Celiakie, Crohn

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
wait
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Celiakie, Crohn

Příspěvekod wait » 29 zář 2006, 10:30

Čauky,
chci se vás zeptat, zda máte někdo zkušenosti s tím, že by nejdříve měl váš lékař podezření na celiakii, poté po neustupování potíží vám diagnostikovali crohna? Díky za odpovědi. V pondělí mě čeká vyšetření tenk.střeva na crohna, tak mi držte palečky, ať to zvládnu a dopadne to dobře... Pěkný den a ještě jednou díky za vaše příspěvky.
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 29 zář 2006, 20:15

U mě měla lékařka taky trošku podezdření na celiakii, či jinou potravinovou ,,alergii". Dle Ig ( zjišťuje se z krve), které jsem měla negativní pokračovali další vyšetření: Laboratorně jsem celkem v pořádku,např. CRP 1, takže Crohna mám potvrzeného z kolona, sona a teď uvidím jak je rozlezlej dle enteroklýzy. Ale nemusí to u tebe být MC, vydrž.
wait
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wait » 03 říj 2006, 09:49

Rybko, já mám vyšetření za sebou, byl to RTG, vypila jsem nějakou kontrastní látku, několikrát si mě "vyfotili" a asi za 3 hodiny jsem šla domů. To je ta enteroklýza? Díky za odpověď.
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monag » 04 říj 2006, 20:13

ahoj wait, mě léčili 2 roky na bezlepkovou dietu, kterou jsem striktně držela a bylo mi pořád zle. Letos v květnu jsem se složila CRP 75 a hospitalizovali mě hned v nemocnici, kde mi dle kolono a sona a enteroklyzy potvrdili MC. Ptala jsem se jestli mám tu celikaii a dle krve mi jí vyvrátili i když jiní doktoři mi 2 roky před tím podle krve potrvdili, že celiakii mám. Tak jsem se začala o to zajímat víc a zjistila jsem, že aby to mohli 100% potvrdit či vyvrátit, tak to nestačí odečíst z krve, ale z endoskopie, kdy odeberou vzorek z tenkého střeva,myslím,že z druhé nebo první části, což u mě neuděli, ale psala jsem si s několika lidma co celiakii mají takto potvrzenou a u nich po týdenním držení diety se jim hned ulevilo a průjmy přestaly. Já mám teď 15 mg prednisonu a jím vše s lepkem a stolici mám 1-3 denně jak kdy a je mi líp než když jsem držela bezlepkovou dietu. když tak se podívej na stránky http://www.bezlepkovadieta.cz, je tam o tom toho hodně.pa,pa
Vozanova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vozanova » 12 říj 2006, 19:29

Ahojky všem...tak abych toho neměla málo, tak mi po vyšetření krve zjistili, že jsem slabě pozitivní na celiakii. Dietu bezlepkovou zatím nemusím držet. Jen vím, že nesmíš jíst obyčejný rohlík, ten mi nadělá velkou paseku a ukrutné bolesti břicha. Tak tohle je má zkušenost s celiakií. Věrka
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 13 říj 2006, 09:17

Ahojky, u mě to bylo naopak, před 2 lety mi zjistili Crohna a teď podle krve jsem měla silně pozitivní celiakii, tak jsem byla na té endoskopii, výsledky budou za 14 dní, ale prý pravděpodobnost, že by to v těch střevech nebylo je celkem nízká, takže bezlepková dieta mě asi nemine :(
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 19 říj 2006, 18:47

Pro zajimavost - ja mam crohna a moje sestra celiakii. Vzhledem k tomu, ze u celiakie hraje velkou roli dedicnost, tak mi delali krev. testy. Celiakie se u me dle krve ale nepotvrdila (staci crohn)
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 28 říj 2006, 09:23

Ahoj Wait, jen se zpožděním chci odpovědět na tvůj dotaz. Enteroklýza je vyšetření tenkého střeva, kdy ti nosem nebo ústy zavedou tenkou hadičku do dvanáctníku (řekněme přechodu žaludku a tenkého střeva). Pak si tě položí na rentgenologický stůl a tou hadičkou do tebe vpravují kontrastní látku, ,,fotí si Tě" a dívají se v jakém je střevo stavu .
Ty máš zasebou asi klasické rentgenologické vyšetření (pokud nezaváděli hadičku, jde o standartní kontrastní rentgen). Většinou se dnes tohle používá pro rentgen žaludku (což už se taky spíš nedělá-jsou lepší metody jak okouknout žaludek). Hadičkou se ten kontrast totiž rychleji dostane tam kam má.
Hlavní je, že jsi ti zvládla a přeji nám všem, ať dlouho na podobná vyšetření nemusíme.
sim
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sim » 31 říj 2006, 12:16

Čau Wait,
chci ti napsat, jakou zkušnost s enteroklýzou mám já..když jsem na ni byla poprvé, bylo to v pohodě..doktorka už to asi někdy dělala, protože jsem ani necítila, že mi do nosu něco strká..ale podruhé to bylo horší..byl tam nějakej student, do nosu mi to strkal tak pětkrát..měla jsem ho tak podřenej, že se na to vykašlali a poslali mě domů..celou cestu jsem brečela(ne schválně ani bolestí) a smrkala, určitě jsem vypadala nejmíň, že mi někdo umřel..nepříjemné..tak menší rada..nenechej si to dělat od studenta nebo někoho, kdo to dělá poprvé...jinak to vůbec neucítíŠ, tak neměj strach!!!!
Katy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katy » 13 lis 2006, 18:05

Také mi vyšel pozitivní test na celiakii, ale dr. mi řekl, že u MC bývá někdy test falešně pozitivní, nevím přesně kvůli čemu. Tak asi záleží jen na tom, jesti vám jídlo z mouky vadí, nebo ne.
PetraPlysova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Celiakie, Crohn

Příspěvekod PetraPlysova » 20 říj 2014, 18:37

Někdy bývá.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti