Hubnutí a přibírání...

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 18 srp 2005, 20:28

Ani já ho doma nemám, ale až budu mít čas, snad to někde naskenuju. Je toho asi 90 stránek....
Sanča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sanča » 19 srp 2005, 01:10

Já myslím, že nemusíte skenovat nic. Koukněte na stránky Pavla Žlebčíka.
http://crohn.aktualne.cz/ - záložka - Soubory a příručky pro vás
MufMuf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MufMuf » 19 srp 2005, 19:22

Jasně, to je přesně ono! Sančo díky za odkaz.
nopl
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod nopl » 05 zář 2005, 13:05

dakujem velmi pekne, pomohlo to.... uz som to vytlacil a studujem
Já myslím, že nemusíte skenovat nic. Koukněte na stránky Pavla Žlebčíka.
http://crohn.aktualne.cz/ - záložka - Soubory a příručky pro vás

lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 30 zář 2005, 12:22

co se tyce prednisonu- brala jsem ho 4 mesice a nepribrala jsem ani kilo, ael to asi diky vyzive do streva, ktera mela splnovat deni potrebu. Po vysazeni jsem uz vyzivu nemela a za pul roku jsem pribrala 6 kilo a uz mam puvodni vahu a s vahou nahoru nejdu uz pul roku stejne- zalezi jak moc se spu

Co se tyce diety- nejíst slupky ,pecky, nestravitelnou vlakninu od citrusu a orechy - to je bezezbytkova dieta, kdyby nekdo nevedel- nejezde nic tuheho co se neda rozmelnit v ustech na kasi, aby nezbyly kusy- příklad- od jablka slubku nerozkouses- duzninu ano. Rohlík diky enzimum rozmelnis. Pecku nerozmelnís. Maso rozmělní hodne zaludek- mluvi se o tom, ze by se melo davat spise drubezi, protoze se lehko stravuje, hovezi zustava v zaludku i 8 hodin- tezko se stravuje, tak by se melo mixivat. Co se tyče zeleniny. tak snahou je budto ji podusit nebo nastrouhat.
Uz jsem si na to loupani zvykla.
omega007
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod omega007 » 12 říj 2005, 11:24

Ahoj všem, jsem tady nováček, protože manžel je čerstvě po operaci zánětu střev a s diagnózou Crohnovy nemoci. Tak se snažím nasbírat nějaké informace k výživě a sháním třeba nějaké vzorové dietní jídelníčky. Obecná doporučení ke stravování jsem už tak trochu vstřebala, ale zatím se v tom trochu "plácám". Poradí mi někdo, kdo "už se vyzná"?
Jinak Vás všechny zdravím a přeju co nejlepší snášení této nemoci. (Neboť podle prvních dojmů bych řekla, že život s Crohnem není žádná prča.)
May
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod May » 14 říj 2005, 08:20

Ahoj všem, jsem tady nováček, protože manžel je čerstvě po operaci zánětu střev a s diagnózou Crohnovy nemoci. Tak se snažím nasbírat nějaké informace k výživě a sháním třeba nějaké vzorové dietní jídelníčky. Obecná doporučení ke stravování jsem už tak trochu vstřebala, ale zatím se v tom trochu "plácám". Poradí mi někdo, kdo "už se vyzná"?
Jinak Vás všechny zdravím a přeju co nejlepší snášení této nemoci. (Neboť podle prvních dojmů bych řekla, že život s Crohnem není žádná prča.)


Ahoj! Nechci radit, jen po letech s Crohnem vím, že šablona na jídelníček není nic platná. Každý zvládá jinak upravenou stravu a hlavně jiné potraviny. A záleží i aktivitě či momentálním klidu nemoci. Hodně lidí se obrací na dietu šetřící a z ní si vybírá pro sebe vhodné pokrmy. Lze tuhle knížku sehnat a systémem pokus - omyl zapisovat poznatky. Nejlépe, když manžel odjede po operaci do lázní a tam si vyzkouší co zvládne a co ne z jídel. A pak už to bude mnohem snadnější. Po operaci i ta karlovarská vřídelní voda od pramene někomu pomáhá. Chce to opravdu zkoušet a moc nehledat zaručené recepty. Každý je jiný ... :-) Marie
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 17 říj 2005, 13:21

No, je pravda ze kazdy snasi ruzne veci. Muzes treba pro zacatek zkusit banany, piskoty, rozmixovane ovoce (ne kysele), bramborovou kaši. Postupně přidavat pevna jidla (bile pečivo, syry, tvaroh). Na mlecne vyrobky dej pozor, spoustě lidí vadí, ale me zachranuji, kdyz uz nic jineho, tak tvatoh muzu vzdycky. Pri vareni obecne davej pozor na koreni, nadymava jidla a smazena, jinak prilohy jako testoviny, ryze, brambory jsou vetsinou v pohode. K tomu zezacatku maso na vode, pozdeji zkus zapecene se syrem a sunkou, se zeleninou...Vsak se tim prozkousite a uvidite, preju hodne zdaru!!!
Ahoj všem, jsem tady nováček, protože manžel je čerstvě po operaci zánětu střev a s diagnózou Crohnovy nemoci. Tak se snažím nasbírat nějaké informace k výživě a sháním třeba nějaké vzorové dietní jídelníčky. Obecná doporučení ke stravování jsem už tak trochu vstřebala, ale zatím se v tom trochu "plácám". Poradí mi někdo, kdo "už se vyzná"?
Jinak Vás všechny zdravím a přeju co nejlepší snášení této nemoci. (Neboť podle prvních dojmů bych řekla, že život s Crohnem není žádná prča.)


Ahoj! Nechci radit, jen po letech s Crohnem vím, že šablona na jídelníček není nic platná. Každý zvládá jinak upravenou stravu a hlavně jiné potraviny. A záleží i aktivitě či momentálním klidu nemoci. Hodně lidí se obrací na dietu šetřící a z ní si vybírá pro sebe vhodné pokrmy. Lze tuhle knížku sehnat a systémem pokus - omyl zapisovat poznatky. Nejlépe, když manžel odjede po operaci do lázní a tam si vyzkouší co zvládne a co ne z jídel. A pak už to bude mnohem snadnější. Po operaci i ta karlovarská vřídelní voda od pramene někomu pomáhá. Chce to opravdu zkoušet a moc nehledat zaručené recepty. Každý je jiný ... :-) Marie

omega007
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod omega007 » 20 říj 2005, 15:58

Děkuji za typy na stravování, snad to budeme zvládat. V každém případě Vás všechny srdečně zdravím. Pavla.
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 15 bře 2008, 20:59

Že by nějaké zázračné prášky Marto ??? 8) S MC nebo UC asi moc lidí shazovat kila nemusí. Já osobně bych nějaké navíc uvítal. Budeš muset dealerovat někde jinde.
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 29 bře 2008, 20:14

Tak mám pocit, že někam zmizely předchozí příspěvky, ale v případě Marty to zas až tolik nevadí.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů