Alkohol a Crohn

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Alkohol a Crohn

Příspěvekod wendy » 02 led 2007, 07:33

Ahojky, chtela bych se zeptat co s vami dela alkohol, ja ten rok co crohna mam jsem alkohol nemela, napila jsem se az ted na silvestra a musim priznat, ze jsem to asi delat nemela.
oliv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oliv » 02 led 2007, 10:34

Ahoj, já piju jen občas, víno tak do 0,3 l, dám si i tvrdý alkohol, ale max. velký panák, ale ne na ex a v tomhle malém množství mi to nic nedělá a stačí mi to ke štěstí. Jinak běžně piju v hospodě čaj a moje okolí s tím nemá problém.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 02 led 2007, 11:21

ja mam teda UC, ale tvrdej mi nedoporucujou, prej spis tak 12 plzen...ale zalezi prej na kazdym, co mu sedi. no ted to bude asi tak rok, co abstinuju jak se da :) a uz me to trochu vadi..jakoze nepotrebuje byt vecene nejaka zhulakana, ale zjistuju, ze uz si s myma znamyma nemam tak nejak co rict, protoze me meji za slusnacku a tak, ale je mi jasny, ze tyhle lidi se jako pratele brat nedaji, protoze kdyz nemuzou pochopit, ze nekdo holt nemuze pit, tak to je s nima pak marny neco resit. takze tak. tem lidem, kteri me vic znaji a vi o co jde, nevadi, kdyz sedim v hospode na vode bez bublinek :) a nijak to nekomentujou :) kazdopadne znam kluka, co ma MC a ten kali jak hrom a nestezuje si..fakt je to dost individualni a je to hodne na psychice, myslim, ze dkyz se napijes a cekas, ze ti to neco udela, tak ti to fakt neco udela, zatimco kdyz se napijes s tim, ze o nic njde, tak je ti dobre..ja si zacinam cimdal vic myslet, ze tyhle nase shit nemoce jsou fakt jenom otazka psychiky a toho, jak moc to clevek resi..papanec :)
palmexman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod palmexman » 02 led 2007, 12:35

mám vyzkoušeno, že normální pivo a červený víno mi vůbec nic nedělají. plzeň 12°, to si můžu dát bez problémů a nejednu. červený víno je dobrý taky(proč asi mají frantíci nejmenší výskyt crohna).tvrdý neriskuji. a stejně tak jako pro zdravé lidi platí, že k alkoholu se má něco jíst. na silvestra jsem netušil, že čepovali speciál kvasnicovou 18°... později to letělo horem dolem, docela děs. blbec jsem se nezeptal, co piji, i když to chutnalo jinak:(
baru a vždycky říkej, že řídíš:) to už dneska lidi docela berou a nenutí tě pít.
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 02 led 2007, 12:56

Pavle,
přátelé Baruny jsou furt nalití a autem nejezdí, navíc o ní vědí, že do hospody autem nejezdí a proto jí to věřit nebudou. Těm, co jí lépe znají nic vysvětlovat nemusí.
Jinak ve vánočním čase jsem se třikrát docela nalil, 6 piv nebo přes litr vína, což je na mne dost a přežil jsem to, byť určité následky byly. Šumivé víno mi dobře nedělá, takže ho nepiju vůbec.


TRENER
wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 02 led 2007, 13:00

no jo a co rikat kdyz jsme nekde pres noc a nikam nejedeme :-) Ja do toho sla ze mi nic nebude, ze pro jednou se nic nestane a vcera jeste docela klid,ale dneska chodim jen od zachodu k pc :-( Ale pravda pila jsem tvrde, ikdyz jen takove zenske hubolepy a taky jsem pila dva dny :-(
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 02 led 2007, 13:21

Ja bych rekl, ze velmi zalezi na tom, kdy pijete a jaky mate leky. Kdyz jsem byl uplne v pohode (Pentasa, Imuran), tak jsem dal 8 pivek nebo na jedny kalbe 3/4 flasky tekily v 15ti minutach - a byla po tom akorat normalni tezka kocovina. Nekdy jsem placal pres sebe sampus, pivko, vodku:) Ale nakej alkoholik nejsem;) proste kdyz jsem nekde byl a byla dobra nalada, tak si clovek neco dal (tak 2x do mesice).
Kdyz jsem mel problemy, tak jsem chut na piti alko nemel. Pak jsem byl na atb a prislo mi, ze jsem ok, tak jsem se napil a druhej den jsem pochopil, ze infce, ze se na antiviotika nema pit alko je pravdiva;)
wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 02 led 2007, 13:55

:-) no tak ja jsem tedka relativne v pohode, beru salofalk a entocort, ale i tak to nejak nesedlo
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monag » 02 led 2007, 14:32

já piji červené víno - portské (2 skleničky) a plzeň i celou láhev a je to v pohodě, ostatní alkohol jsem nezkoušela.....
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 02 led 2007, 15:30

k tem hubolepum jak se tady kdosi zminoval-to je taky dobrej brajgl...ma to hodne cukru, coz v nasem pripade neni moc dobry...navic jestli ste uz nekdo meli tu cest s "mozkem" tak tyhle druhy alkoholu (jesi se tomu tak da rikat :) ) vubec nepijete :) ovsem o cervenym vinku zacnu uvazovat-je dobry i na krev..coz se taky hodi, takze vlastne ze zdravotnich duvodu a ve vlastnim zajmu...proc ne, ze .... :))))))
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 02 led 2007, 15:31

kua chlape, tys mi tu odpoved vysal z my hlavy ne???????? :)))))))) telepate!!!!

Pavle,
přátelé Baruny jsou furt nalití a autem nejezdí, navíc o ní vědí, že do hospody autem nejezdí a proto jí to věřit nebudou. Těm, co jí lépe znají nic vysvětlovat nemusí.
Jinak ve vánočním čase jsem se třikrát docela nalil, 6 piv nebo přes litr vína, což je na mne dost a přežil jsem to, byť určité následky byly. Šumivé víno mi dobře nedělá, takže ho nepiju vůbec.


TRENER
wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 02 led 2007, 18:58

no ale me vina nechutnaji a pivo taky a moc tvrdy taky ne, tak co teda pit?
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 02 led 2007, 20:02

no prave, ja mam s vinem taky problem, ale tak lepsi nez kamenem do hlavy ze...holt se je naucim pit no. jakoze ja treba dost ujisdela na bavoraku nebo kole s vinem, no ale to kdyz sem rekla v nemocnici, tak me sprdli, ze prej je to tvrdy, sladky a jeste bublinky- v pripade toho bavoraku, u te koly a vina tam je to jen sladky a bublinky :) furt doufam, ze to nebude trvat vecne, nez na ty naze chmury najdou neco, co nas toho dozivotne zbavi :) takze az se trak stane,vsechno si to vynahradim!!! JO!!!
no ale me vina nechutnaji a pivo taky a moc tvrdy taky ne, tak co teda pit?

wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 02 led 2007, 22:12

No tak jako ja se musim priznam, ze porad piji vsechno s bublinkama a to mi problem nedela :-)
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 03 led 2007, 11:03

Nejsu telepat, ale Ty sem přispíváš poměrně často a z Tvých příspěvků vím, mezi kým se pohybuješ a co Tě trápí ;)

[quote]
kua chlape, tys mi tu odpoved vysal z my hlavy ne???????? :)))))))) telepate!!!![quote]


TRENER

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů