Recepty

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Recepty

Příspěvekod Helena » 28 dub 2006, 13:34

Ahoj, tak mě napadlo, což takhle písnout sem pár receptů. Mně už došla inspirace, co vařit. :)
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 03 kvě 2006, 18:14

Výborný nápad, taky baštim jenom kuře a špagety. Jo kuře peču s kořením na kuře co se dá koupit v každym obchodě. Takže první recept asi nic moc. CÓÓÓÓ Tak pište dík
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 03 kvě 2006, 18:32

Zdravím sluníčka,také bych ráda přispěla nějakým receptem,ale žádný konkrétní pro nás Crohnaře nemám.Jen bych se vás chtěla zeptat,zda baštíte to po čem vám není špatně nebo jen to o čem jste si přečetli,že to máme nebo nemáme jíst?
Mně např.bylo řečeno od jednoho lidového léčitele,že nemám jíst kuřata,ale nedám na to,jelikož je to jedno z mála jídel,které mi nedělá zle.A naopak mi doporučíl žitný chléb a ryby.
Jaké jsou vaše poznatky a zkušenosti?
Všem přeji mnoho sil a chuť k jídlu bez jakékoliv negativní reakce.
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 04 kvě 2006, 13:49

Ahoj, já jím to, co mi nedělá problémy. I doktorka mi to tak řekla. Po letech už to mám vypozorované. zakázané mám jen ořechy, mandle apod. Nesnáším rajčata a další ovoce a zeleninu s tuhou slupkou. Jedna paní v lázních mi říkala, že bychom neměli jíst hovězí, ale proč, to netuším.
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 15 kvě 2006, 16:42

Sluníčka všechny vás moc zdravím a již v úvodu moc děkuji za příspěvky.
Maličko něco o tom hovězím,dnes se mi podařilo zjistit,že hovězí maso zůstává ve střevě minimálně týden,než jej ztrávíme,čili tam doslova hnije.
Jsou to šoky,ale dokud nám nikdo nic takového neřekne ani netušíme následky,prostě pokud nám po tom není zle,baštíme to dál.
Zlatíčka a jakpak jste na tom se sojovým masem.Někde jsem slyšela,že nadýmá,je to tak?Stále váhám,zda to průbnout,či nikoliv.
Přeji vám všem moc sil a hlavně chuť k jídlu.
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 15 kvě 2006, 16:44

Chtěla bych připojit recept. Jsme Chron v počátečním stádiu v terminálním ileu a tahle bašta mi chutná a v břiše nezlobí. Takže potřebujeme: kuřecí prsíčka, kompotované broskve(neměli by dělat potíže, protože jsou vařené), smetanu. Prsíčka nakrájíme na nudlička. Zprudka orestujeme (doporučuji titanovou pánev nebo kvalitní teflon a nemusíte ani použít olej) trošku osolíme a přidáme nakrájené broskve (je na vás jestli nakrájíte na kostičky nebo nudličky), které taky chvilinku restujeme. Pak přidáme smetanu a dusíme pod pokličkou.(mělo by stačit 10-15 min) Až je masíčko měkké dochutíme šťávou z kompotu, případně ještě solí. Je to jídlo s nasládlou chutí. Záleží kolik přidáte šťávy. Já sama na sladké moc nejsem,spíše na to maso, ale tohle mi chutná. Je to dobroučké, rychlé a stojí za vyzkoušení. Zvažte tedy jestli vám použité ingrdience nedělají potíže a zkuste to.Přejí vám všem mňam.(P.S.: pokud chcete broskve méně rozvařené přidejte je až asi 5 minut před koncem dušení)
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 15 kvě 2006, 17:06

Ahojky rybko,děkujeme za receptík,ale já bych to nezvládla s tou smetanou,to je můj nepřítel číslo jedna.Nahrazuji ji plátkem sýra a je to taky bašta.Díky a hezký den.
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 15 kvě 2006, 17:31

Jsem tak technicky zdatná, že jsem svůj první příspěvek vymazala. zkusím ješte přidat alespoň další receptík. Budu ráda, když mi zase někdo napíše jestli to může nebo ne. Jako Pavla s tou smetanou. Opět tedy kuřátko. Tentokrát kuřecí stehýnko, dále mraženou zeleninu(dle vlastního uvážení, druhů je mnoho), vajíčko, sůl, trošku másla. Stehýnko s trochou šikovnosti vykostíme (v mém případě neodborně vypreparujeme kostičku). Masíčko posolíme a necháme chvilku odpočinout. Nachystáme si menší množství zmražené zeleninky, kterou se pokusíme nakrájet na menší kousky.V kastrůlku rozpustíme máslo a vložíme zeleninu, kterou restujeme. Poté rozklepneme do zeleniny vajíčko a uděláme ,,zeleninovou vaječinu". Tuto směs dáme na připravené maso. Masíčko přeložíme a silnou nití sešijeme(vznikne nám roláda nebo chcete-li plněná kapsa).Vaječinka se zeleninu lze ještě dietněji: povařit na páře nebo klasicky zeleninu a v mikrovlnce vytvořit hmotu podobnou ,,zeleninové vaječině". Následná úprava kapsy je závislá na vás. Buď na pánvi orestujeme a pak dáme péct do trouby, nebo jen vložíme do pekáčku a do trouby, případně hodně dietně vložíme do hrnce, zalijeme vodou nebo vývarem a dusíme, případně dle množství vody vaříme. Dobrou chuť.
Léňa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Léňa » 16 kvě 2006, 13:50

Ahojky,mám dobrou knížku pro lidičky s ucerózní colitis a MC a jsou tam i recepty a nejsou vůbec špatný.Napsal to MUDr.Pavel Kohout a Jaroslava Pavlíčková.Jmenuje se to Crohnova choroba,ulcerózní kolitida-Dieta a rady lékaře,nakladateství Pavla Momčilová,251 70 Česlice, V zahradách 146.Je to z edice DIETA,stojí to 79Kč.Receptů je tam docela dost,tak to můžete zkusit:-)
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 20 kvě 2006, 14:48

Čauky lidičky,dnes mám dotaz ohledně sladkého.Máte někdo velmi rád sladké?Odepíráte si jej,jak na vás působí?Četla jsem,že sladké bychom měli v první řadě vyřadit,víte o tom někdo něco více?
Za každý příspěvek předem děkuji.
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena » 21 kvě 2006, 09:21

Ahoj,
já, UC, sladký miluju a moje máma MC taky. Jsme obě v dlouhodobé remisi a dopřáváme si sladkosti pravidelně každý den.
Jinak mnoho cukru v těle zvyšuje kyselost organismu a stolice a především podporuje průjmy. Nevstřebaná glukóza na sebe ve střevech váže vodu, tím se zvětšuje objem stolice a průjem je na světě. Tenhle mechanizmus funguje i u zdravých lidí, pokud se jim podá Glukóza v infuzi. Četla jsem, že jednou z možných z příčin Uc a MC, může být vysoká konzumace cukrů. :)
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 22 kvě 2006, 16:37

Čauky Helčo,děkuji za Tvou reakci.Je to přesně tak jak píšeš,neustále všude čtu,že jedna z příčín vzniku UC a MC je vysoká konzumace cukru.Je to statisticky dokázáno,že postižení mají velmi rádi sladké,žijí ve městech a jsou kuřáci.....
Bohužel to je vše i můj problém,nekouřím od té doby,co mi to doporučili,ale sladkého se prostě nějak vzdát nedokážu.Hlavně jsem slyšela,že nadměrná konzumace sladkého může u žen způsobovat nedostatek zinku a bohužel až neplodnost,nevím co je na tom pravdy.Ale mám takový dojem,že sladké mi průjem nevyvolává,akorád mně to k té stolici nutí,že jí jen urychlí,ale o průjmu se hovořit nedá.
Přeji všem mnoho sil a alespoň hodně sladkých dní.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 22 kvě 2006, 19:28

No jooo, to je vlastně fakt, že když jim hodně sladkýho, mám pak krvácení...no máti mi řikala, že to tím, ale nějak sem to neřešila. KAždopádně co je nejvíc nejhorší je klasickej bělenej cukr. ten už nejim asi půl roku.přestala sem kvůli tomu pít i černej čaj a liju do sebe zelenej, ale někdy mi po něm bývá nedobře. no jinak je pravda, že sem na sladký dost ulítlá, měla sem doby, kdy jsem jedla cukt po lžičkách..a pak sem se druhej den divila, když sem byla na wc..to sem eště netušila, že mám UC. takže jenom souhlasím s tím, že cukr je chuj hcuj hcuj, ale jak se zbavit té chuti na sladký, to fakt nevim, už sem zkusila všechno možný, ale dýl než 3-4 dny sem to nevydržela a pak sem se naládovala o to víc, bych si to vynahradila...to je pech, no nic jdu trénovat svou pevnou vůli pohledem na čokoládu.. :)
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 24 kvě 2006, 09:09

tak tohle by opravdu jeden z faktorů ovlivňujících propuknutí choroby být mohl. Já jsem vždycky měla nadprůměrnou spotřebu sladkostí :-)
A fakt taky je, že před 8 týdny jsem ze stravy všechnu glukózu vyloučila, ze sladkýho jím jen občas rozinky a čaj sladím medem. Zároveň jsem vyloučila lepek a i jiný věci a můj stav se výrazně zlepšil...
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 24 kvě 2006, 10:06

Tak jo holky, přesvědčily jste mě. Přestávám jíst sladké. Už nevím, co by mi pomohlo, když ty pitomý kortikoidy nezabíraj. Zkusit to s cukrama (tedy bez cukrů) můžu, ale bude to dost těžký.
Ještě před UC, když jsem chtěla zhubnout, tak jsem místo do čokolády kousala do mrkve... to teď taky nejde :( .

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti