Problemy s vahou u MC

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
martinique
Příspěvky: 54
Registrován: 31 kvě 2006, 17:58

Příspěvekod martinique » 29 říj 2006, 16:36

Ahoj holky,to jste me vydesily!Ja beru medrol 3 mesice a behem 2 tydnu ho vysadim. Oblicej mam opuchlej docela dost a pribrala jsem 5 kilo, coz je na moji vysku 162cm hodne,ale jeste snesitelne. Jak dlouho vam trvalo,nez jste zacali vypadat normalne??? A nemeli jste po vysazeni kortikoidu nejake zdravotní potíže? Dekuji a mete se. Marťa :(
crohnacka
Příspěvky: 123
Registrován: 30 lis 2005, 10:26
Bydliště: Česká republika

Příspěvekod crohnacka » 29 říj 2006, 17:42

Jééé, nechtěla jsem šokovat, spíš jen připravit na nejhorší;-)
Takový tři, čtyři měsíce než si toho někdo všimnul:-( Samozřejmě, když na sebe koukáte několikrát denně, tak to neni tolik vidět, že!
Jinak zdravotní problémy po vysazení(brala jsem ale Prednison) - bolesti nohou, rukou, kloubů a padání vlasů (ale bylo jaro, to je prej normální).
Holky, radši už na to nechci vzpomínat!
Baruna
Příspěvky: 199
Registrován: 23 úno 2006, 19:45
Bydliště: Česká republika

Příspěvekod Baruna » 29 říj 2006, 19:26

jo to sem se chtěla zaptat marti, když teda bereš ten medrol tak dlouho, nemáš náhodou občas stav, že tě šíleně bolí zápěstí a kotníky???hlavně třeba při plavání? já totiž chodim plavat často a až od doby, co beru tohleto, mám takový stavy, že bych se málem utopila...jakoby revma, ale šílený. teďka už sem jenom na čtvrtce a mám občas trochu průjem, ale jinak dobrý,tak doufám, že se to po úplným vysazení nezhorší...no budu doufat...padání vlasů mě až tak natrápí, ty mě padají furt ... no teď se koukám, že i ty bolesti kloubů sou spojený s vysazováním kortikoidů...to mě to možná bolí i díky tomu že? no je to fuk, poslední tři dny už to nějsak doklepu a pak nastane očista od té chemie a doufám, že na hodně dlouho :)
martinique
Příspěvky: 54
Registrován: 31 kvě 2006, 17:58

Příspěvekod martinique » 29 říj 2006, 22:03

Zdravim vas holky,tak to si asi jeste chvilu pockam, nez budu vypadat normalne.....i kdyz radej budu vypadat takto a citit se dobře...tak jak je mi tedka mi nebylo uz pul roku. Je to super, zajdu si i do hospody na pivo a nedela mi to vubec spatne :) Klouby me vubec neboli, plavat jsem byla pred tydnem a nemela jsem s tim zadne problemy. zato me boli hlava, momentalne mam migrenu tak se z toho snazim nejak vyspat. A taky kdyz snizim davku tak jsem strasne unavena a dost spim a trosku zacne bolet brisko, ale prujem nemam, nastesti!!! ja jen doufam, ze se mi to po vysazeni nevrati...ja to mam i na jicnu a bylo obdobi, kdy jsem nemohla nic spolknout, protože to strasne bolelo....tedka je to super a stal se ze me opet labuznik na jidlo!!!tak pevne verim ze nam vsem to zlepseni vydrzi a ze snad brzo najdou lek kterej nas toho zbaví navždy. Pa mejte se krááásně
Baruna
Příspěvky: 199
Registrován: 23 úno 2006, 19:45
Bydliště: Česká republika

Příspěvekod Baruna » 30 říj 2006, 13:23

no, holky, tak mám další dotaz....teda marti, zrovna sem myslela na to, proč mě furt bolí hlava a spim..tak už vim :) ale ráno sem se vzbudila, bylo mi drsně blbě a sotva sem snědla kousek rohliku, tak sem hodila šavli...vzhledem k tomu, že mám UC, u které se nezvrací a taky sem neměla ani teplotu, tak sem vydedukovala, že to mám asi z toho, že ubírám toho medrolu...jestli to tak fakt je, tak ale potěč klobás jaký svinstvo to do sebe valim, že...
martinique
Příspěvky: 54
Registrován: 31 kvě 2006, 17:58

Příspěvekod martinique » 30 říj 2006, 17:48

Jo baru, ja si myslim ze to boleni hlavy je z medrolu, pisou o tom i v pribalovem letaku..Ja tu migrenu mam furt od vcerejska a nemuzu se toho zbavit. Jinak muj osetrujici lekar rikal, ze se nemam divit, ze budu hooodne unavena az to vysadim, ze to je prý normální. Já jsem unavena i při snížení dávky, to prospim i celý den!!!
Baruna
Příspěvky: 199
Registrován: 23 úno 2006, 19:45
Bydliště: Česká republika

Příspěvekod Baruna » 30 říj 2006, 20:07

napodobně - s tim spanim, dneska sem spala vic jak 12 hodin a teď sem zase unavena jak kotě..pěkně mě to štve. mám hodně učení a s takovou toho moc neudělám..a když mě furt bolí šiška, tak to seč taky blbě učí. no už aby to bylo ze mě pryč...teda je fakt, že se bojim, že až to vysadim, že se mi zase vrátí obtíže..už teď chodim zase trochu vic na zachod než před týdnem...no ale budu doufat, že to bude ok a nebudu se na to soustředit :) tak papanec a drž se a ať je nám brzo líp :)
Jo baru, ja si myslim ze to boleni hlavy je z medrolu, pisou o tom i v pribalovem letaku..Ja tu migrenu mam furt od vcerejska a nemuzu se toho zbavit. Jinak muj osetrujici lekar rikal, ze se nemam divit, ze budu hooodne unavena az to vysadim, ze to je prý normální. Já jsem unavena i při snížení dávky, to prospim i celý den!!!

martinique
Příspěvky: 54
Registrován: 31 kvě 2006, 17:58

Příspěvekod martinique » 30 říj 2006, 21:05

s tim učením ani nemluv, ja do toho jen hledim a to je vsechno. nemuzu se na to soustredit. Vzdycky mi zabiral lecithin vsechno jsem si pak dobre pamatovala..tak jsem si pro nej dnes byla v lekarne!!Jeste ze me ta nemoc potkala az na konci studia,ani nevim, jak bych to s touto nemoci vydrzela 5 let na vejsce...ale asi to jde, vidim, ze tu dost lidi studuje. No nic, ja se jdu jeste trosku ucit :( papa :D
jira
Příspěvky: 16
Registrován: 17 kvě 2006, 21:13
Bydliště: Česká republika

Příspěvekod jira » 23 lis 2006, 12:58

Od prvních příznaků k diagnostikování MC jsem zhubla 10 kg, byla jsem hrozně unavená, pořád bych ležela a spala. Pár kilo jsem teď nabrala díky Nutridrinku, snažím se pít 1 denně. Vliv jednotlivých léků neumím neposoudit, beru Pentasu, Entocort, Hylak a antibiotika. Po té lékové směsi se držím s váhou zhruba nastejno, možná trochu ubírám :-(

Jasně,Nutridrink je super,piju ho i v remisi.Někomu nechutná mě ale jo zvlášt jahoda ale s ohledem na cenu piju tak 1.ob 2.-3.dny.

Jindra

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host