Kortikoidy

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kortikoidy

Příspěvekod king11 » 12 srp 2003, 18:47

Rád bych se vás zeptal,jestli máte vedlejší učinky po těch kortikoidech.Mě už je asi 4 měsíce hrozně špatně od žaludku,pořád pocit na zvracení a hrozná unava.Doktorka to přisuzovala nakym psichyckym vlivum,ale ja tomu nevěřil.Nedávno jsem vysadil pentazu,to nepomohlo.Takjsem zkusil vysadit Budenofalk a hrozně se mi ulevilo. Takže mě zajímá jestli má někdo podobný zkušenosti.Dík
Chalan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Chalan » 19 srp 2003, 21:58

Rád bych se vás zeptal,jestli máte vedlejší učinky po těch kortikoidech.Mě už je asi 4 měsíce hrozně špatně od žaludku,pořád pocit na zvracení a hrozná unava.Doktorka to přisuzovala nakym psichyckym vlivum,ale ja tomu nevěřil.Nedávno jsem vysadil pentazu,to nepomohlo.Takjsem zkusil vysadit Budenofalk a hrozně se mi ulevilo. Takže mě zajímá jestli má někdo podobný zkušenosti.Dík

Čo je to ten Bundenofalk? Niečo ako Prednison? Ináč, čítal si si príbalový leták k tým kortikoidom? Určite si si všimol, že je tam popísané neuveriteľné množstvo vedľajších účinkov, okrem iného aj pocit dávenia (že ti je na zvracanie). Únavu by som skôr pripisoval k charakteru ochorenia, kortikoidy tomu však môžu ešte viac dopomôcť. Každopádne ti v žiadnom prípade nedoporučujem vysadiť na vlastnú päsť akýkoľvek z týchto liekov. Či už Pentasu alebo kortikoidy. Ak máš zlý pocit zo svojej ošetrujúcej lekárky, okamžite vyhľadaj iného skúseného gastroenterológa. Ak sa zanedbá liečba, môže to mať priam katastrofálne následky... Crohnova choroba, či Ulcerózna kolitída sú nevyspytateľné ochorenia a preto ich nesmieš brať na ľahkú váhu. Ber to ako dobrú radu od touto chorobou ťažko skúšaného človeka. Drž sa.

Mišiak
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 19 srp 2003, 22:04

Rád bych se vás zeptal,jestli máte vedlejší učinky po těch kortikoidech.Mě už je asi 4 měsíce hrozně špatně od žaludku,pořád pocit na zvracení a hrozná unava.Doktorka to přisuzovala nakym psichyckym vlivum,ale ja tomu nevěřil.Nedávno jsem vysadil pentazu,to nepomohlo.Takjsem zkusil vysadit Budenofalk a hrozně se mi ulevilo. Takže mě zajímá jestli má někdo podobný zkušenosti.Dík

Čo je to ten Bundenofalk? Niečo ako Prednison? Ináč, čítal si si príbalový leták k tým kortikoidom? Určite si si všimol, že je tam popísané neuveriteľné množstvo vedľajších účinkov, okrem iného aj pocit dávenia (že ti je na zvracanie). Únavu by som skôr pripisoval k charakteru ochorenia, kortikoidy tomu však môžu ešte viac dopomôcť. Každopádne ti v žiadnom prípade nedoporučujem vysadiť na vlastnú päsť akýkoľvek z týchto liekov. Či už Pentasu alebo kortikoidy. Ak máš zlý pocit zo svojej ošetrujúcej lekárky, okamžite vyhľadaj iného skúseného gastroenterológa. Ak sa zanedbá liečba, môže to mať priam katastrofálne následky... Crohnova choroba, či Ulcerózna kolitída sú nevyspytateľné ochorenia a preto ich nesmieš brať na ľahkú váhu. Ber to ako dobrú radu od touto chorobou ťažko skúšaného človeka. Drž sa.

Mišiak
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 19 srp 2003, 22:30

Já nevim co je to prednisol,tak ti to nepovim.Akorád vim,že je to nákej kortikoid.To si mě asi špatně pochopil,doktorka je dobrá,ale já to nechápu ,možná,že čím to máš déle tu nemoc tak tim tě to víc dostává.To máš pravdu,že na těch letácích,ty vedlejší učinky jsou popsaný.Jenže doktorka ti řekne,aby si to bral,protože nic jinýho lepšího pro tebe nemaj.A já to přece nebudu brát,když je mi po tom ještě huř než kdybych to nebral.Já stejně nejspíš v říjnu pudu na ty infuze toho remicadu aspon doufám,to jediný zabírá a léčí.Do tý doby to snad vydržim na pentaze.Zatim ahoj
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 21 srp 2003, 09:26

Ahojky,
prednisol jsem brala, od te doby co me pustili z nemocnice, a par dni pred opustenim z nemoc. A z nemoc.jsem odchazela 7.kvetna to uz jsem ho brala a vysadila mi ho30. června. Nyní beru Imuran (ten mi ničí krevní obraz,tak musím,každý měsíc na krev a kontrolu, taky mi bere Calcium,tak ho chlastám v šumiv.tabletách), Pantasa, Entocort, Calibrum nebo mulťák, Selzinek, čípky Salofalk a Helicid- Celkem mi to denně vydá na 16 ks (po propuštění z nemocnice jsem byla na21 ks denně).

Přeji všem hodně zdaru.

PS: já jdu zítra na krev a příští čtvr. na kontrolu, tak jsem na to zvědavá.
zdárek párek
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 21 srp 2003, 09:28

Jo a řekli, mi že po těch lékách přiberu- tak už mám 5 kilo navíc =o) asi si budu muset zalepit hubu.
Mě i po dovoleném jídle je někdy blbě- jako cítím takové bolení na určitých místech.
já už nevim =o(
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 25 srp 2003, 19:46

Taky jsem zkoušel brát imuran,metatroxat....Je to zvláštní,ale mě je po tom strašně špatně.Má někdo stejný problémi,že je mu po tom špatně?
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 26 srp 2003, 20:38

Já momentálně beru jen 2 Entocorty denně a 2 Aktiferiny na anemii.
Stále bez potíží.

Dejvid

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů