co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
idontknow
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2016, 20:02

co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Příspěvekod idontknow » 03 zář 2016, 21:00

předmluva k mému dalšímu příspěvku: Mám ulcerózní kolitidu a zažil jsem opravdu své.
idontknow
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2016, 20:02

Re: co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Příspěvekod idontknow » 03 zář 2016, 21:19

Moje situace je humorná, doufám, že se tomu také zasmějete.

Moje situace je jednoduchá, a velmi častá, spíš úplně typická, podle všech mojich kamarádů, vrstevníků, a mnoha dalších lidí, z jejich vlastních zkušeností.

Ten problém, a důvod, proč jsem toto a takto napsal:

Každý odborník, lékař, hodnotí, vnímá, chápe, mojí situaci, z odborného i lidského hlediska, zcela jinak, mají každý jiný názor a často jde o názory protichůdné, vylučující se.

Například:

MUDr. [normální hezké jméno často používané lidmi jako označení části pokrmu, ale už si tím jménem nejsem jistý], profesí “Vedoucí lékař interní ambulance nemocnice [známější název zmámější nemocnice v Praze]”, řekl (v 2015-01), ve smyslu: “Dovezla Vás sem záchranka, kterou jste si zavolal. Udělal jsem Vám běžné vyšetření. Stručně jste mi odpověděl na otázku, jak to bylo s tou schizofrenií. Vím, jak to chodí. Myslím si, že schizofrenii nemáte vůbec, že ta diagnóza je omyl. Z rozboru krve vyplývá, že máte objektivní fyzické problémy, které přibližně odpovídají tomu, co říkáte a ne tomu, co mi podsouval, chtěl po mně, lékař ze záchranky a co je běžný postup: má psychickou diagnózu a není mu dobře a přitom nekrvácí a nic, takže patří na psychiatrii. Řešte to s psychiatrem a internisty. Běžte si na pár dnů lehnout na internu ve svém bydlišti, ať Vás vyšetří na všechno.”

Šel jsem proto za psychiatrem a ten řekl, ve smyslu: “Ty seš dneska samá legrace. Ještě nikdy jsem diagnózu nerušil, a to pravidelně pracuju jako soudní znalec v oboru psychiatrie. Na tvojí otázku, “takže diagnóza nejde zrušit”, říkám “Ne.” Na Tvojí otázku “Co když to byl omyl?” nevím, co říct. Na kolegy psychiatry se nemá smysl obracet, ty jsou na tom, v lepším případě, stejně. Já moje zprávy, diagnózy a hodnocení nikam do karty nedávám a nikam neposílám, mám to jen u sebe, proto by to neměl být problém. Běž s tím za obvodním lékařem, psychologem a internisty. Ale ty se ti vysmějou, protože ví, že každý blázen si myslí, že je normální, že není blázen. Takže nezbývá, než mít dobrou náladu. :-)))) Ale nejlepší bylo, jakou dávku tamtoho Ti tenkrát píchali na psychiatrii v nemocnici a po mně taky chtěli, abych Ti to píchal, to nemá chybu, to bylo fakt mučení, tím by mohli mučit válečný zajatce, to se fakt nedivím, že ses tenkrát ještě dlouho potom celý klepal, nejlepší byl ten důvod proč Ti to píchali, co Ti řekli a ještě, že to byla mladá hodná hezká chytrá snaživá psychiatrička, co Ti to napsala, a jak jsi mi popsal, jak ses tam dostal, to je vtip na druhou. A to ještě byla klika, že ses nedostal na místní psychiatrii. Napíšu si k sobě, že prášky nebereš a že vypadáš dobře. A dneska toho už mám fakt dost, už chci jít domu.”

Pokračování v dalším příspěvku, celý text jako přílohu v pdf, se mi nepodařilo vložit.
idontknow
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2016, 20:02

Re: co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Příspěvekod idontknow » 03 zář 2016, 21:24

Můj komentář k tomu:
“V kartě ve všech zprávách tato diagnóza je, protože jsem ji uvedl pokaždé. Moje zkušenost je, že naprostá většina lékařů tuto diagnózu bere významně v úvahu. Že existence tohoto slova ve zprávách v kartě, výrazně, úplně, má vliv na jejich chápání situace. Takže typická situace, myšlení lékařů, je toto, expresivně: “Pacient přišel k nám, interní ambulanci nemocnice, a tvrdí, že je mu fyzicky špatně. Ale rozbor krve je skoro úplně v pořádku. Žádná z jeho trvalých fyzických diagnóz nemá akutní příznaky. Má psychickou diagnózu, u které jsou typické halucinace a bludy a nebere na to léky, které každý lékař po něm chce, aby bral. Takže je to jasné. Má nějaký halucinace nebo bludy, nebo bůh ví, co má v hlavě. Takže ho dovezeme sanitkou, klidně i proti jeho vůli, na psychiatrické oddělení, ty do něj napíchaj léků, co se do něj vejde, že přestane vědět, že nějaké tělo má, natož, že je mu špatně, a bude klid. Ty už ví, jak se o takovýho postarat.” :-)))

Pokračování v dalším příspěvku, celý text jako přílohu v pdf, se mi nepodařilo vložit.
idontknow
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2016, 20:02

Re: co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Příspěvekod idontknow » 03 zář 2016, 21:27

Šel jsem za obvodním lékařem, ten řekl, ve smyslu: “Mně nezajímá, co nějaký idiot řekl, já mám vlastní názory. Sám jsem na tom špatně, nechápu, co mi říkáš, a ty za mnou přijdeš s nějakým výmyslem. Ten rozbor krve v tý zprávě, to nic není, to já jsem na tom s játrama hůř. Že říkáš, že je to divný, že podle lékařů, toho rozboru, jseš dehydratovaný, a přitom říkáš, že piješ 3 litry denně i víc, to je mi jedno, to je nějaký Tvoje tvrzení. Já moc dobře vím, co jseš za magora. Já jsem tě viděl jít po ulici a usmíval ses, dokonce jsi mi řekl s úsměvem “Dobrý den.”, ty vole, kurva, ty určitě ty prášky od psychiatra nebereš, to já poznám, do prdele, ty bych potřeboval já, kurva, i teď se mi sestra i ty smějete, že jsem úplně mimo, sestra vidí, že mi přeskočilo, od tý doby, co jsem byl nemocný a úplně v hajzlu, a hlídá mně tu. Já tu chcípám, a ty, kurva, to snad nemyslíš vážně. Ale já Vím, co musím dělat, jako každý doktor, tohle my všichni na týhle straně v týhle válce víme a umíme, hlavně si musím stát za svým, být rozhodný, věřit všemu, co říkám a mít rychlou, chytrou odpověď na všechno, aby mi pacient neměl čas říct, že jsem blbec, nebo líp, aby mu to nedošlo. Problém byl, že jsem tě dřív bral vážně. Všichni pacienti jsou stejný, ale ty seš speciální případ, já vím, jak na Tebe, stejně jako to ví všichni doktoři, psychická diagnóza říká vše, ostatní jsou výmysly, hovadiny. Někteří z nás to umí i ve stylu “jsem nad věcí a beru to s humorem”, já se o to taky snažím, ale teď to nevyšlo, když jste se mi ty i sestra začali smát. Kurva.”

Pokračování v dalším příspěvku, celý text jako přílohu v pdf, se mi nepodařilo vložit.
idontknow
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2016, 20:02

Re: co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Příspěvekod idontknow » 03 zář 2016, 21:31

Šel jsem s tím za internistou, ten řekl, ve smyslu: “Ten doktor, co Vám toto řekl, to, že nějaká diagnóza je omyl a že bysme Vás měli vyšetřit, se Vás snažil tímhle jen zbavit, chtěl Vás mít z krku. Nejlepší je popíjet vínko, jako já, a zapomenout. Nějaký zdravotní problémy asi teď máte, jako dobře na tom nejste, podle toho rozboru krve v tý zprávě, ale to řešte s lékaři, specialisty, kteří Vás déle znají, svým psychiatrem a svým gastroenterologem a dalšími Vašimi ambulantními specialisty. Ale když budete chtít, máte z něčeho obavy, tak Vás tu vyšetříme na co si vzpomeneme.”

Šel jsem s tím za gastroenterologem a ten řekl: “Nevím.”

Pokračování v dalším příspěvku, celý text jako přílohu v pdf, se mi nepodařilo vložit.
idontknow
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2016, 20:02

Re: co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Příspěvekod idontknow » 03 zář 2016, 21:34

Proč jsem toto napsal:
Prosím, abyste toto vzali v úvahu při vyhodnocování situace z odborného hlediska.
Já ani nikdo jiný, koho znám, z těch “rozumnějších” lidí, nevidí jako problém názor “Nevím.” Naopak, to se každému zdá, jako rozumné. Jako chybu každý vnímá “Vím.”, a zvláště “Vím, a je mi to jasné z pár lékařských zpráv, pohledu na Tebe, a jedné Tvojí věty.” Ale tento přístup “Vím, je to typický jasný případ.” převažuje, setkal jsem se s ním nejvíce. A nejvíce ho používají ti, kteří by ho, z pohledu “zdravého rozumu”, i podle jejich vlastního názoru, měli používat nejméně, lékaři, zvláště psychiatři.

Pokračování v dalším příspěvku, celý text jako přílohu v pdf, se mi nepodařilo vložit.
idontknow
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2016, 20:02

Re: co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Příspěvekod idontknow » 03 zář 2016, 21:42

Ještě uvedu zkušenosti s lékaři otce, bratra, a nejlepšího kamaráda bratra. Mají v principu navzájem velmi podobné zkušenosti. Vztahy ke mně uvádím kvůli pravděpodobnosti, statistickému jevu, obecnému výskytu dále popsaného jevu, který se dá odvodit z malého vzorku. Vždy se to s nimi mělo přibližně, v principu, takto:
Od mala zdraví, ale jednou v životě jim delší dobu nebylo dobře, něco je bolelo delší dobu a podobně, měli zdravotní problém a přitom to nebyl úraz, nevěděli sami, čím to je. Šli k lékařům. Ti jim sdělili diagnózu a dali léky, to však nepomohlo a proto za nimi šli znovu, lékaři diagnózu přehodnotili, sdělili jim novou diagnózu a dali jim léky, to však nepomohlo, zhoršilo se to, proto šli opět k lékařům (fyzickým), ti tentokrát nevěděli, proto je poslali k lékaři psychiatrovi. A to s příznaky horečka, silná bolest, nedělám si legraci. :-)) Jedním z odesílajících lékařů byl i primář interny nemocnice, který se nyní snaží dostat do pozice, ve které by významněji zasahoval do dění ve státě, ve kterém je občanem. A psychiatři, každý, řekl, ve smyslu: “Jste psychicky nemocný, jsem si tím jistý, berte tyto léky.” Odůvodnění, myšlení, logický postup, diagnózy psychiatry: “Není Vám dobře a fyzický doktor neví a psychická nemoc se projevuje jakkoliv.” :-)))) Brali ty léky, ale nepomohlo to, zhoršilo se to, šli opět k lékařům fyzickým a řekli jim, že zavzpomínali, co předcházelo zdravotním problémům a navrhli lékařům diagnózu, ti provedli testy na tuto diagnózu a řekli, ve smyslu, “Ano, máte pravdu, všechny předchozí diagnózy byly omyl, tato diagnóza, fyzická diagnóza, je správná.” Dali jim léky na krátkou dobu a jejich zdravotní problémy zmizely, byli opět zdraví.

Pokračování v dalším příspěvku, celý text jako přílohu v pdf, se mi nepodařilo vložit.
idontknow
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2016, 20:02

Re: co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Příspěvekod idontknow » 03 zář 2016, 21:51

Znám také vemi dobře 2 chronicky “mírně” nemocné pacienty a 1 chronicky “hodně” nemocného pacienta se zmámými diagnózami. Všichni zkoušeli dlouhou dobu zdravotní problémy řešit přes lékaře. Jejich zkušenosti s lékaři shrnuli těmito výrazy: “Hrozné zkušenosti. Hloupost nemá hranice. Zažaluji České zdravotnictví. K lékaři už nikdy nepůjdu. Léky zachraňují život v krátkém období, ale zabíjejí, pokud jsou brány dlouho. Atd.”

Mluvil jsem s mnoha dalšími lidmi o jejich zkušenostech s lékaři, a jsou velmi v tomto duchu.

Ještě uvedu, že mám 8 “dlouhodobých” diagnóz, přesto se cítím zdráv, považuju se, od mala, za zdravého člověka, a všechny moje zdravotní problémy, jejich příčinu, vidím ve svém dlouhodobém chování, rozhodování.
A vím, že to mnoho pacientům s ulcerozní kolitidou připadá jako přitažené za vlasy, že oni to neměli možnost ovlivnit, mně přijde, že u mně, to tak bylo.

Zvláště výrazné jsou moje zkušenosti s léky, všemi, bylo jich hodně.
Zkušenosti s psychiatrickými léky a jejich dlouhodobým užíváním jsou nejhorší, největší chyba, nejhorší, nejzákeřnější a nejdéle přetrvávající zdravotní následky.

Pokračování v dalším příspěvku, celý text jako přílohu v pdf, se mi nepodařilo vložit.
idontknow
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2016, 20:02

Re: co bych rád dal přečíst lékaři při mé návštěvě

Příspěvekod idontknow » 03 zář 2016, 21:55

Jinými slovy, někdo by z toho mohl vyvodit: “Jak každý ví, když chcete být zdraví, buďte zdraví. Čili nedostaňte se do situace, že budete muset k lékaři.”

Jinými slovy, někdo by z toho mohl vyvodit: “Lidi.”


kontakt: thisishowtoreachmemaybe [zavináč/at] gmail [tečka/dot] com


Všechna zde uvedená jména jsou smyšlená a neoznačují skutečné osoby.


2016-09-03

Konec celého příspěvku. Přeji Vám jen to dobré.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti