvé zeleniny a problémy nemám. Je normální léky úplně vysadit? Jaké máte zkušenosti s vysazením léků? Znáte někoho, kdo má Crohna, byl bez průjmů a po čase vysadil úplně léky? Jen se nechci zbytečně cpát práškama. :-)
bett
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bett » 02 srp 2004, 09:00

Já teď taky nic neberu. Ale nešla jsem do toho takhle živelně, ale na doporučení gastroenterologa. A přiznám se, že se mi do toho moc nechtělo, protože mě taky vetšinou průběžně nic moc nebolí, ale v momentě kdy to bolet začne tak už se s tím nedá nic dělat respektive dá se to jenom operovat. Což se mi právě stalo 10 let po první operaci a většinu toho mezidobí jsem neměla skoro žádný potíže a taky jsem žádný prášky nebrala. Teď jsem po druhé operaci tři roky, nic neberu něco přes rok a zatím docela dobrý.
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 02 srp 2004, 17:53

Díky za info. Docelas mě potěšila. Mi doktor říkal, že budu muset brát prakticky pořád... Já jsem na operaci zatím nebyl a nebyl ani důvod. Když jsem měl brát 2 tbl denně, tak jsem to nějakou dobu trochu flákal a bral v průměru 1 tbl denně. A pak jsem s tím přestal úplně... A po měsíci a půl jsem v pohodě. A to jím opravdu skoro cokoliv a mám pocit, že mi vláknina docela prospívá na funkci střev.

Přeju ti, aby ti to vydrželo! :-)
Já teď taky nic neberu. Ale nešla jsem do toho takhle živelně, ale na doporučení gastroenterologa. A přiznám se, že se mi do toho moc nechtělo, protože mě taky vetšinou průběžně nic moc nebolí, ale v momentě kdy to bolet začne tak už se s tím nedá nic dělat respektive dá se to jenom operovat. Což se mi právě stalo 10 let po první operaci a většinu toho mezidobí jsem neměla skoro žádný potíže a taky jsem žádný prášky nebrala. Teď jsem po druhé operaci tři roky, nic neberu něco přes rok a zatím docela dobrý.

:)
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 03 srp 2004, 15:44

Zdravím,

já tedy nemám a neměl jsem žádně výraznější potíže, ale nebrat léky samovolně bych si netroufl.

Podle mě je Crohn tichý zabijáček, nic nebolí, ale postupně může "uhlodávat".

Dejvid
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 04 srp 2004, 09:00

Ja se pridavam k nazoru, ze prestat brat leky muze byt nebezpecne... Mozna bych taky byla bez nejakych komplikaci, ale kdovi co by mi to delalo se strevama bez meho vedomi... Takhle jsem prisla ke stenoze taky, v podstate zadne vetsi probelmy... no a bum, najednou mam zuzene strevo po probehlem zanetu... Takze nedelam hrdinu a prasky zobu, jak rika doktor...

Evel
bett
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bett » 04 srp 2004, 09:01

Naprosto souhlasím s Bundou. Doufám, žes mě Radku nějak špatně nepochopil. Já jsem s tím nepřestala tiše sama, ale protože mi to doporučila doktorka a naprosto souhlasím s tím, že nic nebolí ale pomalu se něco děje aniž si toho všimneš. Rozhodně bych nerada abys na základě mé odpovědi nabyl dojmu, že vše je v pohodě, přestal s Pentásou, přestal chodit k doktorovi a za pět let se šeredně divil. 2 Pentasy denně zase není taková zátěž.
Čao Helča
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 10 srp 2004, 16:21

ahoj a díky všem za názory. Je mi jasné, do jakého rizika se ženu. Pomalu, ale jistě si hledám doktora, ale z časových důvodů ho cca 3 měsíce nebudu moct navštívit - jsem ve zkušební době v nové práci. Zatím se cítím docela v pohodě. :-) Na druhou stranu chápu, že bez rady doktora to není tto pravé. Ale pokud člověk přestane mít důvěru ve svého gastroenteorologa, tak je to dočasné řešení. No uvidím. Budu rád, pokud se ještě někdo podělí o svou zkušenost. Přeju hodně zdraví!
Naprosto souhlasím s Bundou. Doufám, žes mě Radku nějak špatně nepochopil. Já jsem s tím nepřestala tiše sama, ale protože mi to doporučila doktorka a naprosto souhlasím s tím, že nic nebolí ale pomalu se něco děje aniž si toho všimneš. Rozhodně bych nerada abys na základě mé odpovědi nabyl dojmu, že vše je v pohodě, přestal s Pentásou, přestal chodit k doktorovi a za pět let se šeredně divil. 2 Pentasy denně zase není taková zátěž.
Čao Helča


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů